Získejte výhodné havarijní pojištění

Získejte komplexní ochranu již od 1230 korun Chci výhodné havarijní pojištění

Sleva až
70 % do 2 minut

Okamžitě získáte GARANCI Vaší ceny

Havarijní pojištění Land Rover

Jak vybrat havarijní pojištění pro Land Rover?

Je havarijní pojištění nutné a k čemu vlastně slouží? Mnoho lidí se domnívá, že havarijní pojištění je zbytečné. To však není pravda. Havarijní pojištění Vám poskytne finanční ochranu pro případy, kdy Vám vozidlo odcizí, poškodí vandalové nebo jej poničí ničivá živelná událost. Pouze s povinným ručením by Vám zbyly pouze oči pro pláč. Sjednejte si havarijní pojištění online a získejte zajímavou slevu.

 

Land Rover

Historie společnosti Land Rover sahá již do konce 19. století až ke společnosti Starley & Sutton. Tato společnost totiž začínala jako výrobce jízdních kol, ale jako většina podobných společností z této doby se nakonec rozhodla pro motorizaci. Ta přichází v roce 1904, kdy se mění název společnosti na Rover, a z linky vyjíždí první automobil.

Nejvíce důležitý je ovšem rok 1948, kdy se společnost nechá inspirovat novými vojenskými jeepy a začíná vytvářet terénní a víceúčelová vozidla. Prvotním záměrem přitom bylo vytvořit farmářská vozidla s pohonem na všechny 4 kola.

Vozy Land Roveru ovšem dalece přesáhly očekávání jejich designerů. Kromě užitkového a soukromého sektoru se Land Rovery vyznamenaly také na bitevním poli. Konkrétně v korejské válce, bitvě o Falklandy nebo při Suezské krizi.

 

Modely

Jako první sjel z výrobní linky model Série 1. Tento model byl představen v Amsterdamu v roce 1948. Model první série měl objem 1,6 litrů a výkon kolem 37 Kw. Model první série byl v následujících deseti letech stále modifikován až do začátku výroby druhé série Land Roveru.

Zřejmě nejznámějšími modely Land Roveru jsou modely Land Rover Defender. Defender se vyrábí již od roku 1983. Tento název ale Land Rover využívá od roku 1990.

V současnosti je ale nejprodávanějším modelem Land Rover Freelander, který se vyrábí od roku 1996. Druhá generace vstoupila na trh v roce 2006.

 

Zajímavosti

Podle společnosti Land Rover je více než 60 % všech vozů, které byly pod její značkou vyrobeny, stále provozuschopných. Některé modely jsou na cestách tedy více než 60 let. 

 

Modely vozidel Land Rover

  • Land Rover Defender
  • Land Rover Discover
  • Land Rover Freelander
  • Land Rover Range Rover
  • Land Rover Range Rover Evoque
  • Land Rover Range Rover Sport

 

Chci levnější havarijní pojištění