Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Dovolená na Moravě? Stojí za to!

Aktuality

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016 Slevy Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Často nazývána jako česká Provence je Morava (a hlavně její jih) velmi atraktivní destinací nejen pro obyvatele Česka ale také pro zahraniční turisty. Členitá krajina plná zelených kopců a malých vesnic mezi vinicemi láká ke strávení večera ve sklípku.

Chystáte se na dovolenou a nechce se Vám do zahraničí? Vyberte si z řady akčních zájezdů a romantických pobytů ať už v Čechách nebo na Moravě z aktuální nabídky na Úspory.cz

Luhačovice

Luhačovice zná většina z nás jako domov vody Vincentky. To však není jediná léčivá voda, která v tomto malém městečku prýští. Na lázeňskou kulturu zde můžete narazit na každém kroku a každá procházka mezi secesními domky a vilami působí jako balzám na duši. Za zmínku stojí výborná místní kuchyně plná tradičních slováckých a valašských pokrmů a v neposlední řadě skutečnost, že Luhačovice nabízí opravdu široké sportovní vyžití.

Brno

Univerzitní město a sídlo soudní moci bylo dlouho přehlíženo, avšak v posledních třech letech se především díky velkému růstu podnikání stalo velmi atraktivním. Město doslova tepe životem, a to především večer. Kvanta nejrůznějších kaváren a barů vytváří z Brna unikátní příležitost vychutnat si fantastický noční život. V centru lze obdivovat zajímavé snoubení moderní architektury s historickými budovami či na vlastní oči vidět prapodivné sochy, kterými je Brno proslulé.

Znojmo

Město pár kilometrů od Rakouska určitě stojí za návštěvu všem milovníkům historie a vína. Znojmo je slavné nejen kvůli zdejším výborným vínům, ale také svými kyselými okurkami, jejichž několikasetletá tradice zde přetrvává dodnes. Právě proto v tomto městě můžete zažít opravdu unikátní festival Slavnosti okurek. Mezi další oblíbené festivaly patří rovněž slavnost mladého vína či piva, jehož výroba má ve Znojmě také historický původ. Festivaly zde patří k oblíbené kratochvíli a jelikož probíhají v podstatě po celý rok, určitě alespoň na nějaký narazíte.

 

 

 

 

 

Štítky: Brno | Česká Provence | Dovolená na Moravě | dovolená v česku | letní dovolená | Letní festivaly | Luhačovice | Znojmo |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

3. 4. 2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20. 3. 2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19. 12. 2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

5. 12. 2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21. 11. 2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31. 10. 2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

1 2 3 »