po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> 5 tipů, jak se zbavit vánoční půjčky

Aktuality

5 tipů, jak se zbavit vánoční půjčky

Půjčky Vánoce jsou obdobím klidu a míru, říká se. Zároveň se však jedná o období, kdy peníze utrácíme rychleji a lehkovážněji než obvykle. Sváteční nálada ve spojení s touhou obdarovat své milované nejlepšími dárky mnoho lidí dovede k ne příliš výhodným půjčkám. Po novém roce je však čeká rozčarování.

Ať už vám úvěrová společnost slibuje cokoliv, jednu věc vyvrátit nedokáže. Žádná půjčka není zadarmo a všechny půjčky je nutné splatit. Pokud už jste se nechali přesvědčit a vzali jste si vánoční půjčku na dárky, nejpozději v lednu vás bude čekat první splátka. S největší pravděpodobností si trochu zanadáváte, že jste se nechali unést. Nemá smysl si však své rozhodnutí dlouhodobě vyčítat, vrátit už jej stejně nedokážete. Lepší je začít danou situaci okamžitě řešit a dluhové zátěže v podobě vánoční půjčky se zbavit co nejrychleji.

1. Pročtěte si smlouvu o půjčce

Je možné, že jste si ve své slavnostní vánoční náladě smlouvu o půjčce řádně nepřečetli. Proto se k ní vraťte nyní a zjistěte, za jakých podmínek jste půjčku uzavřeli. Důležitá je měsíční úroková sazba, RPSN neboli roční procentní sazba nákladů, možnosti předčasného splacení či sankce za pozdní splátky. Podle informací zjistíte, zda je úroková sazba výhodná, či se spíše vyplatí půjčku splatit předčasně. Pozor ale na poplatky za předčasné splacení, které mohou půjčku i prodražit.

2. Získejte přehled nad svými závazky

Kývli jste na nevýhodnou půjčku nebo jich máte dokonce více? Účinným řešením je méně výhodnou půjčku refinancovat. Půjčku lze totiž poměrně jednoduše převést k jiné úvěrové společnosti, pokud vám nabídne výhodnější podmínky. Máte-li půjček vícero, zamyslete se nad možností sjednocení čili konsolidací půjček. Díky konsolidaci své půjčky sjednotíte do jedné, čímž ušetříte na poplatcích a často získáte i výhodnější a hlavně jednotnou úrokovou sazbu.

3. Nevytloukejte klín klínem

Mezi lidmi se rozmohl velký nešvar. Nebojí si brát půjčky jako na běžícím páse, a když nemají na jejich splátky, vezmou si půjčku na splátku, nebo je nesplácí vůbec. Tento způsob je nejsnazší a nejrychlejší cestou, jak se osobně seznámit s exekutory. A věřte, že se nebude jednat o přátelské setkání. Mnohem lepší je zvážit stávající situaci, případně se poradit s finančním odborníkem. Někdy stačí se uskromnit a na čas slevit ze svých nároků.

Rozumným řešením je rovněž výše uvedené refinancování či konsolidace půjček. Případně oslovte úvěrovou společnost a domluvte se na snížení splátek či prodloužení doby splatnosti. Vše je lepší než neustálé zvyšování dluhové zátěže.

4. Půjčky splácejte včas a řádně

Koupili byste si raději něco pěkného na sebe nebo na vás “mrká” nový telefon? Půjčka vám přece neuteče… Zapomeňte na to a měsíční splátky splácejte vždy řádně v termínu. Za opožděné splátky si úvěrové společnosti rády naúčtují nemalé poplatky. Vysněný telefon či nový kousek do šatníku by vás nakonec přišel dráže, než si umíte představit. Jak se říká “po práci zábava”. Nejprve tedy uhraďte své závazky, a až poté se bavte. A navíc mnohé společnosti za řádné splácení nabízí zajímavé odměny.

5. Poraďte se s odborníky

Život nás vede různými cestami a zabloudit je snadné. Pokud jste sešli z cesty a dluhy vám přerostly přes hlavu, nebojte se zajít za odborníky. Existují poradny při finanční tísni, kde vám školení pracovníci poradí s nalezením nejlepšího způsobu řešení těžké životní situace a s ní i nové nezadlužené cesty životem.

Přemýšlíte nad půjčkou? Půjčka může být dobrým pomocníkem, vyberte si však správně z nabídky ověřených společností na Úspory.cz.

Štítky: jak se zbavit vánoční půjčky | konsolidace půjček | půjčky a úroková sazba | půjčky online | refinancování půjček | vánoční půjčka |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »