Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

Aktuality

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

4. 7. 2016 Slevy Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Opravdový boom slevových portálů proběhl před několika lety. Ačkoli už hodně odborníků předpovídalo, že zájem o internetové slevy postupem času opadne, zatím to tak příliš nevypadá. Nabídka slev na internetu je opravdu pestrá. Vedou samozřejmě restaurace, wellnes centra a další služby, se slevou si však můžete třeba i koupit kafe, nebo lístek do divadla.

Při procházení slev je vhodné zvolit některou ze dvou strategií. Můžete procházet své oblíbené slevové portály jeden po druhém a vybírat, co zrovna potřebujete. Nebo využijte tzv. agregátorů (například Skrz.cz nebo Slevydnes.cz), které nabídky slevových portálů sdružují. Hlavní přidanou hodnotou agregátorů slev je hlavně rychlé hledání – nabídky jsou zde často přehledně rozděleny podle oborů.

Pamatujte na rizika

Využitím slevového portálu můžete získat zajímavé služby za skvělou cenu. Platí to zejména pro nabídky různých zájezdů a pobytů na horách či v lázních. S internetovými slevami jde však ruku v ruce i určité riziko. I zde totiž platí známá poučka „důvěřuj, ale prověřuj.

Vždy je například dobré si zjistit, zda je vámi vyhlédnutá sleva reálná. V případě třeba wellnes pobytu se podívejte na web a ceník daného wellness centra. Můžete totiž zjistit, že sleva na slevovém portálu ve skutečnosti žádnou slevou není a klasická objednávka vás vyjde levněji. To samé platí pro restaurace.

V případě restaurace je také možné, že pro obsluhu budete jen zákazník druhé kategorie. Obsluha restaurace má přece jen raději zákazníky, kteří platí penězi a ne voucherem ze slevomatu. A mimochodem, všimněte si, že opravdu špičkové restaurace nikdy na slevových portálech neinzerují…

A nakonec pečlivě zvažte, zda je pro vás slevová nabídka opravdu atraktivní i jinak než jen tím, že stojí málo. K čemu je vám hamburger za 50 Kč, když na něj už nemáte chuť? I sami provozovatelé slevových portálů potvrzují, že jistou část zakoupených voucherů lidé nakonec vůbec nevyužijí.

Štítky: cestování | levné nákupy | nákupy | nákupy se slevou | on-line nákupy | slevové portály | slevy online | výhodné slevy | wellnes pobyt |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

3. 4. 2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20. 3. 2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19. 12. 2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

5. 12. 2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21. 11. 2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31. 10. 2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

1 2 3 »