Úspory.cz >> Zonky - lidé půjčují lidem.
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

ZONKY – Lidé půjčují lidem

Půjčte si třeba na karavan Chci si půjčit od lidí

Úrok již od 4,49 % ročně

Základní informace
 • Úrok již od 4,49 % ročně
 • Půjčka na 12 až 120 měsíců
 • Půjčka na cokoliv až 1 200 000 Kč
Výhody
 • Předčasné splacení zdarma
 • Vše online, žádné písemné smlouvy
 • Poplatek za Zonky půjčku jsou 2 % z půjčené částky
Užitečné informace
 • Žádné ručení nemovitostí
 • Zadání žádosti zdarma

Zonky – půjčka od lidí

Půjčujte si přímo od lidí za úrok lepší než v bance

Vedle klasických bankovních a nebankovních půjček existuje třetí alternativní způsob, jak si půjčit peníze na cokoliv. Jedná se o P2P půjčky (peer to peer, půjčky mezi lidmi), které fungují na zcela odlišném principu. V Česku tento moderní typ půjček představuje česká společnost Zonky založená v roce 2015. Již několikátým rokem úspěšně zprostředkovává půjčky mezi lidmi a my se podíváme na to, jak funguje, a zda se Zonky půjčka vyplatí.

P2P – půjčky, kdy lidé půjčují lidem, je již světově prověřený model bezpečného půjčování peněz. Zonky je prostředníkem na trhu s těmito půjčkami. Zonky vám umožňí online půjčky za velmi výhodných podmínek.

P2P půjčka se od běžné bankovní a nebankovní půjčky liší v tom, že poskytovatelem půjček není žádná úvěrová společnost. P2P půjčky znamenají půjčky mezi lidmi. Nepůjčují si však přímo, ale prostřednictvím důvěryhodného zprostředkovatele. V tomto konkrétním případě se jedná o Zonky, která propojuje zájemce o půjčky s investory. Ti pochází z řad obyčejných občanů, kteří mají zájem zhodnotit své volné finance.

Zonky zastává velmi důležitou roli. Vybírá a prověřuje jak investory, tak i vážné zájemce o půjčku, kteří musí splnit základní podmínky týkající se dobré platební morálky. Zejména v případě zájemců je důležité rozlišit osoby, kteří řádně splácí půjčku, od osob, kteří se splácení s oblibou vyhýbají.

To, co Zonky od běžných půjček odlišuje, jsou ale především zajímavé možnosti pro investory a výhodnější podmínky pro spotřebitele. Zonky je zároveň šance, jak bezpečně zhodnotit peníze, i způsob, jak si peníze půjčit s lepším úrokem než od banky. Zonky zajistí veškerou související administrativu včetně bezpečnosti celého procesu.

Celý proces je velice rychlý a snadný. Vyplníte poptávku, kde na sebe prozradíte potřebné informace, které pomohou lidem ze Zonky připravit nabídku s férovým úrokem. V případě, že budete souhlasit, potvrdíte nabídku a podepíšete smlouvu, pošle vám společnost peníze na účet, abyste nemuseli čekat na investory. Až začnete půjčku splácet, bude se postupně investorům vracet daná částka i s bonusem.

Chci si půjčit od lidí

Rychlé informace o půjčce:

 • Typ půjčky: P2P
 • Výše půjčky: 5 000 Kč – 1 200 000 Kč
 • Doba splatnosti: 12 – 120 měsíců
 • Úrok: Od 4,49 % do 19,99 %
 • Způsob sjednání půjčky: Online
 • Způsob vyplacení půjčky: Na účet max. do 2 dnů
Chci si půjčit od lidí

DŮLEŽITÉ INFO: Zonky splňuje zákonné podmínky o poskytování nebankovních půjček a je držitelem licence udělované Českou národní bankou, kontrolním orgánem nad činností bank i nebankovních společností poskytujících půjčky.

Zonky – výhody a nevýhody

Dokonalá půjčka neexistuje. Důležité je, zda převažují výhody nad nevýhodami a naopak. Zonky není výjimkou, a proto zdůrazníme nejen pozitivní stránku půjčky, ale podíváme se i na její nevýhody. V tomto případě je nutné zdůraznit, že nevýhody se hodně odvíjí od finanční historie žadatele a jeho platební schopnosti (bonity).

Výhody Zonky půjčky:

 • Půjčku kompletně vyřídíte online
 • Lze získat půjčku již od 4,49 %
 • Předčasné splacení a mimořádná splátka zdarma
 • Fixní poplatek ve výši 2 % z celkové částky půjčky, který se účtuje až po schválení půjčky a hradí se průběžně ve splátkách
 • Není potřeba ručitel či zajištění nemovitostí
 • Sami si určíte výši měsíční splátky
 • Srozumitelné podmínky
 • Půjčka na cokoliv
 

Nevýhody Zonky půjčky:

 • Je nutné doložit pravidelný příjem
 • Půjčka není pro osoby bez stálého příjmu
 • Půjčka není pro osoby bez českého občanství
 • Úroková sazba může dosáhnout výše až 19,99 %
  Chci si půjčit od lidí

Zonky půjčka – postup žádosti a podmínky

Vyřízení Zonky půjčky je rychlé a můžete se spolehnout na bezpečný průběh. Nemusíte nikam chodit osobně, pokud nechcete, o půjčku zažádáte jednoduše online. Stačí mít připojení na internet. K žádosti budete potřebovat vyplněnou žádost o půjčku, požadované doklady a dokumenty. V případě schválení žádosti vám Zonky zašle nabídku na výši úrokové sazby. Jakmile ji potvrdíte a podepíšete smlouvu (pomocí SMS klíče), peníze jsou odeslány na váš bankovní účet.

Získání půjčky Zonky krok za krokem:

 1. Otevřete si stránku Zonky.cz
 2. Klikněte na “Chci si půjčit”
 3. Vyplňte online žádost o půjčku
 4. Nahrajte požadované dokumenty
 5. Odešlete kompletní žádost o půjčku
 6. Vyčkejte na nabídku od Zonky
 7. Podepište smlouvu pomocí unikátního SMS kódu
 8. Vyčkejte, až vám Zonky přepošle peníze na váš účet

Než se rozhodnete požádat o půjčku, ujistěte se, že splňujete podmínky. Zonky od vás bude požadovat pár dokladů a dokumentů, bez nich půjčku nezískáte.

Podmínky, požadované doklady a dokumenty:

 • Minimální věk 18 let
 • České občanství
 • Osobní bankovní účet
 • Dva platné osobní doklady (občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list apod.)
 • Doklad o pravidelném příjmu – potvrzení od zaměstnavatele nebo výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce
 

Zonky – závěrečné hodnocení

Vzhledem k tomu, že Zonky na českém úvěrovém trhu působí již několik let, je jasné, že se jedná o úspěšný projekt. P2P půjčky sice u nás ještě nejsou tolik rozšířené jako jinde ve světě, své příznivce si ale evidentně našly. O projektu se od začátku hodně píše a mluví. Za celým projektem navíc stojí známá ohromná finanční skupina PPF a Home Credit, což hovoří o kvalitním zajištění a zázemí.

Ve prospěch Zonky hovoří pozitivní recenze a zkušenosti i webové stránky, které působí příjemným až přátelským dojmem. Dobřé hodnocené je vstřícné jednání se zákazníky. Zákazník není směrován pouze na online kontakt, o půjčku může žádat i osobně. Zájemci mají k dispozici ochotné zákaznické centrum. Nemluvě o podmínkách, za které vám půjčku nenabídne žádná klasická banka.

Reprezentativní příklad

Půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.

Od roku 2010 pro vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze 1 422 265 domácností!

Chci si půjčit od lidí

Nejčastější problémy, které mohou potkat dlužníky v exekuci

14.09.2023

Exekuce je velký problém sám o sobě, natož ve spojení s potížemi, které ji mohou doprovázet. Nejčastěji se jedná o arogantní a neochotné jednání úředníků, psychický nátlak nebo nezákonné zabavení majetku. Na koho se dlužníci v exekuci mohou s těmito problémy obrátit?

Celá aktualita

Boj proti novodobým lichvářům. Kde vám opravdu pomohou?

13.07.2023

Novodobí lichváři představují chytře provázaný řetězec firem. Jedna poskytuje první relativně levnou půjčku, druhá zprostředkuje už dražší úvěr a třetí nabízí “výhodné” přeúvěrování na čtvrtou firmu. Každá firma si vezme další peníze. I malé půjčky se následkem jednání s lichváři mohou mnohonásobně prodražit.

Celá aktualita

Zodpovědné zadlužování: 10 pravidel, díky nimž si půjčíte bezpečněji

18.06.2023

Půjčit si peníze je snadné a to obzvlášť tehdy, pokud je vám jedno, u koho si půjčíte a kolik vás půjčka bude nakonec stát. Tak by to ale být nemělo. Půjčka by měla figurovat jen jako pomocník dosáhnout na nezbytné věci, aniž by vás její splácení významně omezovalo. Jak toho dosáhnout?

Celá aktualita

9 užitečných tipů, jak zvládat potíže se splácením půjček

17.03.2023

V lepších časech jste si vzali více úvěrů, než dokážete splácet? Je-li toto právě váš případ, nestrkejte hlavu do písku, ani nečekejte na zázrak shůry. Snažte se najít řešení dříve, než bude pozdě.

Celá aktualita

FAQ - nejčastější dotazy

Na co si mohu půjčit?

Zonky poskytuje neúčelové půjčky. To znamená, že půjčku můžete použít na cokoliv, co potřebujete. Například na koupit nového auta, vybavení do domácnosti nebo tímto způsobem můžete refinancovat nevýhodné úvěry.

Mohu o půjčku zažádat i osobně?

Většina lidí využívá možnost vyřídit si půjčku online. Preferujete-li osobní jednání, můžete využít pobočku v Praze, Brně nebo Ostravě. Máte-li dotaz, kontaktujte klientské centrum Zonky, kde vám rádi pomohou.

Jak vysoký úrok Zonky nabízí?

Výše úrokové sazby se pohybuje od 4,49 % do 19,99 %. Čím více informací uvedete a čím lepší platební historii máte, tím výhodnější úrokovou sazbu obdržíte. Výše úrokové sazby se odvíjí od míry rizika nesplácení. Pokud se vám nabídnutý úrok nelíbí, můžete si zkusit vyjednat nižší.

Může o půjčku zažádat člověk se záznamem v registru či v exekuci?

Problém představuje pouze negativní záznam v registrech dlužníků, který říká, že dlužník své pohledávky splácí špatně nebo vůbec. Stejně tak je nemožné získat půjčku, pokud je na zájemce vyhlášeno insolvenční či exekuční řízení.

Musím doložit potvrzení o výši příjmu?

Ano, ale nemusí jít o potvrzení od zaměstnavatele. Postačí výpis z osobního účtu za poslední tři měsíce.

Jak probíhá splácení, když dlužím více lidem?

Na půjčku se sice skládá více investorů (většinou), splátku však posíláte pouze jednu na jeden bankovní účet. O správné rozdělení splátky mezi investory se postará Zonky.

Co se stane, když nezaplatím splátku nebo ji zaplatím pozdě?

Blížící se termín splátky vaší půjčky vám Zonky připomene e-mailem a SMS zprávou. V případě problémů se splácením je potřeba kontaktovat Zonky a domluvit se na dalším postupu. V opačném případě po vás Zonky může požadovat zaplacení smluvní pokuty a dalších náklady spojených s vymáháním pohledávky.

Chci půjčit od lidí

Děláme nudnou práci za Vás

Zkoušeli jste už hledat co nejlevnější pojištění, které Vás ale nenechá na holičkách? A co třeba výhodnou hypotéku? Nebo půjčku, kterou několikrát zbytečně nepřeplatíte?

Stojí to spoustu času, že?

My Vám ušetříme čas i peníze srovnáním všech nabídek na trhu. Na jednom místě si v chytrých kalkulačkách spočítáte, jaký produkt Vám bude sedět nejlépe.

Máme v tom praxi

Od roku 2010 pro Vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze přes 1 422 265 českých domácností! Okruh produktů, které Vám můžeme výhodně zprostředkovat, stále rozšiřujeme.

Portál Úspory.cz je jedním z projektů společnosti Elephant Orchestra, která patří do skupiny Srovnejto.cz a.s., kde významnou roli hraje i portál Srovnejto.cz kde jsme dali dohromady to nejlepší z Úspory.cz, ePojisteni.cz a Tarifomat.cz Máte tak jistotu, že se každé finanční oblasti věnují specializovaní odborníci.

Pomáháme!

Nejen Vám, ale hlavně dětem z dětských domovů, pro které pořádáme kreativní soutěže. Přispíváme také vybraným mezinárodním nadačním fondům.

Náš tým

Náš tým tvoří lidé, kteří mají zkušenosti v oblasti osobních financí, energií a internetu. Vědí, jak efektivně využít své rozmanité dovednosti napříč spektrem nabízených produktů, a to již od roku 2007. Můžeme se Vám tak pochlubit, v rámci letitých zkušeností, spoluprací s významnými českými i mezinárodními partnery nejen v oblasti pojišťovnictví a financí.

Jaký bude průběh?

 • Vyplníte žádost o půjčku
 • Peníze vám Zonky převede na účet
 • Budete splácet pevné částky po celou dobu

Úspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 1 422 265 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.