Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Odklad splátek úvěru nepatří mezi standardní nabídky bank. Pozor na to

Aktuality

Odklad splátek úvěru nepatří mezi standardní nabídky bank. Pozor na to

21. 4. 2014 Půjčky Možnost odložení jedné a více splátek úvěru může vyřešit krátkodobé finanční problémy. Na tuto možnost se však nespoléhejte, protože ne každá banka je odklad splátek ochotná poskytnout. Tuto možnost má ve své nabídce pouze pár bank.

Předtím, než si v bance zažádáte o úvěr, důkladně zvažte, zda budete schopni úvěr splácet bez problémů. Dostat se do finančních potíží není složité a ne každá banka bude ochotná jednat například o odložení splátek. Většina z nich se však snaží s klienty najít vhodné řešení. „V případě, že se klient dostane kvůli nenadálé životní situaci do problémů se splácením úvěru, řešíme vzniklou situaci individuálně na základě potřeb klienta a podmínek konkrétního úvěru,” řekla Alena Nováková z LBBW Bank. Podobně jednají s klienty také u GE Money Bank, Era Poštovní spořitelny, Komerční banky či úvěrové společnosti Cetelem.

Odklad splátek jako standardní nabídka

Pouze dvě banky nabízí možnost odložení splátek jako součást úvěru. Jsou to Česká spořitelna a UniCredit Bank. Česká spořitelna svým klientům umožňuje odložit až dvě splátky ročně a to bez poplatku a bez hrozby navýšení úrokové sazby. U UniCredit Bank je možné odložit za stejných podmínek až pět splátek úvěru. Zuno Bank nabízí tzv. splátkové prázdniny. „Všem klientům nabízíme splátkové prázdniny, kdy si klient při uzavírání smlouvy vybere jeden měsíc v roce, ve kterém splátku neplatí,” řekl Lukáš Tomis ze Zuno Bank.

Odklad splátek jen ve výjimečných případech

Banky, které odklad splátek nemají ve standardní nabídce, jej umožňují pouze ve výjimečných případech, jako je například krátkodobý výpadek v příjmech z důvodu nečekané ztráty zaměstnání či nemoci. Například Raiffeisenbank umožňuje vybraným klientům odložit jednu až tři splátky za poplatek 300 korun. „Odklad splátek nabízíme v okamžiku, kdy to klientovi skutečně pomůže. Postupujeme tedy individuálně a odklad poskytneme, pokud víme, že se nejedná jen o odsunutí problémů o několik měsíců,” uvedl Tomáš Kofroň z Raiffeisenbank. U mBank existuje možnost odkladu splátek dokonce až o šest měsíců také za poplatek 300 korun. To však platí pouze pro splátky jistiny, úrok musí klient splácet nadále.

Odklad splátek jako volba

U ČSOB a Home Credit si mohou klienti vybrat, zda o tuto možnost stojí ještě před podpisem smlouvy. „Při žádosti o půjčku si klient vybírá, zda dá přednost standardní spotřebitelské půjčce, nebo flexibilní půjčce, jejíž součástí je i možnost odložení měsíční splátky až o tři měsíce,” vysvětlila Pavla Hávová z ČSOB. Home Credit nabízí službu odložení splátek za 20 nebo 39 korun měsíčně.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »