Úspory.cz >> Porovnání půjček >> Proti neoprávněnému jednání exekutorů je těžká obrana

Srovnání půjček před výplatou

Půjčka až 12 500 Kč na 30 dní online a bezručitele! Srovnat půjčky

Proti neoprávněnému jednání exekutorů je těžká obrana

Příběhy zadlužených lidí, jejichž finanční patálie skončí exekucí majetku jsou smutné. Ještě smutnější jsou však příběhy těch, kteří bojovali s neoprávněnou exekucí. Někteří exekutoři jsou schopni neuvěřitelných činů. Zbavit se neoprávněné exekuce stojí nejen velké úsilí, čas, ale i peníze.

Do podobné situace se dostala paní Irena z Brna. Rozvedla se a se svým bývalým manželem a jeho rodinou se těžce nepohodla. Do exekuce, která byla vedena dokonce na jeho první manželku, byl zahrnut také její majetek! „Já s tou exekucí neměla nic společného. Problém se zdánlivě rychle vyřešil a exekuce byla vzata zpět. Daný exekutorský úřad to však nevzal v potaz a o několik dní později zatížil exekucí můj dům,“ vypráví.

Exekutor neoprávněné zaslal na příslušný Katastrální úřad usnesení o exekučním příkazu i přesto, že mu by byla doručená zpráva o zrušení exekuce na dům paní Ireny. Exekutorský úřad ihned zablokoval dům a pokračoval v negativních krocích proti paní Ireně. Paní Irena reagovala zasláním návrhu na zpětvzetí do datové schránky úřadu, ale bohužel neúspěšně.

Chování exekutora jí způsobovalo značné problémy. „Exekuce byla vzata zpět stranou, která ji navrhovala, a i když nebyla na moji osobu, tak mi byl zablokován dům. Nemohla jsem nemovitost prodat, přišla jsem o zájemce,“ pokračuje ve vyprávění. Po mnoha týdnech jednání se jí podařilo exekutora přimět k zastavení exekuce. Jenomže úřad zapomněl dodat doložku právní moci, takže exekuce pokračovala dále.


Pokračování z e-mailu:


Půjčka Click Credit

Využijte superrychlou
on-line půjčku od 1 000 do 4 999 Kč.

Za půjčku platíte pouze poplatek 33 korun za každou půjčenou tisícovku na 30 dní. Click Credit je navíc člen skupiny Home Credit a máte tak jistou férového jednání.

Více informací

Odblokování exekuce trvalo více než 3 týdny!

Je zcela nepravděpodobné, že by exekutorský úřad nevěděl, jak má odblokování správně vypadat. Paní Irena se domnívá, že úřad tak činil vědomě s úmyslem ji poškodit. Další a další jednání jí působilo psychické i zdravotní problémy. Nemluvě o tom, že tím utrpělo také její jméno a celková pověst. Exekutorský úřad z ní neprávem udělal dlužníka.

Teprve po několika měsících si mohla paní Irena oddychnout. Exekuce na dům byla zastavená a paní Irena se svým domem mohla opět nakládat dle své libosti. Příběhy dalších lidí ukazují, že nepoctivé chování exekutorů není zdaleka ojedinělé.

„K rodičům do domů přijeli exekutoři kvůli mému bráchovi. Sebrali i kolo, na kterém jsem tam s dcerou v ten den přijela (holka na cyklosedačce, brácha dítě nemá, takže bylo víc než evidentní, že jeho být nemůže). Prostě jsem ale nemohla dokázat, že nepatří bráchovi,“ svěřuje se nám se svým příběhem také paní Lucie z Trutnova.

„V pronajatém bytě mi oblepili, co se dalo, i věci, které mi nikdy nepatřily, a nejsem jejich vlastníkem. Oblepili věci i mého syna, které dostal od svého otce po rozvodu,“ zní další neuvěřitelný příběh exekuce.


Mohou být exekutoři za své jednání trestáni?

Je smutnou realitou, že si exekutoři u nás mohou dělat, co chtějí. Za jejich činy jim téměř nehrozí žádný trest. Vláda však tvrdí opak a pro takové exekutory navrhuje přísné tresty. Bohužel nejsou známé případy, kdy byli exekutoři skutečně potrestáni. Většinou se podobné neomluvitelné chování vyřeší pouze bezvýznamnou písemnou upomínkou.

Z výše uvedených případů je zřejmě, že vyhnout se exekucím nemusí být snadné ani tehdy, nemáte-li žádné dluhy. S exekutory není radno přicházet do styku. Pokud však máte nějaké půjčky, vždy dbejte na jejich řádné splácení. Při prvním problému ihned kontaktujte úvěrovou společnost a hledejte dohodu výhodnou pro obě strany.

Pokud teprve nad půjčkou přemýšlíte, vybírejte pečlivě. Půjčky si zásadně berte od ověřených společností. To se týká zejména půjček před výplatou, které mnohé neférové společnosti zneužívají ke snadným ziskům. Doporučit je možné půjčky od zavedených společností, jako je například Ferratum, Zaplo půjčka, CreditON, Kouzelná půjčka či Click Credit jejichž půjčka je dokonce ohodnocena jako nejvýhodnější půjčka před výplatou.


Chci porovnat ověřené půjčkyÚspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více.

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 639 046 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.

Poskytovatel půjčky
Produkt
Šance na získání Výše půjčky
Ferratum Půjčka
500-10 000 Kč
Zaplo Půjčka
500-12 500 Kč
Click Credit Click Credit půjčka
500-5000 Kč
Kouzelná půjčka Půjčka
500-10 000 Kč
CreditON CreditON půjčka
500-4000 Kč