Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Rychlý úvěr versus riskantní investování

Aktuality

Rychlý úvěr versus riskantní investování

18. 6. 2014 Půjčky Současná doba probíhá ve znamení rychlého utrácení peněz. Lidé často utratí více, než jsou schopni vydělat. Umožní jim to bankovní i nebankovní úvěry, díky kterým získají “potřebné” peníze téměř okamžitě.

Pro většinu lidí je úvěr prostě jednoduchou záležitostí či rychlým řešením finančních potřeb. K vyřízení úvěru není potřeba téměř nic a banky i nebankovní společnosti se předhání v tom, jak nalákat nové a nové klienty na stále “výhodnější” podmínky. Lidé jsou pohodlní a bojí se riskovat. Proto si mnohem raději vezmou rychlý úvěr, než aby přemýšleli nad možnostmi výhodného investování, které by jim naopak peníze mohlo přinést. Podle odborníků je příčinou strach z rizika a ztráty peněz při investování.

Pozor na složený úrok

Většina lidí si prostě raději půjčí peníze a vsadí na okamžitou spotřebu. Za úvěr však zaplatí úrok. V případě investování si však na budoucí spotřebu mohou vydělat. Z dlouhodobého hlediska je rozdíl mezi výnosy z investic a zaplacenými úroky stále výraznější. Významnou roli zde hraje tzv. složený úrok.

V případě úvěru je složený úrok pro klienta nevýhodný, ale v případě investic je tomu právě naopak. Pro banky je totiž mnohem výhodnější půjčovat peníze na dlouhou dobu a to i přes riziko nesplácení úvěrů. To platí také pro investice. Chce-li investor vydělat, nesmí se bát rizika. To je však možné efektivně snižovat a to díky dlouhodobému investičnímu horizontu, který pomáhá investorovi dosáhnout vyšších výnosů a omezuje krátkodobé propady.

Příkladem je klient, který si vzal hypotéku ve výši 1,5 milionů korun na 20 let. Úroková sazba činila 4 procenta a celkově zaplatil za hypotéku 2 181 530 korun. Hypotéku tedy přeplatil o více než jednu třetinu. Pokud by si však vzal hypotéku na 30 let, zaplatil by ještě více a to 2 578 043 korun. Podobná situace je u investování.

Odborníci tvrdí, že člověk by měl investovat alespoň 10 procent ze svých příjmů. Tato částka mu za pár let může přinést velmi zajímavý zisk.

Náš tip: Nabídku výhodných půjček najdete na Uspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »