po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Slevové portály mění papírové vouchery za digitální

Aktuality

Slevové portály mění papírové vouchery za digitální

Slevy Moderní technologie postupně ovládají každou oblast našeho života a výjimkou nejsou ani slevové portály. Zatímco kdysi bylo možné uplatnit pouze vytištěný slevový voucher, dnes si zákazník vystačí se svým chytrým mobilním telefonem. Podle vyjádření slevových portálů je cílem větší komfort zákazníků.

Slevové portály jdou s dobou a při tom jim pomáhají současné moderní technologie. Češi stále častěji nakupují online přes e-shopy a přitom používají nejen počítače, ale i chytré telefony a tablety. Stejným způsobem lze od podzimu loňského roku zakoupit i slevový voucher. Stačí zadat příslušný QR kód prostřednictvím chytrého mobilního telefonu či odesláním SMS zprávy a obratem obdržíte slevový voucher na vybrané zboží či službu. V žádném případě voucher netiskněte, nově stačí u obchodníka či poskytovatele služby ukázat mobilní telefon.

Tento krok slevových portálu je pozitivně hodnocen i z pohledu ekologického smyšlení. V době prosazování recyklace a úsporného myšlení je tištění papírových voucherů zbytečným mrháním přírodních zdrojů.

První byl opět Slevomat

Za dobu svého působení zákazníci Slevomatu vytiskli více než několik desítek milionů papírových voucherů. “Jen v roce 2015 zákazníci Slevomatu vytiskli devět milionů papírových voucherů. Portál teď ale s povinností prokazovat se papírovým voucherem končí. Nově se pro získání zboží či služby stačí prokázat sms v telefonu, nebo jen tak kódem uloženým v mobilu či notýsku,” uvedla Marie Chytilová, ředitelka největšího českého portálu Slevomat.

I podle dalších slevových portálů jsou papírové vouchery přežitkem a nové možnosti tak přispívají k většímu pohodlí zákazníků. Například portál Slever.cz papírové kupóny plánuje zrušit stejně jako Slevomat. Je to otázka pár měsíců. „Dosud byly k dispozici tištěné poukazy jen kvůli klientům, kteří vytištěný papír preferovali před jeho digitální verzí,“ říká Evžen Rejfíř ze Slever.cz. Za přežitek a navíc i zbytečnou zátěž pro životní prostředí považuje papírové kupony i Aleš Kotek z portálu Vykupto.cz. Pro usnadnění nákupu proto připravují speciální mobilní aplikaci.

Češi mají raději aplikace než QR kódy

Novinka je určená pro všechny, kteří ať už pravidelně nebo výjimečně nakupují na slevových portálech. Nejvíce však potěší tzv. mobilní surfaře, kteří jinak než online nenakupují. Slevové portály uvádí, že přes mobilní telefony, tablety a notebooky navštěvuje slevové portály více než třetina všech návštěvníků. Za 15 procenty všech objednávek stojí opět mobilní telefony a tablety. To znamená, že v podstatě každý šestý nákup byl uskutečněn pomocí mobilního telefonu. Uvedená čísla se budou pravděpodobně rychle zvyšovat.

Češi tuto změnu hodnotí pozitivně. Raději než QR kódy by však uvítali speciální mobilní aplikace. Podobným způsobem smýšlí i populární dopravce Student Agenty, který takto umožňuje nákup jízdenky se slevou. „Klienti na aplikacích oceňují to, že si do ní mohou uložit potřebné údaje a nemusí pokaždé vyplňovat nový formulář. Rezervaci tak vyřeší velmi rychle několika kliknutími v chytrém telefonu nebo tabletu a mohou se věnovat jiným věcem,“ řekl  Přemysl Vícha, obchodně-marketingový ředitel Student Agency.

Češi milují nákupy se slevou! Patříte mezi milovníky levných nákupů také vy? Pak nehledejte slevy na různých stránkách, když nejlepší slevy najdete pohromadě na Úspory.cz! Nakupte se slevou u nás a ušetříte peníze i čas!

Štítky: dárky se slevou | dovolená se slevou | nákupy se slevou | slevové portály | slevy | slevy každý den | slevy online | výhodné slevy |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

21. 9. 2016

Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Celá aktualita

Není sleva jako sleva – jak poznat kvalitní slevový portál?

31. 8. 2016

Na slevových portálech můžete najít za výhodnou cenu téměř cokoli – od zájezdu, přes večeři pro dva až po kafe v kavárně. Většinou se při výběru slevy asi nespálíte a nanejvýš budete s koupeným zážitkem jen trochu méně spokojeni. Někdy se však vyplatí před impulzivním nákupem čehokoli zlevněného trochu myslet a použít Google.

Celá aktualita

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016

Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

Celá aktualita

Tipy na road-trip po Evropě

16. 8. 2016

Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

Celá aktualita

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

4. 7. 2016

Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Celá aktualita

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016

Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Celá aktualita

Krása se slevou. Jaké zákroky plastické chirurgie jsou nejžádanější?

20. 6. 2016

Konečně se k nám vrátily slunné dny a teplé večery. Pro mnohé ženy je toto období stresujícím faktorem, jelikož méně ošacení odhalí nedokonalosti na kráse. Ne vždy pomůže cvičení, diety či důkladná péče. Proč nevyužít plastickou chirurgii, která dokáže zázraky? Obzvláště, když i renomované kliniky nabízí zákroky se slevou.

Celá aktualita

1 2 3 »