Získejte výhodné havarijní pojištění

Získejte komplexní ochranu již od 1230 korun Chci výhodné havarijní pojištění

Sleva až
70 % do 2 minut

Okamžitě získáte GARANCI Vaší ceny

Havarijní pojištění Hummer

Jak vybrat havarijní pojištění pro Hummer?

Jak si nejlépe a nejrychleji vybrat kvalitní havarijní pojištění? Podívejte se na naše stránky a porovnejte si havarijní pojištění online. Velmi snadno zjistíte, která ze současných pojišťoven nabízí nejlevnější havarijní pojištění. Pokud si navíc sjednáte havarijní pojištění společně s povinným ručením, můžete se těšit na pěknou slevu.

 

Hummer

Hummer je populární značka speciálních off-roadových vozidel, která byla součástí koncernu General Motors. První varianta pod označením H1 vznikla z původního vojenského vozidla HMMWV neboli Humvee a to v 70. letech po válce v Perském zálivu, kde byl tento vůz poprvé použit. Díky online přenosům z války se tento vůz objevoval často na televizních obrazovkách a mezi lidmi vzbudil velký zájem. Mezi jeho “známé” uživatele patřil například Arnold Schwarzenegger.

První varianta H1 byla téměř totožná s její vojenskou předlohou. Pouze zde byli použity pohodlnější sedadla a chybí zde některé vojenské prvky (např. vysílačka či voděodolná baterie). Následující varianty H2 a H3 jsou pouze menšími civilními verzemi. Posledně jmenovaná varianta je dokonce velikostí i funkčností srovnatelná s ostatními SUV vozidly a ztrácí schopnost zdolávat náročné terénní překážky.

V roce 2009 prochází General Motors finanční krizí a oznamuje bankrot. V této době bylo nejprve rozhodnuto o ukončení značky Hummer, avšak nakonec mělo dojít k prodeji značky čínské firmě Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company. Obchod nakonec nevyšel a z prodeje sešlo. Značka Hummer tak byla oficiálně ukončena ke dni 7. dubna 2010. Poslední vůz byl vyroben 24. května 2010.

 

Modely vozidel Hummer

  • Hummer H1
  • Hummer H2
  • Hummer H3

 

Chci levnější havarijní pojištění