Získejte výhodné havarijní pojištění

Získejte komplexní ochranu již od 1230 korun Chci výhodné havarijní pojištění

Sleva až
70 % do 2 minut

Okamžitě získáte GARANCI Vaší ceny

Havarijní pojištění Porsche

Jak vybrat havarijní pojištění pro Porsche?

Škody na drahých a luxusních vozech, jako je například Porsche, dosahují vysokých částek. Platit je z vlastní kapsy není nijak snadné, a proto se vyplatí mít uzavřené kvalitní havarijní pojištění. Porovnejte si současnou nabídku havarijního pojištění na našich stránkách a najděte si nejlevnější havarijní pojištění pro Porsche na trhu.

 

Porsche

V roce 1875 se  narodil významný automobilový konstruktér Dr. Ferdinand Porsche. Ten se v oblasti výroby vozidel pohyboval již od svých 15 let, kdy jej otec poslal studovat do Vídně. Zde pracoval v továrně Jacoba Lohrera. Již v roce 1900 v Paříži vystavoval svůj první vůz. 

Ferdinand Porsche pracoval v automobilovém průmyslu. V roce 1938 se například podílel na výrobě populárního vozidla Volkswagen Brouk. Během druhé světové války se podílel na konstrukci vozidel pro armádní účely. Z tohoto důvodu byl po válce odsouzen ke dvěma letům vězení ve Francii. Během této doby se účastnil vývoje modelu Renaultu 4CV. Poté se vrátil do Rakouska, kde začal vyvíjet své vlastní vozy pod značkou Porsche. Prvním modelem nově vzniklé značky byl Porsche 356 vybavený čtyřválcovým motorem Volkswagen. Vyrobeno bylo celkem 50 kusů.

 

Vozidla Porsche byla úspěšná také v řadě automobilových závodů. Úspěšným závodním vozidlem byl zejména model Porsche 550 Spider. V roce 1963 byl na trh uveden vůbec nejznámější model a to sportovní vůz Porsche 911, který si v moderní upravené variantě vyrabí dodnes. Významným okamžikem pro společnost byl rok 1969, kdy došlo ke spojení Porsche a Volkswagenu. Spolupráce fungovala až do roku 1972, kdy se po řadě neshod Porsche opět osamostatnil nově pod značkou Porsche Design, která se zabývá výrobou luxusních produktů.

Roku 2002 byla otevřena nová továrna v Lipsku, která dnes dodává polovinu roční produkce. Ve stejné době byl na trhu uveden model Porsche Cayenne, která má nejsilnější motor v historii Porsche. O dva roky později byl vyroben model Porsche Carrera GT, který je nejdražším modelem. K vlastnickým změnám dochází v roce 2009, kdy byla přerušena jednání o převzetí společnosti Porsche koncernem Volkswagen, poté co vláda odmítla firmě poskytnout pomoc. I přes mnohem neshody nakonec dochází k vytvoření koncernu Porsche a Volkswagen.

 

Modely vozidel Porsche

  • Porsche 911
  • Porsche Boxster
  • Porsche Cayman
  • Porsche Cayenne
  • Porsche Panamera

 

 

 

Chci levnější havarijní pojištění