Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

Aktuality

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016 Slevy Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

 

V posledních letech se objevil zajímavý a zábavný způsob, jak nové lidi potkat. Říká se mu pub crawl a těší se obrovské oblibě.

Princip pub crawlu je jednoduchý – zaplatíte vstupenku v ceně okolo 500 Kč a na nějakém veřejném místě vás bude čekat několik průvodců. Ti se v daném městě perfektně vyznají a společně s ostatními účastníky vás provedou těmi nejlepšími bary v okolí. A proč je to tak super?

All you can drink v první hodině

V ceně vstupenky na pub crawl je zahrnuta jedna hodina pití alkoholu dle libosti v prvním baru. Jde o takzvanou „seznamovací hodinku“, kdy se volně pohybujete mezi stoly a seznamujete se s ostatními účastníky. V Česku je například pub crawl v Brně či Praze velmi vyhledáván turisty proto, že mohou ochutnávat absint, který je v mnoha zemích zakázaný. Dále je v každém podniku pro účastníky přichystán welcome drink a často také nějaký bonus jako třeba hry nebo menší občerstvení. Mimochodem – samotný pub crawl vznikl právě v Praze a i když jste místní a většinu hospod sami znáte, vyplatí se jej navštívit.

Skvělý trénink angličtiny

Angličtina je nejrozšířenější světový jazyk a této tradice se drží i pub crawl. Aby si rozuměli opravdu všichni, jeden nebo více z pořadatelů umí ještě nějaký jiný rozšířený světový jazyk (němčinu, francouzštinu nebo španělštinu) pro případné neangličtináře. Akce je velmi rozmanitá co se národností týče a tak nejen že poznáte různé lidi z různých kultur, ale vyšperkovat angličtinu v té záplavě různých přízvuků je prostě k nezaplacení.

Upomínkové předměty a dárky

Aby to byla jak se patří akce, neodejdete na hotel či domů jen tak bez ničeho. Velké pub crawly nabízejí jedinečné upomínkové tričko za pár desítek korun, náramky, kryty na mobil a spousty dalších vychytávek. Některé podniky v rámci pub crawlu nabízejí upomínkové lahve, sklenice nebo fotky z polaroidu. A samozřejmě nejde zapomenout na sociální sítě – momentky v pokročilém stádiu alkoholového opojení jsou znamenité, ale nemusíte se bát, že byste si trhli ostudu. Pořadatelé pečlivě vybírají jen takové fotky, které jsou zveřejnitelné.

Štítky: Pub crawl | rady a tipy na úspory | tipy při cestování | výlety do zahraničí | zahraniční dovolená |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

3. 4. 2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20. 3. 2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19. 12. 2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

5. 12. 2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21. 11. 2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31. 10. 2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

1 2 3 »