Úspory.cz >> Ceny elektřiny 2020 - poradíme Vám jak ušetřit
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Ušetřete snadno na elektřině!

Pomůžeme Vám vybrat levnějšího dodavatele Chci platit méně za elektřinu!

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

Tip!
Sjednejte si u stejného dodavatele jak elektřinu, tak i plyn a ušetřete ještě více peněz! Zeptejte se na tuto možnost našeho odborníka na energie.

Pomůžeme Vám s výběrem dodavatele elektřiny

Změňte dodavatele elektřiny a razantně snižte své účty za energie

Úspory.cz Vám přinášejí jedinečnou příležitost změnit svého dodavatele elektřiny a neplatit tak již víc, než je nezbytně nutné. Prověřili jsme za Vás všechny dodavatele na českém trhu. Vaší úsporu můžete zjistit jednoduše po vyplnění formuláře, který Vám nezabere víc, než 1 minutu!

Proč změnit dodavatele elektřiny s Úspory.cz

 • Ušetříte s námi v průměru 2 020 Kč. Zjistěte, kolik bude právě Vaše úspora!
 • Je to jednoduché - vše za Vás vyřídíme ZDARMA
 • Možnost získání bonusů a nadstandardních služeb
 • Pro Vás se nic nezmění kromě nižší částky na faktuře
 • Není nutná výměna žádného zařízení

Od roku 2010 pro vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze 1 422 265 domácností!

Chci platit méně za elektřinu!

Jak předcházet tepelným ztrátám?

20.10.2021

První krok, jak omezit tepelné ztráty v domě, je odhalit, kudy teplo z domu uniká. Často ani není potřeba zateplit celý dům – většinou se jedná o několik kritických bodů, které můžete napravit za výrazně nižší náklady. Tepelným ztrátám ale můžete předcházet také správným větráním a vytápěním.

Celá aktualita

Je tepelné čerpadlo ekonomický, nebo jenom ekologický zdroj vytápění?

20.07.2021

Tepelné čerpadlo je oblíbeným zdrojem vytápění pro domácnosti, které hledají ekologické řešení. Ale co když je u vás na první místě finanční stránka? Vyplatí se tepelné čerpadlo a jak ho vybrat, aby dávalo ekonomický smysl?

Celá aktualita

Za elektřinu zaplatíme ročně o stovky až tisíce korun více

16.11.2018

Pokud už se vám nyní elektřina zdá drahá, připravte se na horší časy. Dodavatelé energií se chystají opět zdražovat. Minimálně ti dodavatelé, kteří ceny energií nezvýšili na začátku tohoto roku. Zdražení elektřiny nejvíce pocítí domácnosti, které elektřinou svítí, vaří i topí.

Celá aktualita

Prázdniny na chatě: Jak ušetřit za elektřinu?

19.06.2017

V Česku existuje více než půl milionů chat, chalup, zahradních domků a jiných rekreačních objektů. Jakmile na jaře začne počasí přát, mnoho Čechů se každý pátek balí a vyrazí strávit pohodový víkend na chalupu u lesa. A mnohdy i celé prázdniny. Mají zde čas na úplně obyčejné činnosti i své koníčky. Nebojte se, nebudeme vám radit, jak trávit volný čas. Poradíme vám ale, jak ušetřit za elektřinu.

Celá aktualita

Nejvýhodnější ceny elektřiny

Náklady na elektřinu a zemní plyn tvoří významnou část v rozpočtech všech českých domácností. Elektřinu využívají všechny domácnosti ke svícení a také jako zdroj energie spotřebičů a elektroniky. Některé domácnosti také elektřinou vytápí. Ceny elektřiny v posledních letech stále rostly a teprve nyní začaly ceny stagnovat a někdy i dokonce mírně klesat. I přesto jsou ceny vysoké a spotřebitelé přemýšlí, jak ušetřit.

Úsporná řešení pomohou snížit náklady na elektřinu pouze částečně. A bohužel ne každý si z finančních důvodů může dovolit nová okna či energeticky méně náročný moderní kotel. Proto je vhodné se zamyslet nad tím, zda je Váš současný dodavatel elektřiny opravdu nejvýhodnější. Mnoho lidí setrvává u jednoho dodavatele po dlouhá léta ze zvyku a domnívá se, že změna by byla zbytečnou ztrátou času.

Výběr z desítek dodavatelů elektřiny

Na trhu s elektřinou se přitom pohybuje více než 50 různých dodavatelů, kteří se snaží získat a udržet nové zákazníky. Bojují o ně nižšími cenami a lepšími službami. Cena plynu není pevně daná a spotřebitel tedy může ovlivnit náklady, které za elektřinu zaplatí.

Cena elektřiny se skládá ze 2 složek:

 • Regulovaná složka
 • Neregulovaná složka

Regulovanou složku každý rok stanovuje státní Energetický regulační úřad (ERÚ) a tvoří zhruba 50 procent z celkové ceny elektřiny. Regulovaná složka je pevně daná a dodavatel ani spotřebitel ji nemohou nijak ovlivnit. Regulovaná složka obsahuje ceny za přenos a distribuci elektřiny a také poplatek za služby Operátora trhu (OTE).

Neregulovaná složka závisí na konkrétním dodavateli elektřiny, jaké ceny nastaví, a samozřejmě také záleží na aktuální situaci na trhu s elektřinou. V tomto případě spotřebitel platí přímo za samotnou elektřinu (komodita).

Neregulovaná složka tvoří zhruba 50 procent z celkové ceny elektřiny. Spotřebitel konečné náklady může ovlivnit správným výběrem dodavatele.

Změna dodavatele elektřiny

Na stránkách Úspory.cz zjistíte snadno a hlavně rychle kolik můžete na dodávkách elektřiny ušetřit právě Vy. Vyplnění formuláře trvá pouze 1 minutu! V klidu a pohodlí svého domova se sami rozhodnete, zda dodavatele změníte či nikoliv. Poté stačí nechat naše specialisty aby vše potřebné vyřídili za Vás.

Chci platit méně za elektřinu!

Stačí vyplnit on-line formulář. Obratem vám zašleme na e-mail všechny potřebné dokumenty k vyplnění. Veškeré administrativní formality zařídíme za vás. Prověřili a vybrali jsme pro vás prověřené dodavatele, kteří nabízejí cenově nejatraktivnější nabídky na trhu.

Děláme nudnou práci za Vás

Zkoušeli jste už hledat co nejlevnější pojištění, které Vás ale nenechá na holičkách? A co třeba výhodnou hypotéku? Nebo půjčku, kterou několikrát zbytečně nepřeplatíte?

Stojí to spoustu času, že?

My Vám ušetříme čas i peníze srovnáním všech nabídek na trhu. Na jednom místě si v chytrých kalkulačkách spočítáte, jaký produkt Vám bude sedět nejlépe.

Máme v tom praxi

Od roku 2010 pro Vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze přes 1 422 265 českých domácností! Okruh produktů, které Vám můžeme výhodně zprostředkovat, stále rozšiřujeme.

Portál Úspory.cz je jedním z projektů společnosti Elephant Orchestra, která patří do skupiny Srovnejto.cz a.s., kde významnou roli hraje i portál Srovnejto.cz kde jsme dali dohromady to nejlepší z Úspory.cz, ePojisteni.cz a Tarifomat.cz Máte tak jistotu, že se každé finanční oblasti věnují specializovaní odborníci.

Pomáháme!

Nejen Vám, ale hlavně dětem z dětských domovů, pro které pořádáme kreativní soutěže. Přispíváme také vybraným mezinárodním nadačním fondům.

Náš tým

Náš tým tvoří lidé, kteří mají zkušenosti v oblasti osobních financí, energií a internetu. Vědí, jak efektivně využít své rozmanité dovednosti napříč spektrem nabízených produktů, a to již od roku 2007. Můžeme se Vám tak pochlubit, v rámci letitých zkušeností, spoluprací s významnými českými i mezinárodními partnery nejen v oblasti pojišťovnictví a financí.

Jaký bude průběh?

 • Za 1 minutu vyplníte formulář
 • Ihned Vám zavoláme s individuální nabídkou
 • Vše za vás ZDARMA zařídíme
 • Šetříte průměrně 2 020 Kč ročně

Úspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 1 422 265 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.