Úspory.cz >> Porovnání nabídek plynu
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Ušetřete tisíce korun za plyn!

Nikdy nebyla tak vhodná doba na změnu dodavatele Chci platit méně za plyn

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Tip!
Sjednejte si u stejného dodavatele jak plyn tak i elektřinu a ušetřete ještě více peněz! Zeptejte se na tuto možnost našeho odborníka na energie.

Srovnání cen plynu

Změňte dodavatele plynu a přestaňte přeplácet na energiích

Dodavatelé plynu neustále soutěží o přízeň klientů na českém trhu. Každým rokem Vám mohou nabídnout příznivější ceny, vstřícnější klientský servis a další výhody a bonusy. Vyplňte za pouhou 1 minutu formulář a zjistěte, kolik změnou dodavatele ušetříte právě Vy!

Proč změnit dodavatele plynu s Úspory.cz

 • Naši klienti s námi ušetří v průměru 3 570 Kč!
 • Je to jednoduché - vše za Vás vyřídíme ZDARMA
 • Máte možnost získat bonusy a nadstandardní služby
 • Pro Vás se nic nezmění, kromě nižší částky na faktuře
 • Není nutná výměna žádného zařízení

Od roku 2010 pro vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze 1 429 753 domácností!

Chci platit méně za plyn

Vyplatí se změnit dodavatele plynu?

02.11.2016

Začátkem topné sezóny si mnoho domácností začne klást otázku, zda nezměnit dodavatele plynu. Pokud máte nastavenou smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli vám nejspíš zkomplikuje delší výpovědní lhůta. Přesto ale může být změna dodavatele výhodná - obzvlášť pokud plynem i topíte.

Celá aktualita

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13.04.2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

07.03.2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

08.01.2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Ceny plynu 2015

Energie patří k nejdražším položkám v rozpočtech českých domácností. Vysoké platby za plyn se týkají zejména lidí, kteří plyn používají nejen k vaření, ale zejména k ohřevu vody a vytápění celého bytu či domu. V současné době ceny plynu stagnují, někdy mírně klesají. I přesto jsou náklady na energie velmi vysoké. Každým rokem proto spotřebitelé přemýšlí nad tím, jak nejlépe ušetřit.

Kromě úsporných řešení (např. nový kotel, zateplení domů, nová okna, apod.) se vyplatí ověřit si, zda je zrovna Váš dodavatel plynu skutečně nejvýhodnější. Na českém trhu působí více než 50 velkých i alternativních dodavatelů plynu, jejichž cenové nabídky se mohou výrazně lišit. Jak se mohou ceny plynu lišit a kdy je může spotřebitel ovlivnit?

Co tvoří cenu plynu?

Cena plynu není stálá a mění se dle aktuální situace na trhu u nás a ve světě. Situace je však ještě komplikovanější, protože cena plynu se skládá ze dvou rozdílných složek:

 • Regulovaná složka
 • Neregulovaná složka

Regulovanou složku stanovuje státní Energetický regulační úřad (ERÚ) a tvoří zhruba 24 procent z celkové ceny plynu. Tato složka je tedy neměnná a dodavatel ani spotřebitel ji nemohou nijak ovlivnit. Regulovaná složka obsahuje distribuční poplatky a poplatek za služby Operátora trhu (OTE).

Neregulovaná složka závisí na samotném dodavateli plynu a situaci na trhu. Tato složka tvoří zhruba 76 procent z celkové ceny plynu a spotřebitel ji tedy může ovlivnit správným výběrem dodavatele. V tomto případě spotřebitel platí přímo za samotný plyn (komodita). Správným výběrem dodavatele tak spotřebitel může výrazně snížit své náklady za plyn.

Změna dodavatele plynu

Na stránkách Úspory.cz zjistíte snadno a hlavně rychle kolik můžete na dodávkách plynu ušetřit právě Vy. Vyplnění formuláře trvá pouze 1 minutu! V klidu a pohodlí svého domova se sami rozhodnete, zda dodavatele změníte či nikoliv. Poté stačí nechat naše specialisty aby vše potřebné vyřídili za Vás.

Chci platit méně za plyn

• Dodavatele plynu může změnit opravdu kdokoliv. .

• Odběratelé spadající do kategorie „domácnosti a maloodběr“ mohou provádět změny dodavatelů dokonce vždy jednou za šest měsíců.

• Zpravidla pak postačí smlouvu se současným dodavatelem ukončit podle jím stanovených pravidel, vyplývajících z dané smlouvy a uzavřít smlouvu s novým dodavatelem.

• Samotný proces přechodu od jednoho dodavatele k druhému by neměl trvat déle než měsíc.

Děláme nudnou práci za Vás

Zkoušeli jste už hledat co nejlevnější pojištění, které Vás ale nenechá na holičkách? A co třeba výhodnou hypotéku? Nebo půjčku, kterou několikrát zbytečně nepřeplatíte?

Stojí to spoustu času, že?

My Vám ušetříme čas i peníze srovnáním všech nabídek na trhu. Na jednom místě si v chytrých kalkulačkách spočítáte, jaký produkt Vám bude sedět nejlépe.

Máme v tom praxi

Od roku 2010 pro Vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze přes 1 429 753 českých domácností! Okruh produktů, které Vám můžeme výhodně zprostředkovat, stále rozšiřujeme.

Portál Úspory.cz je jedním z projektů společnosti Elephant Orchestra, která patří do skupiny Srovnejto.cz a.s., kde významnou roli hraje i portál Srovnejto.cz kde jsme dali dohromady to nejlepší z Úspory.cz, ePojisteni.cz a Tarifomat.cz Máte tak jistotu, že se každé finanční oblasti věnují specializovaní odborníci.

Pomáháme!

Nejen Vám, ale hlavně dětem z dětských domovů, pro které pořádáme kreativní soutěže. Přispíváme také vybraným mezinárodním nadačním fondům.

Náš tým

Náš tým tvoří lidé, kteří mají zkušenosti v oblasti osobních financí, energií a internetu. Vědí, jak efektivně využít své rozmanité dovednosti napříč spektrem nabízených produktů, a to již od roku 2007. Můžeme se Vám tak pochlubit, v rámci letitých zkušeností, spoluprací s významnými českými i mezinárodními partnery nejen v oblasti pojišťovnictví a financí.

Jaký bude průběh?

 • Za 1 minutu vyplníte formulář
 • Ihned Vám zavoláme s individuální nabídkou
 • Vše za vás ZDARMA zařídíme
 • Šetříte průměrně 3700 Kč ročně

Úspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 1 429 753 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.