Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Poradíme Vám, jak se nedostat do dluhové pasti

Aktuality

Poradíme Vám, jak se nedostat do dluhové pasti

26. 11. 2013 Půjčky Dostat se do dluhové pasti je snadné. Avšak dostat svou finanční situaci opět pod kontrolu už zdaleka tak jednoduché není. Poradíme Vám, jak si nejlépe půjčit tak, abyste se do dluhové pasti vůbec nedostali.

Bohužel existuje stále více lidí, kteří svou finanční situaci řeší za pomocí půjček. Situace však často končí tak, že dlužník již dále není schopen své závazky splácet. Jak takové situaci předejít a přesto se půjček nebát?

V první řadě je nutné přemýšlet nad tím, zda vůbec půjčku potřebujete. Pokud jste si jistí, že ano, zvažte, jak vysokou půjčku si vzít, abyste v budoucnu neměli problém splácet. Splátky by zároveň neměli výrazně zatížit rodinný rozpočet.

Dbejte na pověst poskytovatele půjčky

V žádném případě nebuďte unáhlení a důkladně si prověřte společnost, u které si půjčku chcete vzít. Na trhu jich existují desítky a zdaleka ne všechny jsou opravdu spolehlivé a důvěryhodné. Ideální jsou společnosti, které jsou na trhu dlouhodobě ověřené. Pomoci Vám také mohou stránky České bankovní asociace u bank a stránky České leasingové a finanční asociace u nebankovních společností.

Ať už se nacházíte v jakkoliv závažné situaci, nenechte se obalamutit lichváři. Ti Vám nabídnou zdánlivě výhodnou půjčku ihned a bez jakýchkoliv podmínek. Ve výsledku však můžete očekávat vysoké úroky a především vysoké poplatky při každém problému se splácením.

Neřešte splácení půjčky dalším půjčkami

Nejméně doporučovaným způsobem řešení špatné finanční situace je braní si půjček na splácení dluhů. To zpravidla situaci ještě více zhorší a kolotoč dluhů a splátek naroste do obludných rozměrů, které již nebudete schopni vyřešit.

Mnohem rozumnější je řešit problémy včas. Ve chvíli, kdy si uvědomíte, že na splátky nestačíte, je vhodné se okamžitě domluvit s věřiteli. Ti často nemají problém klientovi vyjít vstříc a splátky upravit. Pomoci Vám také mohou odborníci, kteří se přímo zabývají řešením podobných situací. Teprve krajní případy by se měli řešit osobním bankrotem. A to už jenom proto, že ne všichni na něj dosáhnout.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »