Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Máte-li zájem o výhodný úvěr, zažádejte si studentskou půjčku

Aktuality

Máte-li zájem o výhodný úvěr, zažádejte si studentskou půjčku

24. 8. 2011 Půjčky

Podle nedávného výzkumu GE Money bank, jsou Češi ochotni si půjčit na studium. Kladně na tuto otázku odpovědělo 30 % respondentů. A nejen to, celých 85 % účastníků tohoto výzkumu považuje úvěr na dokončení studia a jazykové nebo rekvalifikační kurzy jako dobrou investici do života.

Půjčku zaměřenou především na studenty vysokých škol, ale není zrovna jednoduché na českém trhu získat. Tento produkt mají v portfoliu pouze 4 finanční instituce – Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank a Raiffesenbank. Tyto společnosti tak nabízejí půjčku určenou na financování studia na střední nebo vysoké škole, jazykových a rekvalifikačních kurzů nebo studia v zahraničí. Je ovšem nutné podotknout, že pouze Raiffesenbank kontroluje účel půjčky. A to tím způsobem, že peníze neposílá na účet žadatele, ale přímo na účet konkrétní vzdělávací instituce.

Komerční banka, Česká spořitelna ani UniCredit Bank, však účel úvěru dále nesledují. To znamená, že k získání studentské půjčky je sice potřeba doložit potvrzení o studium, nicméně banky už dále nekontrolují, za co byly peníze utraceny. Domácnosti tak úplně stačí mít jednoho člena studenta a může získat výhodný úvěr na pokrytí jakýkoliv finančních potřeb.

Výhody půjčky na studium

Pokud mluvíme o studentské půjčce, je třeba také zmínit výhody, kterými se tento úvěr odlišuje od normálního spotřebitelského úvěru:

  • Nižší úroková sazba – úroková míra u půjčky na studium se pohybuje v rozmezí od 8 do 10 %. Zatímco za klasický spotřebitelský úvěr běžně zaplatíte 12 až 18 %.
  • Vyřízení zdarma – banky si neúčtují žádný poplatek za vyřízení. (Toto se ovšem netýká Raiffesenbank, u které zaplatíte za vyřízení 1 000 Kč)
  • Možnost odložení splátek v průběhu studia – půjčku je možné začít splácet až po ukončení studia. I když půjčku jako takovou začnete splácet až po škole, i v době studia po Vás budou vyžadovány platby úroků. Další nevýhodou odložení splátek je nárůst úrokové sazby.
  • Není vyžadován pravidelný příjem – protože většina studentů má spíše občasný příjem pouze z brigád, není vyžadováno žádné potvrzení o pravidelném příjmu. Na druhou stranu je u studentské půjčky nutný ručitel nebo spoludlužník. (opět se netýká Raiffesenbank. Zde při žádosti o půjčku na studium je nutné doložit pravidelný příjem min. 12 000 Kč měsíčně.)

Nabídky půjček na studium

Banka Výše úvěruSplatnostÚroková míra
UniCredit Bank50 000 – 150 000 Kč1 – 10 letOd 10,3 %
Komerční banka20 000 – 600 000 Kč1 – 10 let7,15 % - 14 %
Česká spořitelna30 000 – 300 000 Kč1 – 10 letOd 8,9 %
RaiffesenBank50 000 – 1 000 000 Kč6 měsíců až 10 letOd 8,93 %
Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »