Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

Aktuality

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017 Půjčky Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Očistí novela zákona trh spotřebitelských úvěrů?

V roce 2016, kdy se ještě poskytování úvěrů řídilo zákonem č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru, udělila Česká obchodní inspekce při svých 194 kontrolách pokuty za více než 5,5 milionů korun, a to na základě 39 případů, kdy bylo zjištěno porušení tohoto zákona, a dalších 103 případů, kdy došlo k porušení obecně závazných právních předpisů. Nejen díky těmto skutečnostem přišla na řadu novela zákona, která má za cíl větší ochranu spotřebitele a vyšší dohled nad poskytovateli a zprostředkovateli úvěrů.

Poslední termín pro podání žádosti o licenci ČNB, jejíž získání k provádění činnosti novela zákona nařizuje, byl k 28. únoru 2017. Svou žádost o ní podalo z 60 tisíc poskytovatelů a zprostředkovatelů úvěrů celkem 108 společností, 353 zprostředkovatelů a přibližně 22 000 vázaných zástupců.

Jak poznat bezpečnou půjčku?

Jako první radu TOMMY STACHI udává, abyste si nepůjčovali přes zprostředkovatele, ale naopak přímo u poskytovatele půjček. Díky tomu bude Váš úvěr jistější, bezpečnější a také levnější. Poctivost společnosti by vám pak mělo naznačit hlavně to, zda ověřuje vaši bonitu, tj. vaši schopnost půjčku splácet, jelikož toto kritérium také ovlivní, zda společnost licenci získá, nebo ne.

Mezi nekalé praktiky poskytovatelů půjček, kterých je potřeba si všímat, patří zamlčování celkových nákladů, nutnost podepsat rozhodčí doložku, poskytování úvěrů podle občanského zákoníku, nikoliv dle nového zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb., dále pak také vysoké poplatky za posouzení žádosti o půjčku, za její sjednání i případné předčasné splacení. Pozor si určitě dejte na placené telefonní linky neboli na takzvané barevné linky se zvýšenou sazbou, které vás mohou připravit o peníze, než řeknete „půjčka“. To vše by vám mělo naznačit, abyste se po úvěru poohlédli jinde.

O společnosti TOMMY STACHI

Jak jsme psali již výše, společnost TOMMY STACHI s.r.o. svou žádost o licenci ČNB podala v řádném termínu, nadále tak může poskytovat své Snadné půjčky, které klientům pomáhají řešit jejich finanční potíže již od roku 2004. přináší účtování smluvních sankcí též uvedených v daném kalendáři.

Co se týče jakýchkoliv poplatků, platit je nebudete při posouzení žádosti, sjednání půjčky ani při jejím předčasném splacení. Obávat se nemusíte žádných skrytých poplatků, a to ani těch za telefonní hovory. TOMMY STACHI poskytuje svým klientům veškeré informace prostřednictvím bezplatné linky na čísle 800 187 187. 

Hledáte snadné, rychlé a hlavně bezpečné řešení svých finančních potíží, ale úvěr v bance vám byl zamítnut? Pak pro vás může být tímto řešením právě Snadná půjčka od TOMMY STACHI. Hlavní ideou společnosti totiž je poskytovat bezpečné půjčky, které pro vás budou představovat první volbu, když neuspějete v bance.  A to vše, aniž by na novele zákona záleželo.

Štítky: bezpečné půjčky | nebankovní půjčky | snadná půjčka | spotřebitelské úvěry | TOMMY STACHI |

Hodnocení článku:

Podobné články

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

1 2 3 »