Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Životní pojištění >> Kdo se nejvíce vyzná v životním pojištění?

Aktuality

Kdo se nejvíce vyzná v životním pojištění?

11. 12. 2012 Životní pojištění

Finanční gramotnost nedosahuje v České republice zrovna dobrých výsledků. Poukazuje na to i nedávný výzkum o životním pojištění. Většina respondentů nedokázala vyjmenovat ani základní výhody životního pojištění.

Obecně z výzkumu vyšli lépe muži než ženy. Jejich povědomí o daňových výhodách je vyšší. Ukázali se jako schopnější také v nastavování parametrů pojistné smlouvy. To vše je způsobeno především tím, že model rodiny, kde muž finančně zajišťuje rodinu, je v České republice stále hluboce zakořeněn. Jsou to také častěji muži, kdo smlouvu o životním pojištění uzavírají. Velmi špatné znalosti o finančních produktech vykazovali především mladí lidé pod 29 lety. Většina z nich vůbec netušila, že u životního pojištění lze uplatňovat jakékoliv daňové úlevy a přitom právě daňová zvýhodnění jsou jednou z nejvýraznějších benefitů tohoto pojištění.

Nižší daně a příspěvek od zaměstnavatele

Pojistník si ročně z daňového základu může ročně odečíst až 12 000 korun. Může také využít příspěvku od zaměstnavatele a to až ve výši 24 000 korun. Přestože je tento příspěvek osvobozen od daně z příjmů i odvodu sociálního i zdravotního pojištění, podniky jejich zaměstnancům nabízí tuto finanční podporu jen zřídka. Neznalost parametrů životního pojištění, především mladých lidí, je přinejmenším zarážející. Sjednání životního pojištění bývá totiž velmi často podmínkou získání některých dalších finančních produktů jako například hypotéky.

Kde najít nejvýhodnější nabídky životního pojištění?

Pokud se i Vy rozhodujete o vyřízení životního pojištění a ještě neznáte cenu, parametry nebo všechny výhody pojištění, měli byste alespoň vědět, kde tyto informace najít. Se všemi informacemi o životním pojištění se můžete seznámit na online srovnání životního pojištění. Nezávisle zde najdete nejlevnější životní pojištění, které Vám může současný finanční trh nabídnout.

Hodnocení článku:

Podobné články