Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

Aktuality

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016 Cestovní pojištění Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Rio de Janeiro je samo o sobě úžasné město. Kromě oblíbeného karnevalu sem turisté jezdí za krásnými plážemi, historickými památkami v čele s gigantickou sochou Krista Vykupitele i bouřlivou noční zábavou. Rio de Janeiro je vždy zárukou jedinečné dovolené. A dovolená spojená s olympijskými hrami bude zcela jistě nezapomenutelná.

Co nás čeká a nemine?

Ve dnech 5. až 21. srpna se odehrají další již XXXI. olympijské hry. Místem konání, jak již bylo několikrát zmíněno, je brazilské město Rio de Janeiro, které v roce 2009 zvítězilo před japonským Tokiem, španělským Madridem a americkými Chicagem. Zahajovací i zakončovací ceremoniál proběhne na zdejším velice slavném nyní nově zrekonstruovaném stadionu Maracana.

10 500 sportovců a sportovkyň, mezi nimiž nebude chybět 130 účastníků z České republiky, čeká nádherná olympijská vesnice s perfektním zázemím i špičková sportoviště. Radnice města je na předchozí přípravu opravdu pyšná. “Chtěl bych, aby se o Riu jednou mluvilo jako o další Barceloně díky odkazu, jaký pro další generace a obyvatele Ria olympijské hry zanechají,“ řekl starosta Ria Eduard Paes.

Novinkou letošních her bude návrat golfu a rugby o sedmi hráčích jako dalších sportovních disciplín. Ve 26 sportech bude rozdáno více než 300 sad medailí.

Na olympiádu se těší i celá Česká republika. Český olympijský výbor se chystá zopakovat úspěšný projekt Olympijského parku, který se osvědčil už při zimních olympijských hrách v Soči před dvěma lety. „Tentokrát budeme koncept inovovat, chceme se vydat i mimo Prahu, aby sportem žila i další místa. Lidé si budou moci opět vyzkoušet olympijské disciplíny nebo se potkat se svými sportovními idoly,“ uvedl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Co si vzít na dovolenou do Ria

Čeští fanoušci sportu mohou s olympijskými hrami spojit dovolenou a zakoupit si zájezd nebo vyrazit na vlastní pěst. Oficiálními prodejci zájezdů a vstupenek na olympijské hry jsou cestovní kanceláře ČEDOK, IBTravel a SLAN tour.

Zájemci si mohou vybrat různé zájezdové balíčky a kromě olympiády mohu navštívit i další slavné místa, jako jsou vodopády Iguacu, Manaus neboli vstupní brána do Amazonské džungle, řeka Amazonka a další. Každý balíček je přitom zaměřený na vybrané sportovní soutěže a kromě vstupenek zahrnuje samozřejmě také dopravu, ubytování a kompletní servis.

Dovolené spojená s olympijskými hrami je dovolená jako každá jiná a hrozí vám stejná rizika. Zapomínat byste proto neměli na důkladnou přípravu a to zejména proto, že Rio de Janeiro je vzdálené a dalo by se říci i exotické město. Základem jsou platné cestovní doklady, dostatečná hotovost i peníze uložené na debetních či kreditních kartách.

Dalším důležitým bodem, na který byste neměli v žádném případě zapomenout, je cestovní pojištění. Po celou dobu konání olympijských her budete tak mít jistotu, že o vás bude v každém případě dobře postaráno. Cestovní pojištění do Ria by mělo v ideálním případě zahrnovat také pojištění odpovědnosti pro případ, že byste neúmyslně způsobili škodu na zdraví či majetku jiné či jiných osob.

Bezpečné a kvalitní cestovní pojištění si můžete sjednat na našem internetovém portálu Úspory.cz, kde najdete nejen cestovní pojištění za dobrou cenu.

Štítky: cestovní pojištění | cestovní pojištění k moři | cestovní pojištění levně | cestovní pojištění online | cestovní pojištění srovnání | dovolená v Rio de Janeiro | olympijské hry 2016 | Olympijské hry v Rio de Janeiro | Rio de Janeiro |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestovní pojištění a dítě – výhodné ceny, někdy je dokonce zdarma

31. 5. 2016

Přichází doba rodinných dovolených a s ní i otázka cestovního pojištění dětí. Jaké cestovní pojištění je po děti nejvýhodnější a kolik bude stát? Už dopředu můžeme prozradit, že cestovní pojištění pro děti pořídíte za výhodnou cenu a někdy dokonce zdarma.

Celá aktualita

1 2 3 »