Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Podle Čechů by půjčka měla být transparentní

Aktuality

Podle Čechů by půjčka měla být transparentní

11. 9. 2014 Půjčky Češi tvrdí, že si vybírají půjčku podle výhodnosti a transparentnosti podmínek. Ve skutečnosti si však velmi často zvolí půjčku, která výhodně pouze vypadá. Potvrzují to výsledky průzkumu, který zorganizovala společnost Cofidis.

Průzkum byl proveden na vzorku 500 respondentů a týkal se poskytovatelů spotřebitelských úvěrů a údajné transparentnosti půjček. Češi v průzkumu tvrdili, že půjčky by měly být především transparentní. Průzkum však ukázal opak. Třetina respondentů připustila, že v minulosti řešila problém minimálně s jedním úvěrem, přičemž 40 procent pocítilo finanční důsledky volby špatného úvěru a 30 procent to bralo psychicky velmi špatně.

Transparentní půjčka je důležitá pro 55 procent Čechů

Tato zpráva zní velmi pozitivně a dalo by se očekávat, že Češi více přitlačí na úvěrové společnosti, aby podmínky půjček maximálně zjednodušily. „Pokud si více jak polovina Čechů myslí, že úvěr by měl být hlavně transparentní, je to špatná zpráva pro splátkové společnosti, které využívají různých chytáků a skrytých poplatků. Spousta žadatelů už se také spálila, takže předpokládám, že tlak na větší transparentnost a srozumitelné podmínky ze strany žadatelů o úvěry bude čím dál větší," řekl Thomas Kudela, obchodní a marketingový ředitel společnosti Cofidis.

Pro 40 procent dotázaných je hlavním kritériem výhodnost půjčky. Mnoho lidí se však v půjčkách neorientuje příliš dobře, a proto si velmi často vyberou půjčku, která výhodně pouze vypadá. To vysvětluje problém 70 procent Čechů, kteří měli s úvěrem potíže. 40 procent z nich dokonce na svou neznalost doplatilo finančně. Pouze 20 procent vyřešilo své problémy bez psychické a finanční újmy.

Pouze 5 minut stačí Čechům na přečtení smlouvy o půjčce

„Pokud je v sázce bydlení či jiná komodita, která zcela zásadně určuje kvalitu našeho života, je jasné, že jakýkoliv problém úvěrem s sebou nese obrovskou psychickou zátěž. Proto je vždy lepší studování podmínek nebo poradě s někým zkušeným věnovat o něco více času, než je obvyklých 5 minut," dodal Thomas Kudela ze společnosti Cofidis.

Na vině špatného rozhodnutí je totiž velmi často neznalost smluvních podmínek. Z předcházejícího průzkumu jednoznačně vyplynulo, že Češi věnují čtení smlouvy průměrně pouze 5 minut.

Náš tip: Vyberte si svou nejlepší půjčku na Úspory.cz. Zde Vám pomůžeme vybrat opravdu výhodnou půjčku.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »