Havarijní pojištění Mini Cooper

Jak vybrat havarijní pojištění pro Mini?

Nečekejte na to, až Vám živelná událost poničí vozidlo nebo jej odcizí nenechavý zloděj, a mějte své vozidlo Mini dobře pojištěné. Tyto škody Vám totiž povinné ručení nenahradí, a proto nezapomínejte také na havarijní pojištění. My Vám nabízíme rychlé porovnání nabídek havarijního pojištění a možnost uzavření nejlevnějšího havarijního pojištění online.

 

Mini

Toto malé autíčko, které zpočátku vzbuzovalo spíše rozpaky než nadšení, vzniklo v 60. letech. Důvodem byl nárůst ceny ropy a tedy i provozu běžného vozidlo. Navíc také vzrostla poptávka po menším autě, které by bylo vhodné pro dopravu ve městě. Automobilové značky Austin a Morris proto uvedli na trh první model, kterým byl Austin Rover Mini v roce 1959. 

Designérem tohoto “retro miniautíčka” byla Alec Issigonis. Údajně si Issigonis prý nechal zavolat čtyři největší pivaře z továrny a posadil je na zem - dva vedle sebe a dva za nimi. Pak křídou načrtl jejich obvod a podle rozměrů nechal vyrobil nové městské auto Mini. Pro takto malé auto bylo nutné vymyslet zcela odlišnou konstrukci. Motor, náhon předních kol i převodovka byli proto umístěny dopředu, čímž vzniklo malé auto s dostatkem prostoru uvnitř.

Zprvu o toto auto nebyl velký zájem, ale díky šikovnému marketingu, se Mini stalo velmi populárním autem zejména v 60. a 80 letech. S tímto autem začínali závodit i známí závodní jezdci, jako byli Niki Lauda či James Hunt. A Mini se také velmi líbilo dívkám a ženám. V 80. letech bylo 70 procent vozů Mini v rukou žen. V roce 2000 byla výroba ukončena a dnes se jedná o lahůdku pro sběratele či fandy. Vyrobeno jich však bylo neuvěřitelných 5 387 862 kusů.

V roce 2001 bylo Mini převzatou značkou BMW, která na výrobu navázala novou generací Mini, které se prodávají dodnes.

 

Závodní Mini Cooper S

Sportovní verze Mini byla velmi úspěšná v rallye. Tvůrcem tohoto modelu byl John Cooper, kterému se podařilo vedení automobily přesvědčil, aby začali vyrábět tuto verzi pro automobilové závody. Mini Cooper S byl velmi úspěšný a vyhrál stovky různých závodů. S Mini Cooperem jezdili Aaltonen, Patrick Hopkirk, Makinen a mnoho dalších.

 

Modely vozidel Mini

  • Mini Clubman
  • Mini Cooper
  • Mini Coupé
  • Mini Countryman
  • Mini John Cooper Works
  • Mini New Mini
  • Mini One
  • Mini Roadster