Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> TOP 10 destinací pro letní dovolenou 2016

Aktuality

TOP 10 destinací pro letní dovolenou 2016

25. 1. 2016 Cestovní pojištění Nový rok jsme oslavili teprve před pár týdny a mohlo by se zdát, že období letních dovolených je daleko před námi. Následujících pár měsíců však uteče jako voda, a proto si cíl letošní dovolené vyberte již nyní. Nevíte kam? Jako inspirace vám poslouží náš přehled deseti nejoblíbenějších letních lokací.

Každý rok tisíce Čechů vyráží strávit letní dovolenou za sluncem a teplem. Prostě někam k moři. O tom, kam jejich kroky nakonec zamíří, rozhoduje více faktorů. Důležitou roli hraje samozřejmě cena zájezdu, avšak Češi se stále častěji zajímají například o kvalitu rezortů. Důležitá je také nabídka kulturního a sportovního vyžití či poloha země a pobřeží.

Jistě, na naší planetě existují úžasná místa. Zdaleka ne všechny jsou pro valnou většinu Čechů dostupná, a proto se v desítce nejnavštěvovanějších zemí tradičně umisťují jihoevropské země, které se pyšní mořem, plážemi a příznivějším klimatickými podmínkami.

1. Chorvatsko

Hledáte-li relativně levnou dovolenou u moře, pak je pro vás Chorvatsko to pravé. Nachází se blízko, a nejčastějším dopravním prostředkem je osobní auto. V Chorvatsku přitom panuje slunečné počasí a chorvatské pobřeží patří k nejhezčím a moře k nejčistším v Evropě. Vzhledem k tomu, že turismus je důležitým zdrojem obživy zdejších obyvatel, si Chorvati českých turistů váží. Příznivé je proto i po cenové stránce. K nejvíce navštěvovaným lokalitám patří Dalmácie, Makarská riviéra a nejjižněji položené město Dubrovník.

2. Řecko

Řecko si každoročně pro letní dovolenou zvolí stovky Čechů, jednotlivců, párů i rodin. Nejčastěji míří na řecké ostrovy, jako je Kréta, Rhodos, Kos či Zakynthos, ale oblíbená jsou i města, zejména pak hlavní město Athény. Řecko se pyšní nejen krásnými plážemi a azurově modrým mořem, ale také úchvatnými historickými památkami starými až několik tisíc let. Návštěvníci si s obdivem prohlíží četná archeologické naleziště a prochází se centry měst, která byla vybudována před mnoha stovkami let.

3. Bulharsko

Do Bulharska se jezdilo již za minulého režimu, a svůj význam si zachovalo stále. Stejně jako Chorvatsko je cenově dostupné a perfektně turisticky vybavené. Nádherné pobřeží Černého moře si takovou pozornost zaslouží zejména díky písčitým plážím. Bulharské moře je rovněž známé díky vysokým vlnám, které lákají zejména adrenalinové sportovce k provozování vodních sportů. Mezi hlavní střediska patří Primorsko, Burgas, Zlaté písky, Varna a Nesebar.

4. Itálie

Lidé žijící v Itálii mají prostě velké štěstí. Z přírodních krás se jim nabízí vysoké hory i čisté moře s pěknými plážemi, tedy vše, co u nás v Česku nenajdeme. Podobně jako Řecko, je Itálie kolébkou četných historických památek zejména z dob antiky. Není divu, že patří k navštěvovaným zemím v průběhu celého roku a na jaderském pobřeží patří čeština k běžným jazykům. Češi míří zejména do oblastí Rimini, Kalábrie či na ostrov Ischia a také na ostrovy Sardinie a Sicílie na jihu.

5. Španělsko

Mezi oblíbenými evropskými zeměmi rozhodně nesmí chybět slunné a divoké Španělsko a jeho ostrovy Mallorca, Ibiza a Kanárské ostrovy. Kromě pobřeží lemovaného písečnými plážemi a živých prázdninových letovisek a atraktivních památek jsou vyhledávané i turistické stezky procházejícími horami a národními parky. Kromě zmíněných ostrovů patří k oblíbeným oblastem Costa de Sol, Costa Brava, Andalusie a města Madrid či Barcelona.

6. Kypr

Ve východním Středomoří leží třetí největší středomořský ostrov Kypr, známý jako Afroditin ostrov lásky a krásy. Češi sem jezdí trávit aktivní dovolenou. K dispozici jsou jim nejen hotelové komplexy umístěné přímo u pláží, ale také tenisové kurty a golfová hřiště. Centrem turistické zábavy je zejména městečko Agia Napa s pestrou nabídkou restaurací, barů, diskoték, tavern a nákupních možností.

7. Francie

Z evropských zemí nesmíme zapomenout na Francii a její Azurové pobřeží či ostrov Korsika. Dovolená zde nepatří k levným záležitostem, teplé a čisté moře a malebné francouzské pobřeží lemované živými městečky však stojí za to stejně jako rozmanitá příroda v blízkém okolí. Moře však není vše, co Francie nabízí. Sportovně naladění turisté ocení i francouzské velehory.

8. Norsko

Tuto úžasnou destinaci ocení především všechny dobrodružné povahy a milovníci divoké přírody, kteří upřednostňují zážitky a aktivní odpočinek před pohodlím ve stylu all-inclusive. Norsko je jednou z nejkrásnějších severských zemí, které je nejvhodnější navštívit během letních měsíců v červnu či červenci. Při první i každé další návštěvě budete okouzlení neuvěřitelnými přírodními krásami, jako jsou jezera, hory, lesy, louky, fjordy, ledovce a trvalé zasněžené pohoří, které jinde nespatříte.

9. Island

Pro ty, které nelákají kilometry dlouhé pláže, malebná leč turisty přeplněná městečka a celkově poklidně strávená dovolená, je vysněnou destinací Island. Na tomto magickém ostrově vás čekají nezapomenutelné zážitky v podobě obrovského množství vodopádů, do vzduchu tryskajících gejzírů, ohromných ledovců, geotermálních pramenů, stále aktivních sopek a nedotčené divoké přírody. Chcete-li na vlastní oči spatřit polární záři, vyrazte na Island.

10. Kuba

Kuba je jednou ze žádaných destinací pro trávení letní dovolené mimo Evropu. Jedná se o mimoevropskou bezpečnou zemi, která nabízí slunečné a teplé počasí po většinu dní v roce. Kuba je oblíbená pro svou originální a přátelskou atmosféru, kterou prezentuje kubánský rum, kvalitní doutníky a samozřejmě čisté tyrkysové moře, nekonečně dlouhé bílé pláže, okouzlující krajina a krásná města.

Začali jste plánovat letní dovolenou právě teď? Nabídka letních zájezdu je vskutku široká. Zapomenout byste neměli také na cestovní pojištění, které vás ochrání v nepříznivých situací.

Štítky: cestovní pojištění | Egypt | Chorvatsko | Itálie | letní dovolená | Řecko | top destinace pro letní dovolenou |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »