Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Tipy na výlet - státní svátek 28. září

Aktuality

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

21. 9. 2016 Slevy Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Kam tedy 28. září vzít rodinu či přátele? Máme pro vás několik tipů!

 

České Buďějovice

Památky zahradního umění jsou skvělou volbou na rodinný výlet. Pokud vás fascinují rozlehlé zahradní komplexy plné labyrintů, okrasných keřů vytvarovaných do rozličných tvarů a detailně zpracovaná jezírka a fontány, je tato výstava, umístěná přímo v centru Českých Budějovic, právě pro vás.

Brno

Doba ledová nebyla žádná procházka růžovým sadem, avšak její atmosféru vám nabídne unikátní výstava Giganti doby ledové v areálu nákupního centra Královo Pole. Modely šavlozubých tygrů či mamutů v životní velikosti včetně instalace lovících neandrtálců jsou poučnou zábavou na den volna.

Praha

Sváteční den můžete prožít akčně – třeba na festivalu VŠEFEST, který organizují studenti Vysoké školy ekonomické v Praze. Kromě studentských kapel se můžete těšit například na filmové melodie v podání školního orchestru, finanční hru Cashflow zóna a spoustu dalších kratochvílí. Sedět u televize prostě nemá smysl!

Olomouc

Vlastivědné muzeum v Olomouci v současnosti pořádá opravdu ojedinělou výstavu děl Andyho Warhola, slovensko-amerického umělce a průkopníka pop-artu, jednoho z nejdůležitějších představitelů moderního umění. K vidění budou jeho slavné obrazy Marilyn Monroe, Campbellových polévek a další vzácná díla. Poznejte trochu jiné umění.

Pokud hledáte více inspirace a další tipy na výlety, podívejte se na aktuální nabídku slevových zájezdů na našem webu Úspory.cz, kde najdete vše na jednom místě!

 

 

Štítky: rady a tipy na úspory | tipy na cestování |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kam na Velikonoce? Inspirujte se našimi tipy na velikonoční výlety

3. 4. 2017

Velikonoce nás baví. Dospělí se těší na volný pátek a pondělí a děti zase na zábavnou koledovačku a spousty vykoledovaných dobrot. Víte už nyní, co budete dělat? Pokud ne, přinášíme vám pár tipů na zajímavé akce, které se v tyto dny konají po celé ČR.

Celá aktualita

Jak ušetřit při dovolené na ubytování

20. 3. 2017

Šetřit na cestování je poměrně obtížné. Pokud si člověk chce odpočinou u moře nebo se pokochat kulturou v cizí zemi, jednoduše do kapsy prostě budete muset sáhnout. To ale samozřejmě neznamená, že musíte při dražší dovolené utratit všechny peníze, které jste si na dovolenou tak dlouho šetřili. Naopak, existuje spousta racionálních způsobů, jak při cestování do zahraničí snížit výdaje, abyste se nemuseli příliš omezovat a přitom nezatížili svou peněženku.

Celá aktualita

Darujte na poslední chvíli neobyčejný zážitek

19. 12. 2016

Přesně za 5 dní nastane dlouho očekávaný Štědrý den. Den, na který se těší nejen nedočkavé děti, ale také dospělí. Proč by také ne, když je pod stromečkem mile překvapí nejeden dárek. Avšak vymyslet takový dárek, který opravdu potěší, není jednoduché. Pokud si na poslední chvíli stále lámete hlavu s výběrem dárků, přinášíme vám inspiraci.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Darujte zážitek

5. 12. 2016

Chcete své známé letos obdarovat něčím originálnějším, než jsou jen věcné dárky? Zdá se vám, že parfém či prefabrikované dárkové sady by vašeho známého omrzely? Pak je na čase poohlédnout se jinde, protože originální dárek na pultě obchodů nenajdete. Co takhle darovat zážitek?

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárky - wellness pobyty

21. 11. 2016

Darovat wellness pobyt jako vánoční dárek je skvělou příležitostí k tomu být originální a ukázat, že vám na obdarovaném opravdu záleží. Vždyť wellness pobyt dokáže člověka po celoročním shonu uvolnit jako nic na světě. Máme pro vás tři tipy, proč tento rok někoho tímto ne zrovna všedním dárkem obdarovat.

Celá aktualita

Tři důvody, proč je dovolená v Česku skvělá

31. 10. 2016

Jezdit na dovolenou do zahraničí je pro nás už více než čtvrt století bezproblémová záležitost. Poznávání nových zemí je rozhodně skvělým způsobem trávení volného času, ale i dovolená v Česku, kterou bohužel čím dál více z nás začíná podceňovat, je v mnoha ohledech zajímavá. Přitom se nemusí jednat jen o lyžování a jiné aktivity na horách, dovolená v naší zemi s sebou nese spoustu výhod!

Celá aktualita

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

1 2 3 »