Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Návody >> Konsolidace půjček

Konsolidace půjček

Co je konsolidace půjček a jak to funguje?

Konsolidace půjček je služba bank a nebankovncíh úvěrových společností, která umožňuje sloučit více různých pohledávek do jedné a klient tak dostane mnoho výhod jakou jsou například snížení poplatků, nižší úvěrová sazba anebo snížení výše splátky. Klient tak může ušetřit na svých současných závazcích a vylepšit tak své osobní finance.

Konsolidace úvěrů je již dnes běžnou součástí nabídek bank a nebankovních společností. Za klienta převezmou odpovědnost za úhradů jeho stávajících závazků a je po něm požadována již pouze jedna pravidelná splátka.

Na které úvěry lze konsolidaci půjček využít?

Každá banka či úvěrová společnost přistupuje ke konsolidaci půjček jinak. Většinou se zpravidla jedná o sloučení spotřebitelských úvěrů. V nabídce konsolidací ale lze najít i možnost sloučit závazky v podobě hypotečních úvěrů, kontokorentů, kreditních karet nebo leasingů.

Kolik úvěrů lze konsolidovat?

Vždy záleží na nabídce konkrétních společností a ty se někdy výrazně liší. Obecně však platí, že není rozhodující počet slučovaných úvěrů ale celková suma všech konsolidovaných závazků.

Lze konsolidovat i nebankovní půjčky?

Ano, některé banky umožňují konsolidování nebankovních půjček i ostatních produktů nebankovních institutů.

Jaké jsou limity konsolidace půjček?

Horní limit sloučených půjček bývá různý. Ale velmi často se maximální výše konsolidovaných úvěrů pohybuje zhruba kolem 500 000 nebo 600 000 korun. Ale některé finanční instituce nabízejí i více a s nimi pak lze sloučit půjčky například ve výši jednoho milionu Kč.

Přehledné porovnání konsolidací půjček