Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Návody >> Pojištění vozidel

Pojištění vozidel

Jak mi mohou Úspory.cz pomoci při sjednání povinného ručení?

Chcete-li si zařídit povinné ručení, Úspory.cz jsou místo kde si můžete porovnat všechny nabídky pojištění na trhu a následně také prostřednictvím našich makléřů vybrané pojištění u vybrané pojišťovny z pohodlí domova sjednat – a to vše během několika málo minut online.

Spolupracuje se všemi důležitými pojišťovnami na trhu. Díky jednoduchosti sjednání pojištění přes náš web, či s pomocí našich makléřů, kteří jsou k dispozici na telefonu, sjednáme měsíčně tisíce pojištění. Díky tomu mohou pojišťovny nastavit pro naše klienty nižší ceny! S pojišťovnami máme také pro své klienty vyjednané různé slevy a výhody.

Jak můžeme garantovat tak bezkonkurenční ceny? Na rozdíl od pojišťoven nemusíme platit drahé pronájmy poboček a nezaměstnáváme tisíce prodejců a administrativních pracovníků. Naším hlavním cílem je vždy nabízet nejvýhodnější nabídky a služby.

U koho budu pojištěný?

Pojištěni budete samozřejmě přímo u pojišťovny, kterou si vyberete z naší nabídky. U daného pojištění jsme zprostředkovatel, což znamená, že pro vás zařídíme vše potřebné. U povinného ručení zařídíme správné vyplnění a zaslání smlouvy včetně zelené karty. Dále poradíme s Vašimi dotazy, pomůžeme Vám vyřešit případné komplikace. Pojistné události se ale řeší už s vybranou pojišťovnou.

Jak celý proces sjednání pojištění probíhá?

Nejprve vyplníte webový formulář, který Vám spočítá cenu pojištění přesně na základě Vámi dodaných údajů. Po odeslání tohoto formuláře budete kontaktováni pojišťovacím specialistou, který vyřeší případné nejasnosti a ví přesně, jaké údaje jsou potřeba pro bezproblémové uzavření smlouvy.

Následně Vám budou odeslány všechny potřebné dokumenty jak emailem, tak i poštou. Nárok na pojistnou ochranu budete mít v momentě, kdy v řádném termínu pošlete dokumenty zpět a uhradíte cenu pojistky.

Co potřebuji k uzavření smlouvy online?

K uzavření pojištění Vám stačí pouze velký technický průkaz vozidla, na kterém lze naleznout veškeré informace o vašem vozidle. Náš formulář žádné další informace nevyžaduje. Dále mějte prosím připravený občanský průkaz.

Jak a kdy je třeba platit pojistné?

U dlouhodobých pojištění jako jsou povinné ručení nebo havarijní připojištění probíhají platby pravidelně prostřednictvím přesně určených splátek. Detaily těchto splátek jsou dohodnuty vždy během sjednávání konkrétního pojistného produktu – nejčastěji četnost placení pojistného, výše pojistného a způsob úhrady.

Pojistné splátky mohou být hrazeny jak měsíčně a čtvrtletně, tak i půlročně a někdy dokonce i ročně. Možnosti úhrady jsou také velmi široké: převodem nebo vkladem na účet, prostřednictvím pošty nebo přímo na pobočce pojišťovny.

Od kdy bude pojištěno moje vozidlo?

Podpis pojistné smlouvy a začátek vlastního pojištění jsou dvě odlišné věci. Není to tak, že podpisem začíná doba pojištění – počátek i konec pojištění jsou uvedeny přímo v konkrétní pojistné smlouvě.

Počátek platného pojistného období naleznete také na Vaší zelené kartě.

S kým budu řešit případnou pojistnou událost

Při pojistné události se prosíme obracejte přímo na infolinku pojišťovny. Aktuální telefonní číslo dané pojišťovny najdete na jejich webových stránkách.

Více o pojištění vozidel