po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Koupili jste nevhodný slevový voucher? Vraťte jej!

Aktuality

Koupili jste nevhodný slevový voucher? Vraťte jej!

Slevy Každý den na nás “útočí” různé slevové portály s nepřebernou nabídkou superlevných zážitků, supervýhodných služeb i superpotřebného zboží. Zakoupíte-li správně, můžete ušetřit až 90 procent z původní ceny. Co ale dělat, když utratíte peníze za voucher, který nevyužijete?

Na slevových portálech máte šanci zakoupit vysněnou dovolenou či adrenalinový zážitek za zlomek původní ceny. Ne všechny slevy jsou však tak úžasné, jak se na první pohled zdají. V mnoha případech tak lidé zakoupí voucher, o který by za normálních okolností pohledem nezavadili. Ihned po zaplacení voucheru je však zákazníkovi jasné, že jej nevyužije. Situace ani peníze naštěstí ztracené nejsou.

Zákazník má právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů

„V první řadě je potřeba si uvědomit, že pro slevové portály platí stejná pravidla jako pro jakékoliv jiné e-shopy,“ upozornil David Antić, předseda Asociace portálů hromadného nakupování (APHN). To znamená, že zákazník má dle občanského zákoníku ((§ 1829) právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od uzavření smlouvy. Zákazník tedy může slevový voucher bez udání důvodu vrátit právě v této lhůtě. Musí však učinit písemně.

Ne vždy je však možné tuto lhůtu dodržet. Například pan Petr zakoupil dárek pro svou přítelkyni. Té se však dárek v podobě letu balonem nelíbil. Jelikož lhůta platná pro odstoupení od smlouvy již dávno minula, Petr o své peníze mohl přijít. S touto možnosti se však nesmířil, zkontaktoval slevový portál, u kterého voucher koupil, a zeptal se na možností řešení. Slevový portál vyšel jeho prosbě vstříc a kupón vyměnil za jiný. Na to se však nespoléhejte, ne každý slevový portál je takto ochotný. O možnostech výměny či vrácení se proto raději ptejte dopředu.

I zboží ve slevě můžete reklamovat

U zboží či služby dodávané na dálku můžete nakonec obdržet něco zcela jiného nebo sice objednané zboží, ale poškozené či zničené. V takovém případě se ihned obraťte na obchodníka s reklamací. Reklamaci je třeba uplatnit u obchodníka, který je uvedený na voucheru. Slevový portál je totiž pouze zprostředkovatelem.

V případě, že obchodník na reklamaci nereaguje, nebo dokonce objednanou službu či zboží vůbec nedodá, je možné se obrátit na slevový portál. Ve většině případech je slevový portál ochoten peníze vrátit. Aby takovým případům předcházeli, své obchodníky si totiž důkladně prověřují. „Navíc u zájezdů či různých pobytů a zážitkových akcí, máme svůj tým, který prověřuje kvalitu dané nabídky. Tuto možnost dáváme i vybraným nejvěrnějším zákazníkům, kterým za odměnu nabízíme možnost otestování akce. Samozřejmě pokud by se i přesto v průběhu prodeje objevily problémy, tak jsme schopni nabídku stopnout a zákazníkům vrátit peníze, právě díky naší Garanci spokojenosti. Pokud nedojde k nápravě ze strany obchodníka, pak s ním jakákoliv další spolupráce končí,” upřesnila Marie Chytilová, ředitelka společnosti Slevomat.

Pokud Vás nevyslyší ani slevový portál, můžete se svých práv domáhat soudní cestou. V takovém případě si však musíte být opravdu jisti, že je Vaše žaloba oprávněná, a že žalujete správnou osobu či firmu. Pokud totiž zažalujete nepravého, náhrady se nedomůžete a navíc budete muset uhradit veškeré náklady spojené se soudním řízením.

Nejlepší slevy z Vašeho města i celé České republiky najdete na Úspory.cz!

Štítky: dovolená za pár korun | levné pobyty online | slevové portály | slevy | slevy online | výhodné slevy |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

21. 9. 2016

Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Celá aktualita

Není sleva jako sleva – jak poznat kvalitní slevový portál?

31. 8. 2016

Na slevových portálech můžete najít za výhodnou cenu téměř cokoli – od zájezdu, přes večeři pro dva až po kafe v kavárně. Většinou se při výběru slevy asi nespálíte a nanejvýš budete s koupeným zážitkem jen trochu méně spokojeni. Někdy se však vyplatí před impulzivním nákupem čehokoli zlevněného trochu myslet a použít Google.

Celá aktualita

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016

Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

Celá aktualita

Tipy na road-trip po Evropě

16. 8. 2016

Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

Celá aktualita

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

4. 7. 2016

Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Celá aktualita

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016

Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Celá aktualita

Krása se slevou. Jaké zákroky plastické chirurgie jsou nejžádanější?

20. 6. 2016

Konečně se k nám vrátily slunné dny a teplé večery. Pro mnohé ženy je toto období stresujícím faktorem, jelikož méně ošacení odhalí nedokonalosti na kráse. Ne vždy pomůže cvičení, diety či důkladná péče. Proč nevyužít plastickou chirurgii, která dokáže zázraky? Obzvláště, když i renomované kliniky nabízí zákroky se slevou.

Celá aktualita

1 2 3 »