Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> U půjček je pro Čechy nejdůležitější rychlost a pověst firmy

Aktuality

U půjček je pro Čechy nejdůležitější rychlost a pověst firmy

26. 11. 2013 Půjčky Společnost Provident Financial provedla průzkum v šesti zemích - Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Mexiku. Z průzkumu vyplynulo, že pro Čechy je nejdůležitější při vyřízení půjčky rychlost a dobrá pověst poskytovatele. Naopak méně slyší na akční nabídky a kvalitní servis.

V porovnání s ostatními zeměmi dluží Češi průměrně nejvíce. Konkrétně se jedná o částku přes 100 tisíc korun. Oproti tomu ostatní země dluží v průměru něco přes 64 tisíc korun a Rumuni dokonce nejméně - pouhých 18 tisíc korun.

Pověst firmy je důležitá

Nejvíce je pro Čechy při sjednávání půjčky důležitá rychlost. Tuto informaci potvrdili dvě třetiny dotázaných. Podobně jsou na tom Poláci, Slováci i Rumuni. Nejméně je toto kritérium důležité pro Mexičany. Pro ty je naopak hlavní dobrá pověst poskytovatele půjčky a to platí v 56 procentech také pro Čechy a v 58 procentech Slováky. Že rychlost na rozdíl od dobré pověsti byla pro Čechy důležitá vždy, potvrdil také Ondřej Holoubek, tiskový mluvčí Provident: „V průzkumu, který společnost Provident provedla mezi zákazníky v České republice v roce 2009, byla rychlost získání peněz důležitá pro 70 procent lidí. Ale o pověst firmy, která peníze půjčuje, se tehdy zajímal pouze každý desátý respondent.”

Bonusy a akční nabídky nejsou pro Čechy dostatečně atraktivní

Daleko méně se Češi zajímají o speciální nabídky (pouhých 29 procent) a zákaznický servis (34 procent). Ty naopak lákají zejména Poláky (70 procent) a u ostatních zemí se zájem pohybuje kolem 50 procent.

Poskytovatelé zpřísnili podmínky získání půjčky

Přes 50 procent lidí uvedlo, že poskytovatelé zpřísnily podmínky získání půjčky, a je pro ně těžší získat půjčku jak od bankovní, tak i nebankovní společností. U Čechů je situace následovná. Dvě pětiny Čechu tvrdí, že je pro ně nyní těžší získat půjčku, naopak 10 procent půjčku získá snadněji než před třemi lety. Nejhorší situace při získávání půjčky je však v Maďarsku a Mexiku.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »