Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Zpráva >> TOP destinace pro zimní sezónu

Aktuality

TOP destinace pro zimní sezónu

12. 10. 2016 Zpráva Zima se pomalu ale jistě přihlásila o slovo. Slunečné dny jsou definitivně pryč, nicméně není důvod být z toho mrzutí. Blíží se období, kdy jeden svátek střídá druhý, a pokud vám zůstala ještě nějaká dovolená, kterou jste v létě nevyčerpali, je nejlepší čas ji využít.

Pokud jezdíte na zimní dovolenou tradičně například na hory v České republice či do Alp, určitě máte svá oblíbená místečka, kam se rádi vracíte. Pokud ale hledáte změnu a vidina „zimy v zimě“ vás už tolik neláká, možná byste mohli zkusit výlet za sluníčkem.

V zimě je to levnější

Jezdit do oblíbených letních destinací v zimě má spoustu výhod, a tou hlavní je především cena. Cestovní kanceláře nabízejí pro zimní sezónu pobyty ve slunných destinacích mnohem levněji. To je především z důvodu právě vyčerpané dovolené, protože zatímco v letních měsících zažívají cestovní kanceláře návaly mořechtivých zákazníků, po zbytek roku je zájem o dovolenou poněkud vlažnější. Je tedy vhodné si týden či deset dní nechat na později, prospěje to vaší peněžence a navíc si dovolenou užijete ještě lépe, bez návalu ostatních turistů.

Nejlepší destinace pro slunnou zimní dovolenou:

Izrael

Díky skvělému umístění, kdy celý západní cíp země obklopuje moře, je Izrael se svými proslavenými plážemi a luxusními hotely za dostupné ceny velmi oblíbenou lokalitou na podzimní či brzkou zimní dovolenou. Zatímco v létě dosahují místní teploty až ke 40°C, ke konci roku teplota klesá na příjemných 25 – 30°C. Kromě zmíněných pláží, mezi kterými rozhodně vévodí ty v Tel Avivu, si na své přijdou i milovníci historie. Jen těžko byste totiž hledali zemi s tolika důležitými místy, od kterých se z velké části odvíjí celý svět. V hlavním městě Izraele, Jeruzalémě, naleznete tisíce let staré památky spojené s třemi hlavními směry abrahámovských náboženství a pozůstatky antických budov, vystavěných v dobách rozmachu římského impéria. Četná archeologická naleziště otevřená pro turisty uspokojí každé milovníky dobrodružství a Mrtvé moře, slavné svou vysokou koncentrací soli a léčivých minerálních látek, zase zaručuje jedinečný a neopakovatelný zážitek.

Kypr

Ostrovní stát ve Středozemním moři, kde teplota na podzim dosahuje 30°C, je ideálním místem pro relaxaci na písčitých plážích plných palem a průzračného moře. Vzhledem ke smutné skutečnosti, že v současnosti Kypr prochází velmi náročnou finanční krizí, klesly ceny pobytů a vůbec veškerých služeb na opravdu velmi dostupné částky, včetně dostupných potravin, které se cenovkami blíží těm našim. To je ovšem pro turisty výhoda, jelikož jsou místní pobyty v současnosti mnohem více vyhledávány. Na plážích Kypru lze využít vyhlídkových cest jachtami či lodí, ve vnitrozemí zase nesmíte minout vynikající místní kuchyni, která v sobě kombinuje tradiční řecké a turecké pokrmy.

Výletní loď

Obrovské luxusní lodě brázdící oceán už dávno nejsou zapovězený smrtelníkům – naopak, pobyt na nich lze sehnat i pod 15 000 Kč a za přibližně deset dnů plavby se stihnete podívat hned na několik světových turistických míst. Nejoblíbenější a nejrozšířenější jsou italské výletní lodě Costa, brázdící Středomoří. Plavba probíhá přes noc, ve dne loď kotví u nějakého zajímavého místa (v tomto případě například Palermo, Mallorka, Barcelona a Marseille) a nechává turisty, aby si sami (či s případným průvodcem) zařídili program a užili si den podle sebe. Lodě samotné jsou ukázkou nejmodernějších technologií. Uvnitř se nachází množství kin, divadel, barů a kaváren, doplněných o nákupní třídy. Na střeše se nachází krytý bazén se skluzavkami a tobogány a rovněž vinárny s výhledem na otevřené moře. Pokud hledáte opravdu fantastický zážitek, je plavba výletní lodí nejlepší možnou volbou.

 

 

 

 

Štítky: podzimní výlety | rady a tipy na úspory | tipy na cestování | zimní dovolená |

Hodnocení článku:

Podobné články

Zbavíme se již brzy SIM karet?

18. 10. 2016

Zatímco funkce i vzhled mobilních telefonů se za posledních deset let radikálně proměnily, jedna věc se zdá neměnná – SIM karta. I když se samozřejmě mění její velikost – po běžné SIM přišly modifikace „mikro SIM“ a „nano SIM“ – SIM karta jako taková stále v telefonech zůstává. Ne však nadlouho. Dny SIM karet budou v blízké budoucnosti nenávratně sečteny.

Celá aktualita