Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Báječná dovolená se slevou. Jak na to?

Aktuality

Báječná dovolená se slevou. Jak na to?

14. 5. 2016 Slevy Na dovolené lze ušetřit nemalé peníze už při jejím nákupu. Stačí zavítat na slevové portály, které dovolené a různé pobyty nabízí až s 50% slevou obzvláště nyní před blížícím se létem. Vyberte si ověřený a důvěryhodný portál s dobrými recenzemi a pozor si dejte na fiktivní slevy a uměle navyšované ceny.

Cestovní kanceláře vnímají toto období jako možnost prodat co nejvíce zájezdů. Proto se začínají objevovat nabídky zájezdů a několikadenních pobytů se slevou. Své zájezdy nabízí také přes slevové portály, kde lze narazit i na slevy kolem 40 až 50 procent. Jak se však říká, žádná sleva není zadarmo, a proto se při výběru nenechte oklamat.

Češi milují nakupování “ve slevách”

O tom, že Češi milují slevy, není pochyb. A existující a stále úspěšné slevové portály tento trend jenom potvrzují. V posledních letech se zvýšil zájem právě o nákup víkendových pobytů i delších dovolených v zahraničí se slevou. Slevové portály reagují zvýšenou nabídkou a oblast cestování považují za jednu z nejvýnosnějších oblastí hned vedle wellness, adrenalinových a gastronomických zážitků. Každý den tak na svých webových stránkách nabízí výhodné a levné zájezdy po tuzemsku, do Rakouska, Chorvatska, Egypta, Řecka, Itálie a Španělska.

Záliba Čechů ve slevách však neznamená, že jsou ochotni zaplatit za cokoliv. Od počátku existence slevových portálů se Češi poučili. Trh se za uplynulých šest let pročistil a postavení si udrželi převážně silné slevové portály, které nabízí odpovídající služby. I přesto je vhodné si provozovatele důkladně prověřit v obchodním a poté i insolvenčním rejstříku. Opatrnost je na místě, a nachází-li se provozovatel v platební neschopnosti či v likvidaci, je lepší obrátit se na jiný slevový portál. Význam mají i recenze a zkušenosti zákazníků.

Důvěryhodný slevový portál by si měl každou cestovní kancelář, jejíž zájezdy se rozhodne nabízet, prověřit. Pro zákazníka by to mělo být podstatné, protože v případě nespokojenosti bude zájezd reklamovat u cestovní kanceláře, nikoliv u slevového portálu, který zájezd pouze zprostředkoval - slevový portál. Ten by vám však měl poskytnout informace, zda je kancelář pojištěná apod.

Jak si vybrat “levnou” dovolenou a nenaletět

Dvakrát měř, jednou řež

Základem je prověřit si slevový portál. Seriózní slevový portál je vždy registrovaný v obchodním rejstříku, stačí do vyhledávače zadat Justice.cz nebo IČO společnosti. Každý kvalitní slevový portál má vlastní stránky, na kterých má kromě nabídek uvedené i kontakty. Máte-li jakékoliv dotazy či připomínky, vyzkoušejte je. V případě jakékoliv nejasnosti jděte ihned o dům dál.

Garance spokojenosti

Spolehlivé slevové portály nabízí garanci spokojenosti. V případě nespokojenosti s kvalitou poskytnutých služeb se můžete na slevový portál bez obav obrátit. Právě u pobytů a dovolených je tato služba doslova k nezaplacení.

Ověřte si skutečnou cenu

Před zaplacením dovolené si zjistěte, jaká je opravdová původní cena. Mnohé cestovní kanceláře i slevové pobyty neváhají nabízet slevy, které ve skutečnosti slevami nejsou. Nejprve si tedy ověřte, kolik dovolená opravdu stojí, a teprve poté ji zaplaťte.

Pozor by si měli zákazníci dávat také na příliš velké slevy, které mohou signalizovat klamavou nabídku. „Extrémně vysoké slevy u kvalitního zájezdu – tedy kombinace dopravy a ubytování – jsou téměř vyloučené a zákazník by měl při jejich nabídce zpozornět. Zejména u leteckých zájezdů tvoří cena letenky 40 až 50 % celkové ceny,“ upozorňuje Jan Osúch ze společnosti Fischer. Vhodné je si cenu dovolené porovnat s původní “ceníkovou cenou”.

Jak na reklamaci

Možná už jste si zájezd koupili a vůbec nesplnit vaše očekávání a především ani to, co vám bylo přislíbeno. V takovém případě je nutné zájezd reklamovat u cestovní kanceláře. Některé slevové portály nabízí garanci spokojenosti nebo určitou kompenzaci či pomoc při řešení problému. Není to však pravidlem. Ideální je, pokud si smluvní podmínky prostudujete ještě před zaplacením zájezdu.

Projíždíte internet a hledáte vhodnou dovolenou pro letošní léto? Navštivte Úspory.cz a vyberte si dovolenou podle svého gusta. Ušetříte a z dovolené si přivezete ještě více nezapomenutelných zážitků.

Štítky: dovolená u moře levně | dovolená u moře se slevou | levná dovolená | levná dovolená u moře | levné pobyty u moře | slevy |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

3. 4. 2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20. 3. 2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19. 12. 2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

5. 12. 2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21. 11. 2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31. 10. 2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

1 2 3 »