Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Podmínky odměn u půjček za včasné splácení jsou mnohdy velmi přísné

Aktuality

Podmínky odměn u půjček za včasné splácení jsou mnohdy velmi přísné

7. 12. 2014 Půjčky Stále více bank a nebankovních společností nabízí za včasné splácení půjček zajímavé odměny. Ty jsou však vázané na řádné splácení splátek a i jedno malé uklouznutí může mít za následek ztrátu celého bonusu.

Úvěrové společnosti tvrdí, že se snaží motivovat klienty k řádnému splácení půjček, a proto jim udělují odměny. Podmínky získání odměny jsou však velmi přísné a některé banky netolerují ani jeden den zpoždění se splátkou.

Nejčastějším typem odměny je vrácení části finančních prostředků zpět, odpuštění několika splátek či snížení úrokové sazby. Odměny jsou zpravidla udělovány až na konci doby splatnosti a kromě včasného placení splátek jsou s vyplacením odměny spojené další podmínky. Například Sberbank nevyplatí odměnu, pokud klient uhradí půjčku předčasně.

První byla Air Bank

Jako první přišla s odměnami za včasné splácení Air Bank se svoji Půjčkou s odměnou. Poctiví klienti získají garantovanou úrokovou sazbu ve výši 9,9 procenta ročně a navíc jim Air Bank odpustí několik posledních splátek. Air Bank jako jedna z mála toleruje pozdní splátku a to až o 5 dní. Každá pozdní platba Vás však bude stát 20 procent z výše bonusu a při zpoždění 30 a více dnů ztratíte nárok na bonus úplně.

Česká spořitelna s odměnami přišla relativně nedávno a navíc se jedná pouze o akční nabídku, která trvá do 24. prosince 2014. Způsob odměňování je lehce odlišný a spočívá v tom, že z každé splátky Česká spořitelna připíše 5 procent na spořicí účet, který je úročený dalšími 5 procenty. Maximálně může klient získat 57 000 korun při půjčce ve výši 700 000 korun. Nárok na bonus ztratí klient, pokud se se splátkou zpozdí o 30 dnů dvakrát za sebou.

U GE Money Bank získají odměnu pouze klienti, kteří mají půjčku od 100 000 korun výše a smlouvu o půjčce uzavřou nejpozději do konce letošního roku. Těm banka vrátí každou 12. splátku. Tolerance u pozdní splátky je 5 dní. Nárok na odměnu ztratí klienti, kteří se se splátkou zpozdí o více než 30 dní.

Raiffeisenbank nabízela odměnu až do 50 000 korun. Tato akční nabídka však skončila na počátku prosince. Nyní mohou klienti této banky získat slevu za včasné splácení. Klienti, kteří si sjednají půjčku do 22. prosince 2014 a splatí ji v následujících tří měsících, nezaplatí žádné úroky ani poplatek za předčasné splacení. Nižší úrok o 1 procento získají klienti, kteří si současně s půjčkou sjednají běžný účet eKonto.

Sberbank nabízí odměnu ve výši od 5 do 20 procent z celkové částky půjčky, která musí být vyšší než 50 000 korun. Maximální odměnu získají klienti při době splatnosti 8 let.

Mezi nebankovní společnosti, které nabízí odměny za řádné splácení, patří Cetelem, Home Credit a Provident. Cetelem poctivým klientům slibuje vrácení až 10 splátek v závislosti na výši půjčky a délku splatnosti. Také Home Credit vrací peníze a to až 21 splátek. Provident své klienty, kteří platí včas, odmění slevou z úroků a nižšími poplatky.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »