Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nejlevnější jsou půjčky pro studenty

Aktuality

Nejlevnější jsou půjčky pro studenty

4. 10. 2013 Půjčky V poslední době se objevily půjčky určené pouze studentům. Banky je poskytují na základě potvrzení o studiu, dále se ale o využití peněz nezajímají. Zda je student využije na studijní účely či úplně něco jiného, banky již neřeší. Půjčit si takto studenti mohou až 600 000 korun za výrazně nižší úrok.

Ačkoliv je studium v České republice oproti jiným zemím velmi levné, stále je je pro rodinu velký zásahem do jejich rozpočtů. Mnohdy se rodina nevyhne ani úvěru. Studenti samotní mají také různé možnosti. Již několik let mohou studenti u většiny bank využívat kromě běžného účtu také kontokorent s čerpáním do minusu do částky 20 až 25 000 korun. Kontokorent však k financování studia zdaleka nestačí.

Bankám postačí potvrzení o studiu

Speciální půjčky pro studenty nabízí v současné době tři banky - Česká spořitelna, Komerční banka a UniCredit Bank. Ačkoliv jsou určeny k financování studia, banky skutečné využití peněz nekontrolují. K poskytnutí půjčky jim postačí písemné potvrzení o studiu. „Úvěr pro studenty je hotovostní neúčelový úvěr, který je určen na úhradu nákladů spojených se studiem. V tomto případě se úvěr čerpá bez dokládání účelovosti,” sdělila Klára Pačesová z České spořitelny. Podobná pravidla platí i pro studenty žádající o půjčku UniCredit Bank Komerční banku.

Kromě potvrzení o studiu, požadují banky ručitele u půjček nad 100 000 korun. Nejvhodnějšími osobami jsou členové rodiny, například rodiče. „Nemá-li žadatel o úvěr vlastní pravidelný příjem, vyžadujeme jištění například ručením třetí osoby nebo vkladem u Komerční banky či stavebním spořením u Modré pyramidy,” řekla Monika Klucová z Komerční banky. „Pro úvěry do 100 tisíc korun nepožadujeme zajištění. V případě, že student nemá dostatečné vlastní příjmy, vyžadujeme spoludlužníka – většinou jednoho z rodičů. Pro úvěry od 100 tisíc do 300 tisíc korun požadujeme zajištění ručitelským závazkem,” sdělila Klára Pačesová z České spořitelny.

Studentská půjčka = nejlevnější půjčka

Studentské půjčky mají skutečně výhodné podmínky. Úroková sazba se pohybuje kolem pouhých 8 až 10 procent oproti úrokům u běžných spotřebitelských úvěrů. Maximální doba splácení je u bank nastavená na 10 let. Studenti mají však možnost odložit počátek splácení až na dobu, než dokončí studium a začnou vydělávat. V průběhu studia splácí pouze úroky z úvěru.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »