Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Splácejte půjčku včas a ušetřete až 50 000 tisíc korun

Aktuality

Splácejte půjčku včas a ušetřete až 50 000 tisíc korun

19. 10. 2013 Půjčky Banky přišly s novým trikem, jak přimět dlužníky platit své závazky včas. Za dobrou platební morálku je odmění v podobě nižší úrokové sazby, odpuštění více splátek či finančního bonusu. Klient, který splácí svou půjčku včas, tak může ročně ušetřit až 50 tisíc korun.

Banky i další poskytovatelé úvěrů a půjček přišly na způsob, jak své klienty přimět splácet půjčky včas. Za včasně splácení je totiž odmění. Odměny nyní nabízí čtyři banky (Air Bank, Česká spořitelna, Raiffeisenbank a Sberbank) a dvě nebankovní společnosti (Cetelem a Home Credit). Jediné, co musí klienti pro získání odměny udělat, je platit své závazky dle smluvních podmínek - tedy včas a bez prodlení. Některé společností vyžadují ještě jednu podmínku a tou je minimální doba splácení úvěru, která se pohybuje od 12 měsíců výše.

Jediná Air Bank nabízí odměnu jakou stálou nabídku, ostatní společnosti nabízí odměnu za včasné splácení jako akční nabídku k půjčkám.

Úspora až 50 tisíc korun

A jak je to úsporou reálně? Konečná výše úspory závisí na délce a výši úvěru. Air Bank nabízí odměnu za včasné splácení formou odpuštění několika posledních splátek. Cetelem své klienty odměňuje za každý rok řádného splácení získáním až pěti splátek zpět. Česká spořitelna své klienty odmění snížením úrokové sazby vždy o jedno procento za každý rok. Home Credit dobrým klientům vrátí polovinu uhrazených úroku za každý rok půjčky. Naproti tomu Raiffeisenbak své klienty odmění až po zaplacení úvěru a to finančním bonusem, který může být až 50 tisíc korun. Stejným způsobem své klienty odměňuje Sberbank.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »