Úspory.cz >> Příběh Petr 13

Hubnutí je hračka!

Díky nutriční typologii a výživovému plánu na míru. Chci konzultaci

AKCE! Nyní konzultace za 200 KčPlatí na 1. konzultaci.

Pobočky po celé ČR!

Příběh Petr 13

Slíbil jsem specialistce a konzultantce, paní Štěpánce Šťástkové která mě ve firmě „Svět zdraví"- VERONA provázela, že napíši svůj příběh.

Jmenuji se Petr Krampera a bydlím v Berouně. Pracoval jsem v jedné velké firmě, kde jsem vykonával funkci vedoucího provozu. Napůl sedavé zaměstnání – porady nebo u počítače a zbytek v provozu. S přibývajícím věkem jsem pomalu a plíživě začal přibývat na váze. V září 2012 jsem odešel do starobního důchodu. S manželkou jsme dostatečně aktivní. Chodíme často na turistické výlety, buď sami nebo organizovaně. Také jezdíme hodně na kole. Pohyb mě nečinil žádné potíže. Navíc se osobně angažuji ve výboru KČT v jednom menším městě na Šumavě. Máme tam zahrádku a mnoho přátel, se kterými velmi často a dá se říci že pravidelně chodíme na turistické pochody i zájezdy. Některé výlety připravuji i já. Přes veškerý pohyb se ubytek váhy nedostavoval. Už při odchodu do důchodu jsem měl nadváhu a letos na jaře jsem zjistil, že již vážím 102,5 kg (při mojí výšce 185 cm). Moje hmotnost mě začala překážet. Ale co s tím?

V tu dobu se mě naskytla „životní" příležitost odletět na konci května s partou kolegů a kamarádů do USA. Měli jsme v plánu si tam půjčit auto a známé města a především známé a krásné národní parky na západě USA.To byl vždy můj klukovský sen se podívat do Ameriky a vidět na vlastní oči všechno o čem jsem dosud četl, viděl v TV, nebo ve filmech. Teď se mně ten sen přiblížil na dosah. Uvědomil jsem si, že abych svým o dost mladším kolegům stačil, tak bych potřeboval zásadně zhubnout. Dal jsem si vnitřní závazek a slib, že na ten „velký vandr" do Ameriky odletím 90-ti kilový. V tu dobu se mě to zdálo jako velká troufalost ale zároveň velká výzva. Měl jsem velké štěstí, že jsem v tu dobu objevil na internetu nabídku firmy „Svět zdraví" - Verona, která má nové sídlo u nás Berouně a navíc nedaleko mého bydliště. To asi rozhodlo a už jsem neváhal. Řekl jsem si, že to zkusím a „Svět zdraví" jsem navštívil.

Po důkladném seznámení s programem, který mě oslovil, jsem se do toho za pomoci specialistky paní Štěpánky Šťástkové pustil. Začal jsem plnit zadané pokyny a musel jsem zásadně změnit svůj jídelníček a pitný režim. Dostal jsem zápisník „Osobní průvodce zdravím" do kterého jsem denně zapisoval konzumované jídlo, dodržování pitného režimu a tělesné aktivity. Hlavní bylo, že jsem začal jíst pravidelně a 5x denně. Manželka mě pozorovala a divila se jak často jím a prý více než dříve. Přestal jsem jíst uzeniny, vepřové maso a vše z bílé (pšeničné) mouky, např. knedlíky a pečivo. Nejtěžší bylo přestat pít moje oblíbené pivo. Začal jsem jíst více ovoce a zeleniny. Bílou pšeničnou mouku nahradily potraviny a pečivo převážně ze žitné mouky. Používali jsme recepty na přípravu jídel ze „Světa zdraví" a také z „Country Life" v nedalekých Nenačovicích. Manželka změnila jídelníček a přes počáteční nedůvěru to začalo chutnat mě a hlavně i jí. Bylo důležité i dodržovat pitný režim, tzn. dostatečně pít (bylinné čaje, zelený čaj, vodu, kávu Coffee 4Slim atd. Užíval jsem i doplněk stravy „Vitamin CO-Q10". Pomocí indikačních (lakmusových) papírků jsem na vzorcích ranní moči sledoval můj stav překyselení organismu.

Na počátku byly moje výsledky velmi špatné. Výsledky 4,5 – 5,0pH ukazovaly enormní překyselení mého organismu. Něco jsem si o tomto problému přečetl na internetu a na základě těchto informací jsem si v lékárně koupil další doplněk stravy, ACIDO FIT MD (tablety pro minerální nápoj), který snižuje překyselení organismu, detoxikaci organismu a slouží k posílení imunity. Postupně s překvapivě rychlým úbytkem mojí hmotnosti se měnila moje reakce z překyselení ze 4,5 pH až k neutrální reakci kolem 7,0 pH.

Byl jsem velmi překvapen, jak se u mě začala rychle snižovat tělesná hmotnost, ale především postupoval úbytek tělesného tuku při zachování svalové hmoty. Tuk mně mizel především z oblasti břicha, kolem vnitřních tělesných orgánů. Moje cesta snižování tělesné hmotnosti ve „Světě zdraví" – Verona začala 15.3.13 a do 27.5.13 (den před odletem), tzn. za pouhé 2,5 měsíce jsem si splnil úkol.

Najednou jsem lehce oblékl kalhoty, které jsem již odložil, nebo do kterých jsem se musel „násilím" nacpat se zataženým břichem. U koženého opasku jsem se posunul o 4 dírky, do doby před cca 15 lety.

Do USA jsem tedy odletěl 90-ti kilový a měl jsem dobrý pocit splněného předsevzetí. Pohyboval jsem se volně, lehce bez zbytečné zátěže 12,2 kg. Cítil jsem se velmi dobře a svým o dost mladším kolegům jsem stačil a zvládal jsem náročný třítýdenní program. Po návratu jsem navštívil „Svět zdraví" a měl jsem ještě o něco lepší výsledky. Nyní už vím co moje tělo potřebuje. A i když nyní občas zhřeším, snažím se dodržovat přibližně zdravý jídelníček a dodržovat pitný režim. Hlídám si svoji váhu. Můj osobní úkol jsem si splnil díky programu „Světa zdraví"- Verona, kde byla pro mě nejdříve vypracována „Komplexní nutriční typologie – výsledky základní analýzy". Na jejím základě jsem dostal svůj „Osobní jídelníček-komplex.nutrič. typologie".

Velkým přínosem byl i zápisník: „Osobní průvodce zdravím", do kterého jsem zapisoval denní jídelníček, pitný režim a pohybové aktivity. To nutí člověka přemýšlet o denní stravě a režimu, časech příjmu jídla a pití atd. Zároveň zápisník slouží jako podklad k pravidelným konzultacím.

Tady můj příběh končí. Splnil jsem si svůj osobní úkol a zároveň i dětský sen. Teď už vím, že zhubnout mě samotnému bez profesionální pomoci firmy „Svět zdraví - Verona" by se mě nepodařilo.

Děkuji alespoň touto formou pracovníkům „Světa zdraví – Verona" v Berouně, kteří mě pomohli a provázeli na mé cestě za zdravím.

Petr Krampera


Tabulka s výsledky
Hmotnost Tuk Voda Viscerální tuk Obvod pasu Obvodu boků
89,3 kg 23,5 % 51,1 % 13 98 cm 90 cm
-12,8 kg -4,3 % -2,1 % -2 -10 cm -11 cm
Chci více informací