Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Podvodnice si půjčovala peníze na jméno své známé

Aktuality

Podvodnice si půjčovala peníze na jméno své známé

25. 5. 2015 Půjčky Poctiví lidé jsou vždy velmi nemile překvapeni zjištěním, že naletěli podvodníkovi. Bohužel mezi námi žijí lidé, které neznají hranic, a zcela bez svědomí okradou jiné nebo je úmyslně zapojí do podvodu. Přesně to se stalo paní Zuzaně z Pardubicka.

Paní Zuzana si žila vcelku poklidným a bezproblémovým životem. Šok však přišel ve chvíli, kdy ve své schránce objevila upomínky vyzývající ji k uhrazení dluhů. A počet upomínek každým dnem narůstal. “Byla jsem doslova nepříčetná. Ve svém životě jsem si vzala pouze dvě půjčky. Jednu jsem splatila již před lety a tu druhou do konce roku. Absolutně jsem nechápala, kde se tyto dluhy vzaly,” vypráví svůj nepříjemný zážitek.

Když známá není známá ale podvodnice

Paní Zuzana neváhala a okamžitě vše nahlásila na policii. Policie případ důkladně prošetřila a brzy přišla s vysvětlením. Na jméno paní Zuzany si již delší dobu brala půjčky její známá. 

„Nebudu lhát, že jsem nebyla překvapená. Znaly jsme se několik let a toto bych opravdu nečekala. Policie mi sdělila, že si brala malé půjčky přes internetové portály. Celkem šlo devět půjček od různých finančních společností, od kterých si půjčila více než sto tisíc korun. Do smluv přitom uváděla mé údaje. Půjčky samozřejmě nesplácela a společnosti chtěly své peníze logicky zpět," dodává.

Police na ženu uhodila a ta se ke svým podvodům okamžitě přiznala. Nyní je obviněná z trestního činu podvodu a čeká na soud. Paní Zuzana byla naštěstí z celého případu vynechána a dluhy se jí naštěstí netýkají. 

Podvodník si “vydělal” dva miliony korun

Podobných případů však bohužel přibývá. Někteří lidé tak řeší zoufalou situaci, jiní tak chtějí snadno přijít k penězům. V loňském roce soud v Jihlavě řešil případ třiatřicetiletého muže, který úmyslně podvedl 17 lidí a dohromady je okradl o dva miliony korun!

Muž lidem poskytl rychlou půjčku, ale přitom jim "zapomněl" oznámit, jak mají peníze splácet. „Obžalovaný věděl, že věřitelé nebudou moci peníze splácet, a dopředu si tak připravoval situaci, že proti nim uplatní dokumenty, které jim nechal podepsat. Šlo o příjmové doklady, smlouvy a směnky s rozhodčí doložkou. Na jejich základě pak byly vydány rozhodčí nálezy a proti některým byly nařízeny i exekuce," uvedl žalobce Jan Kadlec.

Kvůli desetitisícovým půjčkám přišli lidé i o celé majetky. „Půjčil jsem si pět tisíc korun. Peníze jsem nemohl splácet, protože jsem nevěděl komu. Nakonec mi exekutor sebral dům," zní smutný příběh jednoho z poškozených. Poškození společnými silami podali na podvodníka žalobu. Ten nyní čelí obvinění z trestného činu podvodu a hrozí mu až osm let odnětí svobody.

Na Úspory.cz máme pro Vás připravené bezpečné půjčky od ověřených společností. 

Poučení na závěr

Z uvedených dvou případů vyplývá, že do finančních potíží se snadno dostanete i bez vlastního přičinění. Mnohem častější jsou však případy, kdy si lidé půjčí peníze od neověřené společnosti, které nazýváme úvěrovými predátory. Poté se diví, když jim společnost začne účtovat vysoké poplatky za pozdní splátky a podobně. Konečná suma může velmi snadno překročit původní půjčenou částku. 

Půjčky přitom mohou být velmi užitečným pomocníkem. Díky půjčce si můžete pořídit vlastní bydlení, vozidlo i notebook, který potřebujete k práci. Podstatné je vybrat si půjčku a jejího poskytovatele opravdu dobře.

Před sjednáním půjčky bychom si měli vytvořit dostatečnou finanční a časovou rezervu, abychom mohli splátky uhradit. Zásadní je uzavírat smlouvu pouze s renomovanou bankovní či nebankovní společností. Při uzavírání smlouvy o půjčce je třeba důkladně překontrolovat všechny podmínky. Vyplatí se vyhledat výši RPSN, pokut a veškerých poplatků. Vhodné je porovnat nabídky více společností. Pokud si nevíme rady, není od věci vyhledat pomoc odborníka. Může přispět k odhalení skrytých poplatků a dalších pastí,“ uvedla Veronika Kuřinová ze společnosti KRUK.   

Štítky: bezpečné půjčky | půjčka na cokoliv | půjčky | půjčky online | půjčky před výplatou | srovnání půjček online |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »