po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

Aktuality

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

Půjčky Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Reklamy na výhodné půjčky útočí ze všech stran, všichni se nám snaží namluvit, že právě jejich nabídka je ta nejlepší a mnoho firem přitom jen využívá nedostatečných znalostí lidí v oblasti financí a úvěrů. Jak ale poznat neseriózní nebo dokonce podvodnou nabídku a vyhnout se jí? Přinášíme vám několik praktických tipů.

Vždy si zjistěte hodnotu RPSN (roční procentuální sazba nákladů). Za nízkými úroky se někdy mohou skrývat vysoké poplatky, které si firma naúčtuje. Právě o poplatcích nejlépe vypovídá RPSN, které v sobě zahrnuje veškeré náklady spojené s úvěrem, tedy i poplatky. Obecně platí, že čím je RPSN nižší, tím je úvěr výhodnější. Máte vybráno a zbývá už jen podepsat smlouvu? Vždy byste měli vědět, co podepisujete. Seriózní společnost vám poskytne vzor smlouvy předem k prostudování. Pokud tuto možnost odmítá, zřejmě se snaží před vámi zatajit důležité informace.

Seriózní poskytovatel by vám dále měl nabídnout možnost splatit úvěr kdykoliv předem. Tuto povinnost mu dokonce ukládá zákon o spotřebitelském úvěru, který v případě předčasného splácení umožnuje poskytovateli požadovat pouze odůvodněné náklady (max. do výše 1% z úvěru). Důkladně si proto prostudujte smlouvu a vyberte si pouze takovou půjčku, kterou je možné kdykoliv předčasně splatit bez sankcí.

Chtějí po vás poplatek předem? Ruce pryč od takové nabídky, i kdyby byla sebevýhodnější. Jakýkoliv poplatek předem zavání podvodným jednáním. Měli byste vědět, že skutečně solidní firmy nikdy nepožadují žádné poplatky předem. Chcete-li si vzít půjčku od skutečně důvěryhodného a seriózního poskytovatele, obraťte se na společnost Asisteam. Asisteam je dlouholetým poskytovatelem nebankovních úvěrů, který klade důraz na férové jednání a transparentnost. S Asisteamem si můžete půjčit na cokoliv, a to s nízkou úrokovou sazbou od 10,99 %. A to, že neplatíte žádné poplatky předem, je naprostou samozřejmostí.

Štítky: nebankovní půjčka | osobní finance | půjčky |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

Nový zákon o úvěru usiluje o likvidaci úvěrových podvodníků a predátorských firem

25. 4. 2016

Nový zákon o spotřebitelském úvěru měl vejít v platnost v březnu letošního roku. Kvůli pozměňovacím návrhům se jeho uvedení posunulo a nyní probíhá druhé čtení. Záměrem nového zákona je posílení práv dlužníků a zpřísnění podmínek pro poskytovatele úvěrů, jejichž počet by se měl snížit na pár desítek.

Celá aktualita

1 2 3 »