Získejte výhodné havarijní pojištění

Získejte komplexní ochranu již od 1230 korun Chci výhodné havarijní pojištění

Sleva až
70 % do 2 minut

Okamžitě získáte GARANCI Vaší ceny

Havarijní pojištění Jeep

Jak vybrat havarijní pojištění pro Jeep? 

Havarijní pojištění je na rozdíl od povinného ručení pojištěním dobrovolným. Je pouze na Vaší úvaze, zda chcete sebe i své vozidlo Jeep chránit také před zloději, vandaly a živelnými událostmi. Pokud ano, vyberte si nejlevnější havarijní pojištění na našich stránkách, a pokud si jej uzavřete společně s povinným ručením, získáte zajímavou slevu.

 

Jeep

Jeep je již všeobecně vžité označení pro terénní vůz. Poprvé se s tímto pojmem můžeme setkat v první polovině 20. století, kdy americká armáda vypsala konkurz na lehký terénní automobil. Konkurzu se tehdy účastnily firmy jako Ford, Willys-Overland nebo American Austin Car Company. Tento konkurz posléze vyhrála společnosti Willys-Overland.

Se společností Willys-Overland je úzce spojen Walter Chrysler, zakladatel značky Chrysler. Není tak divu, že právě nadnárodní společnost Chrysler CR Corporation je současným vlastníkem licence na výrobu aut značky Jeep.

 

Modely

První model značky Jeep® byl armádní prototyp MA, který se velmi brzy transformoval do podstatně známějšího MB. Tento model byl představen ještě společností Willys-Overland v roce 1941. Ještě týž rok společnost uzavřela kontrakt s US army a začala s hromadnou výrobou.

Po druhé světové válce začínají být terénní vozy natolik populární, že se nabídka přesouvá z vládního do soukromého nebo průmyslového sektoru. V 70. letech pak Jeep® přichází s jejími nejznámějšími modely – Jeep Wrangler a Jeep Cherokee. V roce 1993 poté Jeep® představil model Jeep Grand Cherokee. V současnosti jeden z nejznámějších a nejprodávanějších Jeepů vůbec.

 

Zajímavosti

Když americká armáda vypsala konkurz na terénní vozidlo, označila jej původně jako „General Purposes car“, což znamenalo auto na všeobecné využití. Právě zkratka GP [dží pí] mohla dát vzniknout pozdějšímu označení Jeep [džíp].

 

Modely vozidel Jeep

  • Jeep Commander
  • Jeep Compass
  • Jeep Grand Cherokee
  • Jeep Cherokee
  • Jeep Liberty
  • Jeep Patriot
  • Jeep Trailhawk
  • Jeep Wrangler

 

Chci levnější havarijní pojištění