Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Sjednání půjčky se může nepěkně prodražit, vyhněte se tomu.

Aktuality

Sjednání půjčky se může nepěkně prodražit, vyhněte se tomu.

21. 3. 2013 Půjčky

Všichni to známe. Někdy se na náš stůl dostane tak výhodná nabídka, že někde prostě musí být háček. O tom se mohli přesvědčit mnozí zájemci o spotřebitelské úvěry. Některé společnosti místo poskytování úvěrů připravují zákazníky o peníze.

Velmi častý případ je poskytnutí zálohy věřiteli. Jedná se tedy o případ, kdy společnost vyžaduje vysoký obnos peněz od člověka, kterému si zažádal o půjčku. Je ovšem třeba si tuto „zálohu“ neplést s poplatkem za vyřízení úvěru. Někdy se vypočítává jako procentuální podíl z výše půjčky, takže může být docela vysoký.

sekretářka

Pozor na volání

V poslední době se ovšem častěji vyskytuje předražené volání. Nebankovní společnost poskytující úvěry tvoří zisk především z toho, že má předražené telefonní linky. Potenciálního zákazníka pak drží na telefonu co nejdéle. V případě, že je hovor zpoplatněn až několika desítkami korun za minutu, a vyřizování úvěru se protáhne na necelou hodinu, zaplatí spotřebitel několik tisíc korun za pouhý jeden hovor. Naštěstí si toho už všiml i stát. Od února letošního roku zpřísnil zákon o poskytování spotřebitelských úvěrů. Jednou z novel je právě zákaz těchto předražených linek. Podvodní nebankovní společnosti se ovšem stále snaží nacházet nové způsoby, jak vymámit z lidí peníze.

Víte, že: „Za předražené telefonní linky může být udělena pokuta až do výše 20 miliónů korun.“

Před každou žádostí doporučujeme provést také průzkum samotného věřitele. Můžete se zeptat přátel nebo známých na osobní zkušenosti. Nebo můžete provést průzkum na internetu, například zrovna na uspory.cz (www.uspory.cz)

Jak je tomu u nás

Veškeré služby, které nabízí náš finanční supermarket, jsou pro spotřebitele zdarma (porovnání produktů a možnost online objednání). Všichni naši partneři (http://www.uspory.cz/clanky/partneri) jsou spolehlivé a prověřené společnosti, se kterými spolupracujeme již několik let.

Objednat spotřebitelský úvěr nebo jakýkoliv finanční produkt lze přes online formulář,který je zdarma. V případě, že máte nějaké dotazy, které chcete zodpovědět, můžete zavolat na číslo 840 877 877. Cena za minutu je stejná jako místní volání.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »