Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Mezi nejoblíbenější produkty na slevových portálech patří pobyty a cestování
Aktuality

Mezi nejoblíbenější produkty na slevových portálech patří pobyty a cestování

9. 4. 2016 Slevy Slevové portály se už dávno staly jedním z běžných způsobů nakupování. Češi berou za samozřejmost, že si jejich prostřednictvím mohou levně zakoupit pobyty v Česku i zahraničí, zážitky ze světa zábavy, sportu, kultury i gastronomii a zboží z nejrůznějších oblastí. Jaké jsou trendy pro rok 2016?

Při svém vstupu na český trh slevové portály zaznamenaly neuvěřitelný bum, který postupně utichal. Z počátku vznikaly stovky portálů, ale na trhu se až do dnešních dnů udržely pouze ty nejsilnější a nejdůvěryhodnější. Češi zpočátku nakupovali vše, dnes se zaměřují především na cestování. Oblíbené jsou například wellness víkendy, pobytové balíčky v Česku i zahraničí či prodloužené víkendy v oblíbených evropských městech.

Roste zájem o adrenalinové zážitky a únikové hry

Kromě cestování mají Češi zájem také o adrenalinové zážitky. Novým fenomén se v tomto směru stávají tzv. únikové hry, za které jsou ochotní utratit i tisíce korun. Ještě radši si ale vstupenky kupuji na slevových portálech, kde mohou ušetřit až 50 procent. Únikové hry si oblíbily zejména firmy pro své interní teambuildingy.

Rostoucí zájem potvrzují i samotní tvůrci her. „Začínali jsme jako nadšenci, kteří jezdili za únikovými hrami po Evropě. Překvapilo nás, jak velký měly u nás ohlas. Hry jsme si vytvořili sami. Zájem o licence je velký, devět z deseti zájemců ale odradí vysoké náklady. Vytvořit hru trvá 4 až 6 měsíců. Většina žadatelů má mylnou představu, že zaplatí za licenci 20 tisíc a na poplatcích pak tři tisíce měsíčně,“ vypráví Tomáš Kučva, jehož společnost The Chamber nabízí únikové hry k prodeji.

Co jsou únikové hry?
Únikové hry neboli Escape Games se poprvé objevily v Japonsku před pěti lety, jak jinak také. Postupně se rozšířily do Ameriky, a odtud to byl jen malý krůček do evropských zemí. Podstatou hry je vyřešit všechny rébusy, hádanky a šifry a uprchnout ze zamčené místnosti ve lhůtě do 60 minut.

Rozbalené, ale nové a nepoužité

Novou a úspěšnou oblastí, která se objevila na slevových portálech teprve nedávno, je kategorie “Rozbaleno”. Jedná se o nové a nepoškozené zboží, které bylo rozbaleno a vráceno. Ačkoliv se jedná o nepoužité zboží, po rozbalení není možné je nabízet jako nové. Proto je prodejci nabízí se slevou. Zákazník přitom dostane nový výrobek s plnou zárukou, ale za nižší cenu. Podle slevových portálů je o takové zboží velký zájem. “Jen na Skrz.cz nakoupili Češi za poslední kvartál loňského roku rozbalené zboží za více než milion korun," sdělil Petr Kováčik, šéf slevového portálu Skrz.cz.

Zdravý životní styl táhne

I slevové portály zaznamenaly, že se Češi přiklání ke zdravému životnímu stylu. Svědčí o tom rostoucí zájem o nákup wellness a sportovních zážitků, výživových doplňků ale i samotné potraviny. „Zatímco dříve ženy preferovaly věci spojené s dietou a hubnutím, teď je to spíše kvalita potravin. V prodejích tak táhnou například bezlepkové potraviny, chia semínka z kategorie takzvaných superpotravin, raw ječmen a další," dodala Marie Chytilová, ředitelka největšího českého portálu Slevomat.cz.

Pro zajímavost…
V oblasti lokálních služeb nakupuji na slevových portálech více Moravané oproti Čechům a to až o 40 procent. V rámci všech kategorií však utrácí o 18 procent více Češi. O zážitky a gastronomii mají největší zájem obyvatelé velkých českých měst - Pražané a Ostravané. Zatímco Pražané vyhledávají luxusní a cizokrajné restaurace, Ostravané zbožňují nové a netradiční nabídky.

Slevový server si vybírejte pečlivě

Ne každý slevový portál lze považovat za důvěryhodný a seriózní. Pokud se chcete dočkat zaplacené služby či výrobky, držte se našich rad:

  1. Ověřte si, zda konkrétní produkt nenakoupíte levněji přímo u jeho prodejce či výrobce.
  2. Nakupujete vždy na ověřeném slevovém portálu.
  3. Zkontrolujte si historii slevového portálu i konkrétního prodejce, u kterého budete slevový voucher uplatňovat.
  4. Máte-li dotazy, nebojte se obrátit na informační linku vybraného slevového portálu.
Nechce se vám vyhledávat konkrétní slevový portál, a přesto chcete mít pohromadě všechny aktuální slevové nabídky? Vyzkoušejte Úspory.cz, kde vám nabízíme nejnovější nabídky pouze od ověřených slevových portálů.

Štítky: adrenalinové zážitky levně | dovolená se slevou | nákupy se slevou | slevové portály | únikové hry | wellnes pobyt | zdravý životní styl |

Hodnocení článku:

Podobné články

Ušetřete za zimní dovolenou! Využijte slevy

26. 2. 2018

Zimní sezóna je v plném proudu. Na českých horách i v zahraničí se pilně lyžuje i běžkuje. Jaké plány máte pro letošní zimu vy? Pokud váháte, protože zimní dovolená není levnou záležitostí, dejte na naše tipy. Poradíme vám, jak a kde všude lze ušetřit.

Celá aktualita

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

3. 4. 2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20. 3. 2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19. 12. 2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

5. 12. 2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21. 11. 2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31. 10. 2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

1 2 3 »