Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Starosti s rodinnými financemi mají zejména ženy

Aktuality

Starosti s rodinnými financemi mají zejména ženy

11. 3. 2014 Půjčky S rodinnými financemi a nižším životním standardem se v Česku trápí více ženy než muži. Ženy jsou proto více ochotnější si vzít spotřebitelskou půjčku za účelem nákupu vybavení domácnosti či k uhrazení nečekaných výdajů. Naopak čeští muži bývají se svou finanční situací spokojeni více.

Agentura YouGov provedla průzkum, kterého se účastnilo 3 887 českých žen a mužů. Tématem byla finanční situace a životní úroveň respondentů. Z průzkumu jednoznačně vyplynulo, že české ženy jsou v průměru méně spokojené než jejich mužští protějšci. Opravdu nespokojeno je svou životní úrovní 30 procent žen a 25 procent mužů.

Největší starostí českých žen i muž; jsou běžné výdaje

Opravdu spokojeni se se svou životní úrovní cítí 45 procent mužů. Spokojených žen je výrazně méně a nejvíce je trápí každodenní výdaje (67 procent). Právě každodenní výdaje činí starosti nejen ženám, ale také mužům (oboje v průměru 64 procent). "Ženy se častěji starají o domácnost, mívají proto lepší přehled o rodinných výdajích. Vědí, co v domácnosti chybí, co je potřeba nakoupit a jaké platby se musí uhradit. S tím souvisí také starost, jak tyto běžné výdaje financovat," vysvětlila současnou situace Renata Salata, marketingová ředitelka ve společnosti Provident Financial, která průzkum financovala.

Naopak bez starostí a v pohodě se cítí pouhé 4 procenta českých žen a mužů. Zlepšení v letošním roce očekává 28 procent respondentů a 23 procenta se naopak obává zhoršení životního standardu.

Tři třetiny Čechů žijí na dluh

Velké množství Čechů si zvyklo žít na dluh a nevidí v tom žádný problém. Výběr půjčky důkladně zvažují a díky tomu nemá přes 70 procent Čechů se splácením půjček zásadní problém. Při výběru půjčky se Češi orientují podle výše RPSN a pověsti úvěrové společnosti, které je důležitější pro stále více Čechů. Nejčastěji si Češi berou spotřebitelské půjčky na nečekané výdaje (55 procent) a na domácí spotřebiče (35 procent).

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »