Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Pololetní vysvědčení se blíží. Čím obdarujete svého školáka Vy?

Aktuality

Pololetní vysvědčení se blíží. Čím obdarujete svého školáka Vy?

12. 1. 2016 Slevy Vánoční a novoroční oslavy jsou již pár dnů za námi. Další příležitostí k oslavě bude pololetní vysvědčení. Ať už se jedná o prvňáčka či staršího studenta, každý ocení milé překvapení. Nechvalte školáky pouze za jedničky, dárek potěší i méně zdatné žáky, kteří jej budou brát jako motivaci do dalšího pololetí.

Konec prvního pololetí se blíží a každý školák si zaslouží drobnou odměnu. V minulosti nebyly české děti zvyklé dostávat dárky za vysvědčení vůbec. To se postupem času mění, protože rodiče vnímají odměny za vysvědčení jako motivaci. Zpravidla se jedná spíše o drobnosti do 500 korun, než o velké a drahé dárky. Menším školákům se dávají převážně hračky, starší studenti ocení spíše knihy či peníze. Oblíbené jsou také společné večeře či rodinné výlety.

Děti mají rády překvapení stejně jako dospělí. Na oslavu tohoto velkého dne mu můžete na základě našich tipů připravit úžasný den, na který jen tak nezapomene. Vysvědčení se nebude nikdy bát, naopak se na něj bude těšit a vzdělání se mu stane zábavou a odměna nejlepší motivací. A co vy? Odměníte svého školáka také?

5 tipů, jak odměnit malé i velké školáky:

1. Sladkosti potěší malé i velké

Sladké bonbóny, sušenky, oplatky a čokolády nadchnou malé i velké děti. Připravte pro ně košík jejich nejoblíbenějších sladkostí a dočkáte se opravdu šťastného dítěte!

2. Drobná hračka do sbírky

Zejména malé děti milují hračky. Malé školačky-princezny ocení krásnou panenku, novou Barbie či nějaké roztomilé holčičí šperky a šminky. Naopak školáci-závodníci zas budou mít velkou radost z autíčka či pěkné stavebnice. Jak panenek, tak i autíček pro malé a šikovné děti je na trhu více než široká nabídka. Navíc můžete využít povánočních slev a pěkný dárek koupit za málo peněz. Potěšíte své dítě i peněženku.

3. Kniha - dárek pro každého školáka

Čtení podporuje slovní zásobu i rozvoj fantazie a představivosti od dětských let. Již pro prvňáčky existují krásné knihy s obrázky a velkými písmenky, které v nich jistě vzbudí zájem o čtení. Pro větší čtenáře existuje nepřeberné množství pohádek i dobrodružných knížek. Každý školák si najde své oblíbené téma.

4. Škola hrou

Pro děti jsou vhodné také zajímavé, zábavné a vzdělávací hry. A co takhle pořádná stavebnice, se kterou si vyhraje celá rodina? Na společně strávený čas zábavným hraním budete společně vzpomínat ještě po letech, až vaše děti budou dávno dospělé.

5. Zábava pro celou rodinu

Vysvědčení, hlavně to první, by si měli užít školáci ideálně pohromadě s celou rodinou. Vezměte svého malého školáka do ZOO za zvířátky nebo do Aquaparku za zábavnými vodními atrakcemi. Celý den zakončete skvělou večeří v oblíbené restauraci.

Nevíte, jak školáka odměnit a čím? Na stránkách Úspory.cz najdete nabídku zážitků pro celou rodinu a navíc za výhodnou cenu!

Na závěr bychom pro vás měli ještě důležitou radu. Ne každé dítě je nadané a přirozeně nosí domů samé jedničky. Nenosí-li  vaše dítě příliš dobré známky, nestresujte jej v tento velký den. Vysvědčení by pro žádné dítě nemělo být důvodem, proč se bát jít domů. Dítě je třeba motivovat, chválit a pozitivně hodnosti. Jak na to?

  • Přistupujte ke svému dítěti realisticky. Nepřeceňujte jeho síly a chtějte po něm to, co je schopné zvládnout.
  • Za úspěchy své dítě vždy pochvalte.
  • Nároky nesnižujte příliš a neuškodí dítě popostrkovat k lepším výsledkům a výkonům.
  • Neporovnávejte své děti s ostatními a lepšími spolužáky. Každé dítě je jedinečné.
  • Podporujte dítě v aktivitách, v nichž se mu daří.

Štítky: dárky pro školáky | dárky za vysvědčení | odměna za vysvědčení | pololetní vysvědčení | slevy | zážitky pro celou rodinu |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

3. 4. 2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20. 3. 2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19. 12. 2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

5. 12. 2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21. 11. 2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31. 10. 2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

1 2 3 »