Získejte výhodné havarijní pojištění

Získejte komplexní ochranu již od 1230 korun Chci výhodné havarijní pojištění

Sleva až
70 % do 2 minut

Okamžitě získáte GARANCI Vaší ceny

Havarijní pojištění Ferrari

Jak si vybrat havarijní pojištění pro Ferrari?

Škody na luxusních vozidlech, jako je například Ferrari, mohou dosahovat výše až stovek tisíc korun. Pokud své vozidlo nebudete mít havarijně pojištěné, nikdo Vám případnou škodu neuhradí. To platí pro případy odcizení, poškození, zničení i škody, které si na svém vozidle způsobíte vlastní chybou. Sjednejte si havarijní pojištění u nás a žádná škoda Vás nepřekvapí.

 

Ferrari

Jedním z nejslavnějších výrobců supersportovních vozidel je značka Ferrari, kterou založil známý italský konstruktér Enzo Ferrari. Značka Ferrari je známá především díky účasti v automobilových závodech, jako je například Formule 1. Enzo Ferrari původně pracoval ve společnosti Alfa Romeo, kde pomáhal závodním jezdcům. Mezi jeho původní cíle výroba silničních vozidel rozhodně nepatřila. 

V roce 1929 převzala italská vláda částečně Alfu Romeo a to z důvodu výroby zbrojních produktů. Naštěstí divize, kterou Enzo řídil, byla tak malá , že se jí to vůbec nedotklo. Během tohoto “nezávodního období” Enzo vyrobil jediný typ vozu pod označením SEFAC (Scuderia Enzo Ferrari Auto Corse) a tím byl model Tipo 815, který je také považován za první vůz Ferrari. Byl představen v roce 1940 na závodě Mille Miglia. V roce 1943 byla továrna přemístěna do Maranella. Zde byla zahájená od roku 1946 výroba silničních vozidel.

Skutečně prvním závodním vozem pod značkou Ferrari byl však model Ferrari 125 S. Ačkoliv Enzo původně silniční vozidlo pro běžné užití původně vyrábět nechtěl, musel tak učinit kvůli podpoře svého týmu Scuderia. Jeho vozy si rychle získali pověst výjimečných automobilů, které si lidé kupuji kvůli technickým a sportovním výkonům, ale také zejména kvůli prestiži. Dalším slavným modelem bylo Ferrari 500 F2, se kterým jezdec Alberto Ascari zvítězil v šestnácti závodech mezi lety 1952 až 1953.

Vozidla Ferrari jsou proslulá zejména díky pozoruhodnému designu, které navrhovala nejlepší designérská studia (např. Pininfarina, Scaglietti, Bertoni či Vignale). Od roku 1967 se prohlubuje spolupráce s další automobilkou Fiat, která se postupně stala většinovým vlastníkem značky Ferrari. 

 

Modely vozidel Ferrari

  • Ferrari California
  • Ferrari FF
  • Ferrari F12 Berlinetta
  • Ferrari 458 Italia
  • LaFerrari

 

 

Chci levnější havarijní pojištění