Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Nastala doba tradičních “hypodnů”

Aktuality

Nastala doba tradičních “hypodnů”

8. 10. 2015 Hypotéky Podzimní dny nejsou pouze o sychravém počasí, brzkého stmívání a trvale pochmurné nálady. Náladu vám pomohou zlepšit banky a jejich již tradiční hypodny. Jako každým rokem touto dobou vyhlašují banky nejrůznější akce na podporu prodeje hypoték. Podívejme se, s čím se vytasily letos.

V průběhu léta došlo na hypotečním trhu k řadě změn. Tou nejdůležitější byl posun úrokových sazeb směrem vzhůru po více než roce a půl roku neustálého klesání. Na konci léta činila průměrná úroková sazba hypoték 2,11 procenta. Právě nyní však probíhají akční hypodny, které slibují výhodnější nabídky.

Odhad nemovitosti zdarma u České spořitelny

Tradiční banka Česká spořitelna nabízí svým zákazníkům velmi výhodnou úrokovou sazbu již od 1,85 procenta. Zákazníci se také mohou těšit na nulové poplatky za vyřízení a správu hypotečního úvěru. A to není vše.

Měsíční splátky si mohou navýšit či snížit až o 30 procent a dokonce mají možnost přerušit úhradu splátek až na dobu tří měsíců. Jednou ročně mohou navíc zaplatit mimořádnou splátku ve výši až 20 procent z celého úvěru a to bezplatně. Česká spořitelna evidentně přijala návrh nového zákona o spotřebitelském úvěru již za svůj.

Hypotéky až do 90 procent hodnoty nemovitosti u ČSOB a Era

Více než měsíc probíhá akční nabídka u ČSOB banky a Era banky na hypotéky do 90 procent zástavní hodnoty kupované nemovitosti. Klient má možnost získat 0,4procentní slevu na úrokové sazbě v případě úvěrů do výše uvedené částky. Akční úrokovou sazbu lze navíc kombinovat s tzv. úrokovými schody.

V případě hypoték do výše 70 procent zástavní hodnoty nemovitosti lze získat akční úrokovou sazbu ve výši 1,99 procenta. Tato akční nabídka je určená pro zákazníky ČSOB a Era banky, pokud si zároveň sjednají pojištění neschopnosti splácet u ČSOB Pojišťovny.

GE Money Bank: Neúčelový úvěr již od 2,74 procenta

GE Money bank nyní nabízí výhodný doplňkový neúčelový úvěr k hypotéce od 700 000 až do 2 999 999 korun. Úroková sazba začíná na 2,74 procenta a úvěr lze použít na cokoliv. Vzhledem ke spojení s hypotékou se však předpokládá, že jej lidé využijí na vybavení domácnosti, případně rekonstrukci. Podmínkou je současné uzavření hypotéky a neúčelového úvěru. Akční nabídka platí do konce roku 2015.

Hypoteční banka a její úrokové schody

Známý odborník na hypotéky Hypoteční banka nabízí tzv. úrokové schody, u kterých platí, že čím více si zákazník půjčí, tím vyšší slevu z úrokové sazby obdrží. Sleva ve výši 0,10 až 0,40 procenta se týká nově uzavřených hypoték nad 1 milion korun a do 85 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Sleva se týká všech délek fixace.

Kromě toho Hypoteční banka nabízí výhodnou úrokovou sazbu ve výši 1,99 procenta, nulové poplatky za sjednání úvěru u produktu Pěkná hypotéka. Akční úroková sazba se týká hypoték nad 1 milion korun do 70 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Podmínkou je sjednání pojištění neschopnosti splácet u ČSOB Pojišťovny. Akční nabídka se netýká předhypotečního úvěru, převzetí dluhu a americké hypotéky.

Ocenění nemovitosti, sjednání a vedení úvěru zdarma

Právě tyto výhody nabízí významná česká instituce Komerční banka zdarma v rámci podzimních hypodnů. Zákazníci, kteří si sjednají hypotéku s pětiletou či sedmiletou fixací, získají úrokovou sazbu 2,09 procenta, a k tomu jim bude nemovitost oceněna zdarma. Zdarma je také sjednání a vedení hypotečního úvěru. Tato akční nabídka je platná do 22. listopadu 2015.

I další banky nabízí zajímavé akce. Například Oberbank úrokové sazby určuje individuálně podle aktuální situace klienta. U UniCredit Bank mohou zájemci získat úrokovou sazbu již od 1,69 procenta při tříleté fixaci a 1,79 procenta při pětileté fixaci.

TIP: Vyřešte své bydlení jednou provždy a sjednejte si výhodnou hypotéku na Úspory.cz!

Štítky: akční nabídky | hypotéky | podzimní hypodny | sjednání hypotéky zdarma | srovnání hypoték | úrokové sazby hypoték |

Hodnocení článku:

Podobné články

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úv��r není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

1 2 3 »