Úspory.cz >> Zonky - lidé půjčují lidem.

ZONKY - Lidé půjčují lidem

Půjčte si třeba na karavan Chci si půjčit od lidí

Úrok již od 2,99 % ročně

Základní informace
 • Úrok již od 2,99 % ročně
 • Půjčka na 12 až 84 měsíců
 • Půjčka na cokoliv až 750 000 Kč
Výhody
 • Předčasné splacení zdarma
 • Vše online, žádné písemné smlouvy
 • Poplatek za Zonky půjčku jsou 2 % z půjčené částky
Užitečné informace
 • Žádné ručení nemovitostí
 • Zadání žádosti (aukce) zdarma

Zonky - půjčka od lidí

Půjčujte si přímo od lidí za úrok lepší než v bance

P2P - půjčky, kdy lidé půjčují lidem, je již světově prověřený model bezpečného půjčování peněz. Zonky je prostředníkem na trhu s těmito půjčkami. Zonky Vám umožňí získat mnohem lepší podmínky online půjčky, než byste získali u klasických bankovních domů.

Celý proces je velice rychlý a snadný. Vyplníte poptávku, kde na sebe prozradíte potřebné informace, které pomohou lidem ze Zonky připravit nabídku s férovým úrokem. V případě, že budete souhlasit a potvrdíte nabídku, napíšete pro budoucí investory krátký příběh. Zonky pak Vaši žádost dá na tržiště, kde se na Vaši půjčku složí lidé jako Vy.

Vaše půjčka je pak na Tržišti vystavená 2 dny. Tak dlouho máte na to, abyste investorypřesvědčili, aby investovali právě do Vaší půjčky. Ve chvíli, kdy se Vám investoři složí na celou částku, Zonky Vám peníze pošle na Váš účet.

Chci si půjčit od lidí

Vedle klasických bankovních a nebankovních půjček existuje třetí alternativní způsob, jak si půjčit peníze na cokoliv. Jedná se o P2P půjčky (peer to peer, půjčky mezi lidmi), které fungují na zcela odlišném principu. V Česku tento moderní typ půjček představuje česká společnost Zonky založená v roce 2015. Již čtvrtým rokem úspěšně zprostředkovává půjčky mezi lidmi a my se podíváme na to, jak funguje, a zda se Zonky půjčka vyplatí.

Zonky - co je to P2P půjčka

P2P půjčka se od běžné bankovní a nebankovní půjčky liší v tom, že poskytovatelem půjček není žádná úvěrová společnost. P2P půjčky znamenají půjčky mezi lidmi. Nepůjčují si však přímo, ale prostřednictvím důvěryhodného zprostředkovatele. V tomto konkrétním případě se jedná o Zonky, která propojuje zájemce o půjčky s investory. Ti pochází z řad obyčejných občanů, kteří mají zájem zhodnotit své volné finance.

Zonky zastává velmi důležitou roli. Vybírá a prověřuje jak investory, tak i vážné zájemce o půjčku, kteří musí splnit základní podmínky týkající se dobré platební morálky. Zejména v případě zájemců je důležité rozlišit osoby, kteří řádně splácí půjčku, od osob, kteří se splácení s oblibou vyhýbají.

To, co Zonky od běžných půjček odlišuje, jsou ale především zajímavé možnosti pro investory a výhodnější podmínky pro spotřebitele. Zonky je zároveň šance, jak bezpečně zhodnotit peníze, i způsob, jak si peníze půjčit s lepším úrokem než od banky. Zonky zajistí veškerou související administrativu včetně bezpečnosti celého procesu.

Rychlé informace o půjčce:

 • Typ půjčky: Nebankovní
 • Výše půjčky: 20 000 Kč - 750 000 Kč
 • Doba splatnosti: 12 - 84 měsíců
 • Úrok: Od 2,99 % do 19,99 %
 • Způsob sjednání půjčky: Online
 • Způsob vyplacení půjčky: Na účet do 2 dnů
Chci si půjčit od lidí

DŮLEŽITÉ INFO: Zonky splňuje zákonné podmínky o poskytování nebankovních půjček a je držitelem licence udělované Českou národní banky, kontrolním orgánem nad činností bank i nebankovních společností poskytujících půjčky.

Zonky - výhody a nevýhody

Dokonalá půjčka neexistuje. Důležité je, zda převažují výhody nad nevýhodami a naopak. Zonky není výjimkou, a proto zdůrazníme nejen pozitivní stránku půjčky, ale podíváme se i na její nevýhody. V tomto případě je nutné zdůraznit, že nevýhody se hodně odvíjí od finanční historie žadatele a jeho platební schopnosti (bonity).

Výhody Zonky půjčky:

 • Půjčku kompletně vyřídíte online
 • Lze získat půjčku již od 2,99 %
 • Předčasné splacení a mimořádná splátka zdarma
 • Fixní poplatek ve výši 2 % z celkové částky půjčky, který se účtuje až po schválení půjčky a hradí se průběžně ve splátkách
 • Není potřeba ručitel či zajištění nemovitostí
 • Sami si určíte výši měsíční splátky
 • Srozumitelné podmínky
 • Půjčka na cokoliv

Nevýhody Zonky půjčky:

 • Je nutné doložit pravidelný příjem
 • Půjčka není pro osoby bez stálého příjmu
 • Úroková sazba může dosáhnout výše až 19,99 %
Chci si půjčit od lidí

Zonky půjčka - postup žádosti a podmínky

Vyřízení Zonky půjčky trvá sice déle, ale můžete se spolehnout na bezpečný průběh. Nemusíte nikam chodit osobně, pokud nechcete, o půjčku zažádáte jednoduše online. Stačí mít připojení na internete. K žádosti budete potřebovat vyplněnou žádost o půjčku, požadované doklady a dokumenty. V případě schválení žádosti vám Zonky zašle nabídku na výši úrokové sazby. Jakmile ji potvrdíte, musíte tak učinit do 48 hodin, Zonky zveřejní vaši poptávku. Najdou-li se investoři a složí se na vámi požadovanou částku, peníze jsou odeslány na váš bankovní účet.

Získání půjčky Zonky krok za krokem:

 1. Otevřete si stránku Zonky.cz
 2. Klikněte na “Chci si půjčit”
 3. Vyplňte online žádost o půjčku
 4. Nahrajte požadované dokumenty
 5. Odešlete kompletní žádost o půjčku
 6. Vyčkejte na nabídku od Zonky
 7. Podepište smlouvu pomocí unikátního SMS kódu
 8. Napište příběh, na co a proč si půjčujete peníze
 9. Sledujte, jak se investoři skládají na vaši půjčku
 10. Jakmile je částka kompletní, Zonky ji přepošle na váš účet

Než se rozhodnete požádat o půjčku, ujistěte se, že splňujete podmínky. Zonky od vás bude požadovat pár dokladů a dokumentů, bez nich půjčku nezískáte.

Podmínky, požadované doklady a dokumenty:

 • Minimální věk 18 let
 • České občanství nebo trvalý pobyt na území ČR
 • Osobní bankovní účet
 • Dva platné osobní doklady (občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list apod.)
 • Doklad o pravidelném příjmu - potvrzení od zaměstnavatele nebo výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce

Zonky - závěrečné hodnocení

Vzhledem k tomu, že Zonky na českém úvěrovém trhu působí již čtvrtým rokem, je jasné, že se jedná o úspěšný projekt. P2P půjčky sice u nás ještě nejsou tolik rozšířené jako jinde ve světě, své příznivce si ale evidentně našly. O projektu se od začátku hodně píše a mluví. Za celým projektem navíc stojí známá ohromná finanční skupina PPF a Home Credit, což hovoří o kvalitním zajištění a zázemí.

Ve prospěch Zonky hovoří pozitivní recenze a zkušenosti i webové stránky, které působí příjemným až přátelským dojmem. Dobřé hodnocené je vstřícné jednání se zákazníky. Zákazník není směrován pouze na online kontakt, o půjčku může žádat i osobně. Zájemci mají k dispozici ochotné zákaznické centrum. Nemluvě o podmínkách, za které vám půjčku nenabídne žádná klasická banka.

Reprezentativní příklad

Půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 5,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.

Od roku 2010 pro Vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze 1 128 571 domácností!

Chci si půjčit od lidí

Banky mění strategii: Čekají nás levnější půjčky?

08.05.2019

Klienti českých bank se mají na co těšit. Alespoň podle posledních prognóz. Banky upravují strategii, zlevňují úrokové sazby u půjček a zároveň nabízí vyšší úroky u spořicích účtů. Blýská se na lepší časy nebo jde o krátkodobou taktiku, jak přilákat nové zákazníky?

Celá aktualita

Drahé půjčky v Česku

18.04.2019

Zadluženost českých domácností stále stoupá. Může za to jednak příznivá ekonomická situace, která tlačí úrokové sazby stále níž, a jednak i konkurence napříč poskytovateli úvěrů. Aby nepřišli o výhodný byznys, půjčují i méně bonitním klientům. V poslední době napomáhá dostupnosti půjček i technologický rozvoj – můžete si žádost vyplnit v klidu z domova, třeba u šálku dobré kávy.

Celá aktualita

Zájem o hypotéky klesá. Banky se snaží klientům vycházet vstříc

04.04.2019

Na trhu s hypotékami se začalo projevovat zpřísnění podmínek a růst cen nemovitostí. Znatelně ubylo lidí splňující podmínky a zájem o hypotéky klesá. Podle bank ale není nereálné hypotéku získat i přes ztížené okolnosti. Zájemcům se snaží vycházet maximálně vstříc, aby úvěr získali.

Celá aktualita

Politici navrhují zastropovat maximální výši úrokových sazeb u spotřebitelských půjček

03.04.2019

Podle politiků KSČM a SPD je to způsob, jak přistřihnout křidélka úvěrovým firmám těžících z nemorálně vysokých úroků. Negativním důsledkem stanovení maximální výše úroku u půjček však může být vymýcení populárních krátkodobých úvěrů, tzv. mikropůjček. Finanční specialisté poukazují na to, že jde o protispotřebitelský krok.

Celá aktualita

FAQ - nejčastější dotazy

Na co si mohu půjčit?

Zonky poskytuje neúčelové půjčky. To znamená, že půjčku můžete použít na cokoliv, co potřebujete. Například na koupit nového auta, vybavení do domácnosti nebo tímto způsobem můžete refinancovat nevýhodné úvěry.

Mohu o půjčku zažádat i osobně?

Většina lidí využívá možnost vyřídit si půjčku online. Preferujete-li osobní jednání, můžete využít pobočku v Praze, Brně nebo Ostravě. Máte-li dotaz, kontaktujte klientské centrum Zonky, kde vám rádi pomohou.

Jak vysoký úrok Zonky nabízí?

Výše úrokové sazby se pohybuje od 2,99 % do 19,99 %. Čím více informací uvedete a čím lepší platební historii máte, tím výhodnější úrokovou sazbu obdržíte. Výše úrokové sazby se odvíjí od míry rizika nesplácení. Pokud se vám nabídnutý úrok nelíbí, můžete si zkusit vyjednat nižší.

Může o půjčku zažádat člověk se záznamem v registru či v exekuci?

Problém představuje pouze negativní záznam v registrech dlužníků, který říká, že dlužník své pohledávky splácí špatně nebo vůbec. Stejně tak je nemožné získat půjčku, pokud je na zájemce vyhlášeno insolvenční či exekuční řízení.

Musím doložit potvrzení o výši příjmu?

Ano, ale nemusí jít o potvrzení od zaměstnavatele. Postačí výpis z osobního účtu za poslední tři měsíce.

Jak probíhá splácení, když dlužím více lidem?

Na půjčku se sice skládá více investorů (většinou), splátku však posíláte pouze jednu na jeden bankovní účet. O správné rozdělení splátky mezi investory se postará Zonky.

Co se stane, když nezaplatím splátku nebo ji zaplatím pozdě?

Blížící se termín splátky vaší půjčku vám Zonky připomene e-mailem a SMS zprávou. V případě problémů se splácením je potřeba kontaktovat Zonky a domluvit se na dalším postupu. V opačném případě po vás Zonky může požadovat zaplacení smluvní pokuty a dalších náklady spojených s vymáháním pohledávky.

Chci půjčit od lidí

Děláme nudnou práci za Vás

Zkoušeli jste už hledat co nejlevnější pojištění, které Vás ale nenechá na holičkách? A co třeba výhodnou hypotéku? Nebo půjčku, kterou několikrát zbytečně nepřeplatíte?

Stojí to spoustu času, že?

My Vám ušetříme čas i peníze srovnáním všech nabídek na trhu. Na jednom místě si v chytrých kalkulačkách spočítáte, jaký produkt Vám bude sedět nejlépe.

Máme v tom praxi

Od roku 2010 pro Vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze přes 1 128 571 českých domácností! Okruh produktů, které Vám můžeme výhodně zprostředkovat, stále rozšiřujeme.

Portál Úspory.cz je jedním z projektů společnosti Elephant Orchestra, která patří do skupiny NetBrokers holding, kde významnou roli hraje i portál Srovnejto.cz kde jsme dali dohromady to nejlepší z Úspory.cz, ePojisteni.cz a Tarifomat.cz Máte tak jistotu, že se každé finanční oblasti věnují specializovaní odborníci.

Pomáháme!

Nejen Vám, ale hlavně dětem z dětských domovů, pro které pořádáme kreativní soutěže. Přispíváme také vybraným mezinárodním nadačním fondům.

Náš tým

Náš tým tvoří lidé, kteří mají zkušenosti v oblasti osobních financí, energií a internetu. Vědí, jak efektivně využít své rozmanité dovednosti napříč spektrem nabízených produktů, a to již od roku 2007. Můžeme se Vám tak pochlubit, v rámci letitých zkušeností, spoluprací s významnými českými i mezinárodními partnery nejen v oblasti pojišťovnictví a financí.

Jaký bude průběh?

 • Vyplníte žádost o půjčku
 • Lidé budou investovat do Vaší půjčky pomocí aukce
 • Peníze Vám Zonky převede na účet
 • Budete splácet pevné částky po celou dobu

Úspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více.

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 1 128 571 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.

COVID-19