Úspory.cz >> Porovnání půjček >> Půjčky před výplatou: Pozor na neověřené společnosti

Srovnání půjček před výplatou

Půjčka až 12 500 Kč na 30 dní online a bezručitele! Srovnat půjčky

Půjčky před výplatou: Pozor na neověřené společnosti

Půjčky před výplatou do 5 000 korun jsou ideálním způsobem, jak rychle zaplácnout díru v rodinném rozpočtu, aniž byste se zadlužili na dlouhé měsíce či roky. Pokud si však vyberete špatnou úvěrovou společnost nebo se neplánovaně dostanete do prodlení se splácením, čekají Vás pořádné trable.

A přesně to se stalo paní Věře. “Petrův otec nás opustil, když mu byli tři roky. Neměla jsem žádné našetřené peníze. Byly to těžké časy, ale nakonec se mi podařilo najít pěknou práci. Na velké vyskakování to však nikdy nebylo. Zároveň jsem však nechtěla, aby se Petr cítil méněcenný,” zní začátek jejího příběhu. Když se blížily Petrovi desáté narozeniny, rozhodla se mu koupit nový telefon.

“Všichni jeho spolužáci dávno měli chytrý telefon, jen on ne,” vypráví. Jelikož neměla potřebné peníze, půjčila si na synův vytoužený mobil 4 500 korun, které plánovala vrátit z další výplaty. Paní Věra se tedy obrátila na společnost, která inzerovala výhodné a levné půjčky. Po uplynutí lhůty však neměla dost na úhradu celé půjčky, která i s poplatkem za půjčení činila 5 400 korun. Chtěla se tedy se společností domluvit na splátkách.


Pokračování z e-mailu:


Půjčka Click Credit

Využijte superrychlou
on-line půjčku od 1 000 do 4 999 Kč.

Za půjčku platíte pouze poplatek 33 korun za každou půjčenou tisícovku na 30 dní. Click Credit je navíc člen skupiny Home Credit a máte tak jistou férového jednání.

Více informací

“Zkoušela jsem tam volat, ale tři dny mi nikdo nezvedl telefony. To již uplynula původní doba splatnosti. Teprve poté mi nějaká paní zvedla telefon. Řekla mi, že půjčka již měla být uhrazená. Na mou poznámku, že mi tři dny nikdo nereagoval na telefon, řekla, že jsem asi volala na špatné číslo,” vypráví paní Věra a dodává: “Dlužnou částku, která najednou činila 7 500 korun včetně nového penále, poplatku za písemnou upomínku a za prodloužení splatnosti, mi rozdělili na tři splátky po 2 500 korunách.”

“První splátku se mi podařilo uhradit včas, druhou jsem však zaplatila o pár dní později. Opět naskočilo penále a naúčtovali mi další poplatek za písemnou upomínku. O měsíc později jsem již dlužila skoro 11 000 korun. Poslední splátka byla díky penále a upomínkám téměř dvojnásobná. Zaplatila jsem tedy pouze část, ale bylo mi jasné, že za zpoždění a neuhrazení celé splátky mě čekají další a další šílené poplatky,” pokračuje Věra ve vyprávění a při té vzpomínce nemá daleko k slzám.

“Nechtěla jsem, aby to skončilo rostoucím dluhem a případně i exekucí. Proto jsem sebrala odvahu a o pomoc jsem požádala rodiče. Vše jsem jim vysvětlila a naštěstí mi pomohli. Dluh ve výši 13 300 korun za mne zaplatili. Peníze jsem jim musela vrátit do poslední koruny, ale aspoň mi nehrozil žádný exekutor. Podobnou půjčku si již nikdy nevezmu. Kdo ví, jak bych dopadla, kdyby to rodiče nezaplatili,” zakončila příběh s úlevným úsměvem.


Není půjčka jako půjčka

Paní Věra se po této zkušenosti zařekla, že si již žádnou půjčku nevezme. Problém však nebyl v půjčce samotné, ale v oslovené úvěrové společnosti. Bohužel paní Věra narazila na společnost, která se primárně neživila půjčováním peněz, ale vybíráním vysokých poplatků a pokut za nevčasné splácení.

Podobných společností existují stovky, ale drobné půjčky do 5 000 korun nemusí být vždy podvodné. Mezi nebankovními společnostmi existují takové, které nabízí půjčky za férových podmínek a s odpovídajícím úrokem. Inzeráty neznámých společností nabízející rychlé peníze za hubičku a bez žádných podmínek jsou na první pohled podezřelé.

Bezpečnější jsou vždy společnosti, které na trhu fungují déle, a jsou tedy ověřené doslova léty zkušeností. Mezi takové společnosti patří zcela určitě Ferratum, který je na českém trhu zkušeným hráčem. Mezi nováčky, kteří se rychle osvědčili, patří například Zaplo půjčka, CreditON, Kouzelná půjčka či Click Credit. Půjčka Click Credit byla dokonce ohodnocena podle srovnání Aktuálně.cz jako rychlá půjčka s nejvýhodnějšími podmínkami.


Chci porovnat ověřené půjčkyÚspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více.

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 627 070 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.

Poskytovatel půjčky
Produkt
Šance na získání Výše půjčky
Ferratum Půjčka
500-10 000 Kč
Zaplo Půjčka
500-12 500 Kč
Click Credit Click Credit půjčka
500-5000 Kč
Kouzelná půjčka Půjčka
500-10 000 Kč
CreditON CreditON půjčka
500-4000 Kč