Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Potřebujete peníze hned a chcete jistotu správné volby?

Aktuality

Potřebujete peníze hned a chcete jistotu správné volby?

2. 2. 2012 Půjčky

Potřebujete nový domácí spotřebič, vyměnit okna nebo opravit auto? Že na to zrovna nemáte? Nevadí! Máme pro Vás skvělý tip, jak najít tu nejvýhodnější půjčku.

Někdy v našem životě nastane situace, která může nepříznivě ovlivnit Vaše rodinné, nebo osobní finance. Takovéto situaci nelze ve většině případů předejít a většinou její řešení stojí nemalé peníze. Ale co dělat, když se do takových potížích dostanete? Když zjistíte, že rodina, ani přátelé vám finančně pomoci nemohou? V takové chvíli vám může pomoci dobře zvolená půjčka.

Na českém trhu existuje velké množství úrokových produktů, ze kterých můžete vybírat:

Bankovní a nebankovní půjčky

Úvěr nemusíte získat pouze u banky. O půjčku si můžete zažádat i u tzv. nebankovních společností. Myslí se tím společnosti, které nabízí podobné finanční produkty jako bankovní instituce, ale banky to nejsou - spořitelny, pojišťovny. Úvěry těchto nebankovních společností často nejsou cenově příliš výhodně, ale zato bývá jednodušší je získat.

Účelové a neúčelové půjčky

Třídit půjčky můžete také podle toho zda jste nebo nejste povinni sdělovat účel půjčky. Ne vždy to společnost poskytující úvěry zajímá. Pokud přesně víte, na co peníze potřebujete a nevadí Vám to při vyřizování úvěru nahlásit, žádejte spíše o účelové úvěry. Velmi často k nim totiž získáte výhodnější podmínky.


  Příklady účelových úvěrů:
 • Půjčka na bydlení (hypotéka)
 • Půjčka na studium
 • Půjčka na auto
 • Půjčka na lékařský zákrok

Revolvingový úvěr

Tento druh úvěru se od ostatních půjček liší tím, že jej můžete čerpat jak v průběhu jeho splácení tak i po jeho úplném splacení. A to bez nutnosti o něj znova žádat. Většinou je spojen s jiným finančním produktem - kreditní kartou, běžným účtem. Díky nízké výši peněz, kterou tento úvěr nabízí a vyšší úrokové sazbě se příliš nehodí na jednorázové investice.

Před tím, než zažádáte o půjčku (úvěr), si přesně rozmyslete, který typ úvěru je pro vás výhodnější. Jestli chcete, či nechcete uvádět účel úvěru, jakou výši půjčky opravdu potřebujete, jestli budete schopni splácet, zda se pojistit proti neschopnosti splácet. Kritérií výběru je mnoho.


  Nejdůležitější parametry půjčky:
 • Výše úroku
 • Počet splátek
 • Výše RPSN
 • Poplatky
 • Pojištění

Jak tedy vybrat tu pravou?

Reklamu na půjčky vidíte na ulici, v televizi, do schránek vám chodí letáky s nabídkami. Jak ale vybrat tu nejlepší půjčku? Navštěvovat bankovní instituci jednu po druhé a nechat si popisovat jednotlivé typy půjček, je v dnešní uspěchané době doslova absurdní nápad. Některé společnosti totiž nabízí více druhů úvěrů rozdělených podle účelnosti, výše půjčované částky, způsobu ručení, podle toho zda u nich máte či nemáte zřízen běžný účet… Máte na to čas?

Zorientovat se nabídkách půjček od různých společností je velmi náročné a proto vám nabízíme možnost porovnání nejlepších úvěrových produktů od ověřených společností na současném půjčkovém trhu. Srovnejte jednotlivé půjčkové produkty na našich stránkách a vyberte produkt, který Vám vyhovuje.


Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »