Získejte výhodné havarijní pojištění

Získejte komplexní ochranu již od 1230 korun Chci výhodné havarijní pojištění

Sleva až
70 % do 2 minut

Okamžitě získáte GARANCI Vaší ceny

Havarijní pojištění Aston Martin

Jak vybrat havarijní pojištění pro Aston Martin?

Nejlevnější havarijní pojištění pro Vaše vozidlo Aston Martin si snadno najdete online. Na našich stránkách Vám nabízíme snadné porovnání nabídek havarijního pojištění od všech významných českých pojišťoven. Během pár minut si tak najdete pojišťovnu, která Vám nabídne havarijní pojištění za nejvýhodnějších podmínek a za nejlepší cenu. Sjednání havarijního pojištění Vám takto zabere pouhých pár minut, aniž byste museli opustit pohodlí svého domova. 

 

Aston Martin

Aston Martin patří k nejznámějším výrobcům luxusních vozidel, které jsou známy moderní technologií, vynikající řemeslnou prací, špičkovým designem a perfektní funkčností. I to byl důvod, proč se Aston Martin stal symbolem špionážních filmů o agentovi Jamesi Bondovi.

Tato automobilová značka byla založená v roce 1914 a zakladateli byli dobří přátelé Robert Bamforden a Lionel Martin. Začali s výrobou individuálních kupé, ale vzestup byl bohužel narušen nástupem první světové války. Jakmile válka skončila, výroba vozidel se ihned obnovila. Výsledkem jejich poválečné snahy byli vozy vyrobené pro francouzskou Grand Prix, kterým se podařilo zvítězit v mnoha závodech. Tyto úspěchy však nedokázali zabránit bankrotu, který přišel v roce 1924.

Společnost poté odkoupila Lady Charnwoodová, která do vedení posadila svého syna Johna Bensona. Tomu se však nepodařilo dostat firmu z finančních nesnází a k dalšímu bankrotu došlo již o dva roky později. Továrna byla uzavřena. Naštěstí se  našla dvojice přátel Bill Renwick a August Berteli, kteří společnost odkoupili a přejmenovali na Aston Martin Motors. Hlavní zlom však společnost potkal ve chvíli, kdy ji odkoupil Sir David Brown. Ten pod jednou značkou spojil tři automobilky - Aston Martin, Tickford a Lagonda. Pod jeho vedení byla zahájena výroba série vozů s označením “DB”, což byla zkratka jeho jména. 

Od 70. léta se firma potýkala s dalším finančními problémy, které byly vyřešeny prodejem společnosti v roce 1992. Novým majitelem se stal Ford, který společnost opět vyšvihl na vrchol. V roce 2001 vstoupil na trh model Aston Martin V12 Vanguish, který se stal symbolem moderního luxusního vozu. 

V roce 2006 opět došlo k prodej společnosti. Tentokrát se majitelem stal úspěšný automobilový závodník David Richardson. Ten se stal tvůrcem nové série vozů, jejichž hlavním představitelem byl model Aston Martin One-77.

 

Modely vozidel Aston Martin

  • Aston Martin DB7
  • Aston Martin DB9
  • Aston Martin DBR9
  • Aston Martin DBS
  • Aston Martin Rapide
  • Aston Martin Vanquish
  • Aston Martin Vantage
  • Aston Martin Virage
  • Aston Martin Cygnet
 
Chci levnější havarijní pojištění