po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Jak na nebankovní půjčky?

Aktuality

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016 Půjčky před výplatou Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

V prvé řadě si ujasněte, kolik si chcete půjčit a jak rychle peníze potřebujete. Přechodnou díru v rozpočtu na konci měsíce nejrychleji zalepí tzv. krátkodobá půjčka, díky které můžete mít peníze i během několika minut. Vyšší částky si u poskytovatelů krátkodobých půjček ale nepůjčujte, přišly by vás pěkně draho.

Vybírejte zavedené společnosti

V případě, že si chcete půjčit peníze v řádu desítek či stovek tisíc, vybírejte mezi poskytovateli běžných nebankovních půjček. Doporučujeme vám, abyste vybírali pouze mezi zavedenými společnostmi s dobrými referencemi, které na trhu působí už nějaký ten rok – jako např. společnost Asisteam. Popřemýšlejte také nad tím, zda za půjčku můžete ručit nějakou nemovitostí, ať už se jedná o byt, chalupu či rodinný domek. Takový krok se vám určitě vyplatí, protože poskytovatelé zajištěných úvěru zpravidla nabízí výhodnější podmínky než ti ostatní.

Co je to RPSN?

Taky někdy srovnáváte ceny výrobků v různých obchodech a studujete letáky ze supermarketů? Přesně tak byste měli postupovat i při výběru půjčky! Půjčka je totiž produkt jako každý jiný a proto byste měli při jejím pořizování porovnat více cenových nabídek od různých poskytovatelů. Jak to ale provést, když půjčky jednoduše nemají cedulky s cenami jako třeba máslo nebo kalhoty?

Pomůže vám RPSN (Roční procentuální sazba nákladů), což je nejlepší ukazatel výhodnosti půjčky. Jedná se číslo vyjádřené v procentech, které v sobě zahrnuje veškeré náklady spojené s půjčkou – kromě úroků to jsou i nejrůznější poplatky, které se mohou pohybovat i v řádu tisíců. Proto sledujte nejen úrokovou sazbu, ale i RPSN.

Buďte zvědaví a neodbytní!

Někteří poskytovatelé půjček lákají na velmi nízké úroky a slibují hory doly, jen abyste jejich nabídku spolkli i s navijákem. Pak vám ale ve finále „napaří“ vysoké poplatky a ze slibované výhodné půjčky zbyde pořádně těžká koule na noze.

Proto se raději předem informujte na všechny důležité parametry, jako je úroková sazba, RPSN, celková částka, kterou za půjčku zaplatíte a případné sankce za předčasné splacení úvěru. V klidu si přečtěte celou smlouvu, kterou vám solidní poskytovatel musí zapůjčit k prostudování. S rozvahou stanovujte i výši splátek, abyste nepřecenili své možnosti. Ekonomičtí poradci doporučují nastavit výši splátek tak, aby nepřekročila třetinu vašich příjmů.

Štítky: nebankovní půjčka | nízké úrokové sazby u půjčky | poskytovatelé půjček | RPSN | RPSN u krátkodobých půjček |

Hodnocení článku:

Podobné články

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

Předražené telefonní linky? U rychlých půjček bohužel stále problém

10. 8. 2016

Výplata za týden a vy zrovna nutně potřebujete pár tisíc. Někdo to řeší půjčkou od kamaráda, jiný i když nerad, sáhne do úspor. Jedno z řešení je také rychlá půjčka, často příznačně nazývána jako „půjčka před výplatou“. Jde o mikroúvěr, kdy do pár minut získáte pár tisíc korun s tím, že do měsíce celou částku splatíte, v nerozšířenějším případě právě hned po výplatě.

Celá aktualita

Arogance a podezřelá čísla k rychlým půjčkám nepatří

28. 7. 2016

Rychlá půjčka je stále diskutovanějším tématem v rámci nebankovních úvěrů. Nedávná novela, která zpřísnila podmínky pro poskytování půjček, nyní spotřebitele více chrání. Nově totiž bude každý zájemce o poskytování půjček muset zažádat o svolení přímo Českou národní banku, zvládnout test o znalosti finančního trhu a v neposlední řadě také složit základní kapitál ve výši minimálně 20 milionů korun.

Celá aktualita

Rychlá půjčka - kdy se hodí?

29. 6. 2016

Rychlá půjčka je stále diskutovanějším tématem v rámci nebankovních úvěrů. Nedávná novela, která zpřísnila podmínky pro poskytování půjček, nyní spotřebitele více chrání. Nově totiž bude každý zájemce o poskytování půjček muset zažádat o svolení přímo Českou národní banku, zvládnout test o znalosti finančního trhu a v neposlední řadě také složit základní kapitál ve výši minimálně 20 milionů korun.

Celá aktualita

Novela o úvěrech zlepší půjčky před výplatou

15. 6. 2016

Rychlé půjčky jsou záchranným kolem pro ty, jenž nutně potřebují pár tisíc korun, které do měsíce splatí. Bohužel právě tento způsob půjčování se přímo hemžil podvodnými společnostmi, které využívaly děr v zákonech. Novela o úvěrech, která byla schválena v červnu, si klade za úkol spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Celá aktualita

1 2 3 »