Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Půjčky od neověřených společností se nevyplácí

Aktuality

Půjčky od neověřených společností se nevyplácí

17. 11. 2014 Půjčky Mnoho lidí se v těžké finanční situaci obrátí se žádostí o půjčku na neověřené poskytovatele půjček, kteří slibují snadné a rychlé získání peněz za výhodných podmínek. Bohužel se však velmi často brzy přesvědčí, že neověřené společnosti nepatří mezi férové, a rychlá půjčka je vyjde velmi draho.

Do podobné situace se dostala například paní Kateřina V., která potřebovala rychle půjčit 30 000 korun. Banka jí půjčit odmítla, a proto si vyhledala neznámou úvěrovou společnost na internetu CM Company. Paní Kateřina V. tedy do společnosti ihned zavolala a půjčka jí byla schválena. Podmínkou však bylo nejen vyplnění a podepsání smlouvy o půjčce ale také uhrazení údajně vratné zálohy. Paní Kateřina tak bohužel učinila.

Za týden však obdržela e-mail s následujícím zněním: Při kontrole Vámi zaslaných dokumentů jsme bohužel zjistili, že jste ke své žádosti nedoložila Podepsaný Zápis o Rozhodčí smlouvě a Potvrzení příjmu vydané zaměstnavatelem ne starší 30ti dnů nebo kopie výplatních pásek za poslední měsíc 6/2014. Vaše žádost i přes tyto nedostatky byla předána na finanční oddělení, které Vás bude telefonicky kontaktovat.

Paní Kateřina požadované dokumenty odeslala v den, kdy obdržela poslední výplatní pásku. Půjčka však ani poté nedorazila, a tak se pokusila kontaktovat společnost CM Company. Její telefony však nikdo nebral a na e-maily nikdo nereagoval. „Nakonec jsem jim napsala, že požaduji vrácení zálohy pro nevyplacení úvěru, ale to už jsou skoro čtyři měsíce a peníze nikde,“ rozhořčuje se paní Kateřina.

Podvedených jsou desítky

Paní Kateřina není zdaleka jedinou podvedenou, jak zjistila na internetu. Dalším byl pan Radim P., který zaplatil zálohu ve výši 9 300 korun. „Také jsem poslal údajně zálohu na měsíc a půl ve výši 9 300 korun, podepsal smlouvu, přiložil požadované doklady a místo peněz jsem dostal výpověď smlouvy pro doložení nepravdivých dokladů a navíc mi vyměřili ještě pokutu ve výši 18 tisíc korun. Pokud by chtěl někdo na firmu podat žalobu k soudu, rád se připojím,” píše na internetu.

Společnosti CM Company naletěla také paní Eva H., která popisuje: „Zálohu na kauci na účet údajné advokátní kanceláře jsem složila, ještě týž den mi e-mailem přišly smlouvy a souhlas s inkasem z mého účtu. Až to prý odešlu, bude vše v pořádku a do dvou dnů mám na účtu peníze. Zákaznická linka je NEDOSTUPNÁ !!! Stydím se přiznat před svým právníkem, že jsem mohla se svým vysokoškolským vzděláním naletět takovýmto diletantům.“

Pokusy kontaktovat zástupce společnosti CM Company jsou i nadále neúspěšné. Na zákaznické lince nikdo telefony nebere a na e-maily také společnost nereaguje.

Je tedy jasné, že tato společnost patří k těm, které využívají tíživé situace lidí. Ve skutečnosti se nejedná o poskytovatele půjček, ale ve smlouvě se zavazuje pouze k “obstarání příležitosti uzavření smlouvy se zapůjčitelem” a to za odměnu ve výši 5 000 korun, kterou poté započte do splátek úvěru. Na to však nemá nárok a jedná se o klamání spotřebitele. Žádná společnost nemůže slibovat, že uhrazenou zálohu použije na splátky.

„V tomto konkrétním případě ze strany zprostředkovatele nedošlo k žádné činnosti, paní Vedlichové nebyla zprostředkována možnost uzavření smlouvy o půjčce, a společnosti CM Company proto nevznikl nárok na provizi. Pokud firma na výzvu k vrácení zálohy nereagovala, nezbývá paní Vedlichové nic jiného než podat žalobu k soudu,“ říká právník Petr Novák.

V současné chvíli se případem zabývá hospodářská kriminálka v Chebu. Další podvedení se mohou k žalobě stále přidat a to na telefonních číslech 974 372 567 či 158.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »