Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Stále více bank nabízí bonusy za řádné splácení půjčky

Aktuality

Stále více bank nabízí bonusy za řádné splácení půjčky

26. 11. 2014 Půjčky Ještě před pár týdny nabízelo bonusy za řádné splácení pouze pár finančních ústavů a bank. K pozitivní motivaci svých klientů však postupně přistupují i renomované banky, jako je například Česká spořitelna. Klienti, kteří splácí včas, mohou mít úvěr levnější i o tisíce korun.

Za řádné splácení až 21 splátek zpět

Stále více bank a finančních ústavů přiznává, že motivace klientů odměnami má velký přínos. Za řádné splácení mohou nyní klienti bank získat splátky zpět nebo nižší úrok. Stále více klientů se snaží půjčky splácet včas, aby na slibované odměny dosáhli. Ušetřit tak mohou opravdu hodně peněz.

Například GE Money Bank vrátí klientovi každou dvanáctou splátku a to včetně poplatku za pojištění a Komerční banka vrací dokonce splátky dvě. Také Sberbank vrací peníze klientům, které půjčky splácí včas, a to ve výši až jedné pětiny půjčky. Česká spořitelna zvolila lehce odlišný způsob. Odpovědným klientům vrátí z každé uhrazené splátky 5 procent, které uloží na spořicí účet, na kterém je úročí dalšími 5 procenty. V případě úvěru ve výši 700 tisíc korun, může odměna činit 57 tisíc korun.

"Za řádné splácení klientům vyplácíme až 50 tisíc korun podle výše úvěru a délky splatnosti. Průměrná výše půjčky činí kolem sta tisíc korun, průměrná doba splatnosti čtyři roky," přibližuje bonusový program Tomáš Kofroň, mluvčí Raiffeisenbank. Equa bank garantuje svým klientům levnější půjčku až o jednu čtvrtinu v případě refinancování půjčky.

Odměny slibují i nebankovní společnosti. Například společnost Home Credit slibuje vrácení až 21 splátek a Cetelem až 10 splátek.

Odměny i za převedení či konsolidaci půjček

A situace je příznivá i pro klienty konkurenčních bank. Ty se mezi sebou přetahují o klienty a za převedení půjčky slibují nižší úrok, vrácení poplatků či celých splátek. "Po převedení spotřebitelského úvěru do UniCredit Bank mohou klienti ušetřit až 30 procent měsíční splátky při zachování stejné doby splatnosti, a to u úvěru až do 600 tisíc korun," řekl Petr Plocek, mluvčí UniCredit Bank ČR.

Banka Zuno zase nabízí tři odlišné úrokové sazby ve výši 6,9, 9,9 a 14,9 procenta. "Klienti tak vždy předem vědí, s jakým úrokem mohou počítat. Průměrná výše půjčky činí sto tisíc korun, průměrná splatnost tři až pět let. Refinancování a konsolidace nyní tvoří třetinu půjček našich klientů. Přes 70 procent úvěrů pochází ze starých bank. Refinancovat lze až deset úvěrů najednou," vysvětlil nám Vladimír Michna, mluvčí Zuno bank.

Jaká je realita?

Pro lepší pochopení bonusů si uvedeme jednoduchý příklad. Běžná rodina vydělávající 48 tisíc korun usiluje o sloučení půjček ve výši 170 a 90 tisíc korun a kontokorentu ve výši 50 tisíc korun. Současná splátka činí 13 500 korun a celková částka půjčky činí 450 000 korun. Díky konsolidace by došlo ke snížení celkové zaplacené částky pod 450 tisíc korun. Výše splátky by závisela na délce konsolidovaného úvěru.

Konsolidace půjček je opravdu výhodná. Klient získá výhodnější podmínky a má o svých závazcích lepší přehled. "Všem dobře splácejícím klientům garantujeme u půjčky nejnižší možnou úrokovou sazbu 9,9 procenta a RPSN 10,37 procenta. Tuto sazbu získají odpuštěním několika posledních splátek na konci půjčky," uvedl Vladimír Komjati, mluvčí Air Bank.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »