Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Spořící účty >> Sazby u spořicích účtů klesají. Nejvýhodnější sazbu stále nabízí mBank
Aktuality

Sazby u spořicích účtů klesají. Nejvýhodnější sazbu stále nabízí mBank

11. 9. 2014 Spořící účty Spořicí účty již nejsou tak výhodné jako v minulosti. Banky sazby u svých spořicích účtů v posledních měsících snižují a v současné době se pohybují nejvýše do 2 procent. Růst sazeb se však v nejbližších měsících neočekává.

"Ke dvěma procentům na spořicích účtech se nedostaneme dříve jak v roce 2017,” říká Michal Valentík, investiční stratég ČP Invest. Podobný názor sdílí i další finanční specialisté a analytici. Ti naopak očekávají další pokles.

"Trvalejší růst úroků lze očekávat až s růstem sazeb v ekonomice, který přijde až s vyšším růstem HDP a inflace. Nepředpokládáme, že takový výraznější pohyb nastane dříve než v polovině příštího roku," dodává Lukáš Vácha, místopředseda dozorčí rady a obchodní ředitel investiční společnosti Conseq.

Sazba České národní banky je na technické nule

Finanční analytici upozorňují, že růstu sazby musí předcházet ukončení intervencí. Což však v současné době není možné, protože sazba České národní banky je na tzv. technické nule a navíc Centrální banka provádí intervenci s cílem oslabení koruny, se kterou by údajně měla přestat až v druhém čtvrtletí příštího roku.

"Ale i kdyby k ukončení intervencí došlo, tak Česká národní banka bude po ukončení intervencí jistou dobu vyčkávat. Navíc, abychom se dostali u spořicích účtů o půl procentního bodu výše, tak bychom si museli u České národní banky počkat alespoň na dva až tři kroky spojené se zvyšováním základní sazby," vysvětluje Vácha.

Současné úrokové sazby u spořicích účtů
Banka Úrok Minimální zůstatek
mBank
eMax Plus
1,75 % 0 Kč
Sberbank
Běžný spořicí účet
1,63 % 0 Kč
ZUNO Bank
SPOŘENÍ PLUS
1,5 % 0 Kč
Wüstenrot hyp. banka
Wüstenrot Spořicí účet
1,4 % 200 Kč
Air Bank
Spořicí účet
1,3 % 0 Kč
ZUNO Bank
SPOŘENÍ
0,9 % 0 Kč
GE Money Bank
Spořicí účet Genius 7
0.008 % 200 Kč
Sberbank
Spořící účet GARANCE
0.0043 % 0 Kč
Waldviertler Sparkasse Bank AG
Spořicí účet
2 % 0 Kč
GE Money Bank
Spořicí účet Gold
1,2 % 0 Kč

U výše uvedených účtů mají klienti peníze kdykoliv k dispozici. To znamená, že u nich není žádná výpovědní lhůta a úrok není podmíněný žádnými komplikovanými podmínkami. Účty je rovněž možné ovládat přes internetové bankovnictví.

Nejvyšší úrokovou sazbu stále nabízí mBank a to 1,75 procenta. Za mBank následuje Sberbank, která nabízí úrok ve výši 1,63 procenta u vkladů do 150 tisíc korun. U vyšších vkladů nad 100 až 150 tisíc korun je nutné počítat s úrokovou sazbou pod 1 procento. ZUNO Bank snižuje úrokovou sazbu na 0,9 procenta až u vkladů nad 300 tisíc korun.

Náš tip: Nabídku nejvýhodnějších spořicích účtů najdete na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy na 5 mobilních aplikací, které šetří peníze i čas

16. 5. 2017

Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a posílání SMS zpráv. S jejich pomocí můžeme dokonce snížit i naše výdaje. Jak na to? Stačí používat správné mobilní aplikace. Některé pomohou s přehlednější správou osobních financí, jiné za nás porovnají ceny potravin a vyšlou nás za levnějším nákupem.

Celá aktualita

Spořicí účty: Vyplatí se ještě?

27. 2. 2017

Úmysl je to dobrý. Každý měsíc si na spořicí účet ukládáte část peněz s vědomím, že si spoříte na horší časy, na nové auto či na dovolenou. A peníze se přitom zhodnocují. V současné době spořící účty už zdaleka nejsou výhodné a rozdíl, zda volné peníze ukládáte na účet nebo házíte doma do prasátka, je téměř nulový.

Celá aktualita

Spořicí účet – kdy se vám vyplatí?

9. 5. 2016

Spořicí účet je vhodný pro každého, kdo má alespoň trochu volných peněz. Hotovost uložená na spořicím účtu se totiž zhodnocuje více, než kdybyste ji nechali ležet na běžném účtu v bance. Bohužel úrokové sazby spořicích účtů jsou aktuálně docela nízké, takže zhodnocení vašich peněz nebude vysoké. I tak se ale spořicí účet vyplatí.

Celá aktualita

Čeká nás růst sazeb u spořících účtů?

16. 7. 2014

Sazby u spořicích účtů v posledních letech spíše klesaly. To platí nejen pro tuzemské banky, ale také pro celou Evropu. Důvodem je nízká inflace, která způsobuje trvalý pokles sazeb již od roku 2011. Současný vývoj bohužel nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k brzkému obratu.

Celá aktualita

Nejvyšší úrokovou sazbu u spořicích účtu nabízí Sberbank

23. 6. 2014

Úroky u spořicích účtů stále klesají a základní úročení u většiny bank spadlo pod jedno procento. Cena peněz již několik let klesá a bankám se spořicí účty nevyplácí. Proto banky zavádí nové podmínky, na základě kterých dosáhnou na vyšší úrok pouze klienti s nižšími zůstatky nebo noví klienti.

Celá aktualita

Spořicí účty, které se opravdu vyplatí

23. 5. 2014

Spořicí účty jsou mezi širokou veřejností oblíbenou formou spoření. Nabízí je většina českých bank. Které z nich jsou však opravdu výhodné? Vyplatí se vůbec takové spoření? Podívejme se na současné spořicí účty a úrokové sazby, které nyní banky nabízí.

Celá aktualita

1 2 »