Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Nastala doba tradičních “hypodnů”

Aktuality

Nastala doba tradičních “hypodnů”

8. 10. 2015 Hypotéky Podzimní dny nejsou pouze o sychravém počasí, brzkého stmívání a trvale pochmurné nálady. Náladu vám pomohou zlepšit banky a jejich již tradiční hypodny. Jako každým rokem touto dobou vyhlašují banky nejrůznější akce na podporu prodeje hypoték. Podívejme se, s čím se vytasily letos.

V průběhu léta došlo na hypotečním trhu k řadě změn. Tou nejdůležitější byl posun úrokových sazeb směrem vzhůru po více než roce a půl roku neustálého klesání. Na konci léta činila průměrná úroková sazba hypoték 2,11 procenta. Právě nyní však probíhají akční hypodny, které slibují výhodnější nabídky.

Odhad nemovitosti zdarma u České spořitelny

Tradiční banka Česká spořitelna nabízí svým zákazníkům velmi výhodnou úrokovou sazbu již od 1,85 procenta. Zákazníci se také mohou těšit na nulové poplatky za vyřízení a správu hypotečního úvěru. A to není vše.

Měsíční splátky si mohou navýšit či snížit až o 30 procent a dokonce mají možnost přerušit úhradu splátek až na dobu tří měsíců. Jednou ročně mohou navíc zaplatit mimořádnou splátku ve výši až 20 procent z celého úvěru a to bezplatně. Česká spořitelna evidentně přijala návrh nového zákona o spotřebitelském úvěru již za svůj.

Hypotéky až do 90 procent hodnoty nemovitosti u ČSOB a Era

Více než měsíc probíhá akční nabídka u ČSOB banky a Era banky na hypotéky do 90 procent zástavní hodnoty kupované nemovitosti. Klient má možnost získat 0,4procentní slevu na úrokové sazbě v případě úvěrů do výše uvedené částky. Akční úrokovou sazbu lze navíc kombinovat s tzv. úrokovými schody.

V případě hypoték do výše 70 procent zástavní hodnoty nemovitosti lze získat akční úrokovou sazbu ve výši 1,99 procenta. Tato akční nabídka je určená pro zákazníky ČSOB a Era banky, pokud si zároveň sjednají pojištění neschopnosti splácet u ČSOB Pojišťovny.

GE Money Bank: Neúčelový úvěr již od 2,74 procenta

GE Money bank nyní nabízí výhodný doplňkový neúčelový úvěr k hypotéce od 700 000 až do 2 999 999 korun. Úroková sazba začíná na 2,74 procenta a úvěr lze použít na cokoliv. Vzhledem ke spojení s hypotékou se však předpokládá, že jej lidé využijí na vybavení domácnosti, případně rekonstrukci. Podmínkou je současné uzavření hypotéky a neúčelového úvěru. Akční nabídka platí do konce roku 2015.

Hypoteční banka a její úrokové schody

Známý odborník na hypotéky Hypoteční banka nabízí tzv. úrokové schody, u kterých platí, že čím více si zákazník půjčí, tím vyšší slevu z úrokové sazby obdrží. Sleva ve výši 0,10 až 0,40 procenta se týká nově uzavřených hypoték nad 1 milion korun a do 85 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Sleva se týká všech délek fixace.

Kromě toho Hypoteční banka nabízí výhodnou úrokovou sazbu ve výši 1,99 procenta, nulové poplatky za sjednání úvěru u produktu Pěkná hypotéka. Akční úroková sazba se týká hypoték nad 1 milion korun do 70 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Podmínkou je sjednání pojištění neschopnosti splácet u ČSOB Pojišťovny. Akční nabídka se netýká předhypotečního úvěru, převzetí dluhu a americké hypotéky.

Ocenění nemovitosti, sjednání a vedení úvěru zdarma

Právě tyto výhody nabízí významná česká instituce Komerční banka zdarma v rámci podzimních hypodnů. Zákazníci, kteří si sjednají hypotéku s pětiletou či sedmiletou fixací, získají úrokovou sazbu 2,09 procenta, a k tomu jim bude nemovitost oceněna zdarma. Zdarma je také sjednání a vedení hypotečního úvěru. Tato akční nabídka je platná do 22. listopadu 2015.

I další banky nabízí zajímavé akce. Například Oberbank úrokové sazby určuje individuálně podle aktuální situace klienta. U UniCredit Bank mohou zájemci získat úrokovou sazbu již od 1,69 procenta při tříleté fixaci a 1,79 procenta při pětileté fixaci.

TIP: Vyřešte své bydlení jednou provždy a sjednejte si výhodnou hypotéku na Úspory.cz!

Štítky: akční nabídky | hypotéky | podzimní hypodny | sjednání hypotéky zdarma | srovnání hypoték | úrokové sazby hypoték |

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »