Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Velikonoční cestování po Evropě

Aktuality

Velikonoční cestování po Evropě

1. 4. 2015 Cestovní pojištění Velikonoce patří k nejvíce oblíbeným církevním svátkům a není to pouze proto, že se jedná o jediný den v roce, kdy mohou čeští muži beztrestně “naplácat” ženám a dívkám. Velikonoce jsou veselé svátky a na mnoha místech se stále drží tradice. Nejinak je tomu také v ostatních evropských městech.

Plánujete strávit Velikonoce v jiné evropské zemi? Tisíce lidí se rozhoduje, zda na Velikonoce zůstat “doma” v Česku či vyrazit do světa a zjistit, jaké tradice drží například naši evropští sousedé. Podívejme se blíže na to, jak se Velikonoce slaví v Berlíně, ve Vídni, v Budapešti, v Paříží či Londýně, ať víte, co Vás o Velikonocích může potkat.

Hledání vajíček v Berlíně

V Berlíně jste vlastním vozem během pár hodin a těšit se můžete na pestrou nabídku velikonočních tradic a slavností. Berlín je známý tím, že se zde v rámci tohoto svátku konají koncerty, výstavy a samozřejmě tradiční akce, mezi které patří například věšení ručně malovaných vajíček na keře a stromy (Osterstrauch) či hledání vajíček v Britzer Garten, které si děti opravdu uživají. V Düppel Museum Village si mohou děti namalovat vlastní vajíčko a dospělí ocení ochutnávku domácích klobás v rámci každoročních velikonočních oslav.

Vídeňské vajíčkové šílenství

Rakušané milují Velikonoce a téměř na každém vídeňském náměstí najdete velikonoční trh, kde ochutnáte velikonoční speciality. Nejvíce oblíbenými jsou velikonoční trhy před zámkem Schönbrunn, které se vyznačují bohatou květinovou výzdobou. Na stáncích je možné zakoupit tradiční výrobky z keramiky, dřeva či ochutnat kulinářské delikatesy. Pro nejmenší je přichystaný tradiční program.

Desítky tisíc namalovaných vajec a kraslic najdete také na Freyungu. Velikonoční slavnosti najdete také v Prateru, kde na Vás bude čekat bohatý kulturní program s živou hudbou a divadelními představeními. Chybět nebude ani tradiční průvod.

Cestujte bezpečně i o Velikonocích

Velikonoce jsou známé bujarými oslavami, na který nechybí dostatek alkoholických nápojů. Ať už se chystáte vyrazit za oslavami po Čechách nebo za naše hranice, nikdy nezapomínejte na zásady bezpečného cestování vozidlem. Mimo naše hranice také mějte uzavřené cestovní pojištění, byť by šlo o jediný den.

Oslavy jara v Budapešti

V okolí Budínského hradu se každoročně koná festival, na kterém lze spatřit lidové vystoupení v krojích, řemeslnou výrobu a nabídku maďarských kulinářských specialit. V Muzeu Etnografie se seznámíte s maďarskými velikonočními tradicemi a rovněž se zde bude konat velikonoční program pro děti i dospělé. Jinak jsou maďarské oslavy a tradice velmi podobné těm našim. I zde mohou muži ženám naplácat pomlázkou a polévat je studenou vodu. A jako odměnu dostanou čokoládu.

Velikonoční čokoládový zajíček z Paříže

Francouzi milují dobré a kvalitní jídlo. Mezi hlavní speciality, kterou Francouzi slaví příchod jara, patří čokoláda. Muzeum Choco-Story pořádá speciální velikonoční program pro děti, které si zde mohou vyrobit velikonočního zajíčka či vajíčko. Ve slavném obchodě s čokoládou Fauchon si nakoupíte gigantické čokoládové výrobky s velikonoční tématikou. A nezapomeňte si zajít na tradiční velikonoční menu do restaurace Eggs & Co.

Londýnský lov velikonočních zajíčků

Londýňané jsou na Velikonoce aktivní a to hlavně děti, které mají největší radost z hledání vajíček, které jim schovávají velikonoční zajíčci. Tradiční hledání vajíček se koná hned na několika místech -  Easter Egg Trail v Fenton House, Easter Egg Hunt v Battersea Park Zoo (28. – 29. března 2015) nebo Easter duck hunt v London Wetland Centre (28. března – 12. dubna 2015). Velikonoční program je také nachystán v Discover Children´s Stroy Centre, kde děti poznají autory a ilustrátory oblíbených pohádek.

Štítky: bezpečné cestování | cestování | cestovní pojištění | evropa | evropský zdravotní průkaz | Tradice | Velikonoce |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »